آموزش تنظیم تاریخ و ساعت گوشی شیائومی ۱۴۰۲

آموزش تنظیم تاریخ و ساعت گوشی شیائومی 1402

آموزش تنظیم تاریخ و ساعت گوشی شیائومی

این روزها، کاربران گوشی شیائومی در تنظیم تاریخ و ساعت گوشی شیائومی برای ۱۴۰۲ با مشکلات زیادی مواجه شده اند. اما برای حل این مشکل و تنظیم زمان و تاریخ گوشی شیائومی، در ادامه این مقاله از شیائومی بازار به چند ترفند پرداخته شده است.

در ادامه نحوه تغییر و تنظیم ساعت گوشی شیائومی برای منطقه زمانی ایران (تهران) را به شما آموزش می دهیم و نحوه فعال یا غیرفعال کردن تنظیم خودکار تاریخ و ساعت گوشی شیائومی را به شما می گوییم.

ساعت رسمی کشور در سال ۱۴۰۲ تغییر نکرد و هیچ خبری تا به الان وجود ندارد. این در حالی است که بسیاری از گوشی ها و دستگاه های مختلف ساعت را طبق روال سال های گذشته به جلو می برند که مشکلات زیادی را برای کاربران به همراه دارد.

تنظیم تاریخ و ساعت گوشی شیائومی در سیستم عامل اندروید به صورت دستی و خودکار انجام می شود. تنظیمات ساعت گوشی شما بسته به سیستم عامل و سازنده متفاوت است. در حالت تنظیم خودکار ساعت موبایل شیائومی، سیستم عامل اندروید با اتصال به سرورهای مختلف، تاریخ و زمان را با توجه به منطقه زمانی تنظیم می کند.

تنظیم تاریخ روی گوشی شیائومی کار آسانی نیست. با این حال، اگر تاریخ گوشی شما نادرست باشد، ممکن است حتی نتوانید از اینترنت استفاده کنید. در این صورت حتما تاریخ گوشی شیائومی خود را بر اساس تاریخ میلادی به درستی تنظیم کنید تا برنامه ها و مرورگرها دچار خطا نشوند.

چگونه ساعت گوشی شیائومی را تنظیم کنیم؟

تنظیم ساعت گوشی و نحوه تغییر ساعت گوشی; این مقاله در مورد تنظیم خودکار ساعت و تاریخ گوشی Xiaomi است. تنظیم ساعت پیچیده نیست و می تواند به صورت خودکار و دستی انجام شود. اگر از حالت تنظیم خودکار ساعت خارج شده اید یا می خواهید ساعت دستگاه خود را به روز کنید، از مرحله اول شروع کنید.

تنظیم خودکار ساعت گوشی شیائومی

روش تنظیم ساعت تلفن شیائومی ساده است. فرض کنید شما هم یک گوشی یا تبلت گلکسی مجهز به آخرین نسخه رابط کاربری MIUI دارید و به دنبال روشی برای تنظیم زمان یا تاریخ گوشی های سامسونگ هستید. در آن صورت باید به تنظیمات گوشی رفته و گزینه Additional Settings را انتخاب کنید. در برخی رام ها، این گزینه ممکن است در قسمت تنظیمات بیشتر موجود باشد.

آموزش تنظیم تاریخ و ساعت گوشی شیائومی 1402

در مرحله بعد روی گزینه اول تاریخ و زمان ضربه بزنید تا ساعت گوشی شیائومی را تنظیم کنید.

آموزش تنظیم تاریخ و ساعت گوشی شیائومی 1402

سپس برای تنظیم ساعت گوشی شیائومی اولین گزینه تنظیم خودکار زمان است. همچنین ممکن است از این گزینه در زمان ارائه شده توسط شبکه در تلفن شما استفاده شود. بنابراین روی آن ضربه بزنید تا تاریخ گوشی شیائومی خود را تعیین کنید.

آموزش تنظیم تاریخ و ساعت گوشی شیائومی 1402

در مرحله بعد در صورت تمایل بر روی گزینه Set time zone automatically کلیک کنید تا روشن شود.

تاریخ و ساعت گوشی شیائومی را به صورت دستی به روز کنید.

مانند دستور قبلی، برای ورود به تنظیمات ساعت و تاریخ گوشی شیائومی، ابتدا به محوطه گوشی شیائومی بروید. (هر نمادی که با نماد چرخ دنده مشخص شده است)

در تنظیمات گوشی شیائومی کمی پایین بروید تا به گزینه تنظیمات اضافی برسید.

در این قسمت بر روی گزینه Date & Time ضربه بزنید تا تاریخ گوشی شیائومی تعیین شود.

اولین گزینه تنظیم خودکار زمان یا ساعت در گوشی شیائومی است. اگر تنظیمات ساعت در گوشی شیائومی شما به طور خودکار روشن است، روی آن ضربه بزنید تا خاموش شود.

آموزش تنظیم تاریخ و ساعت گوشی شیائومی 1402

بعد از خاموش شدن این گزینه دو گزینه Date و Time رنگی پر می شود که شما با توجه به زمان و تاریخ صحیح آن را تنظیم می کنید.

نحوه تغییر منطقه زمانی

برای تغییر منطقه زمانی در گوشی شیائومی، می ‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. باز کردن تنظیمات: بر روی آیکون “تنظیمات” در صفحه اصلی یا در فهرست برنامه‌ ها کلیک کنید.
  2. پیدا کردن بخش “تاریخ و ساعت”: در صفحه تنظیمات، به پایین بروید تا به بخش “سیستم و دستگاه” برسید و روی آن کلیک کنید. سپس بر روی “تاریخ و ساعت” کلیک کنید.
  3. تنظیم منطقه زمانی: در بخش “تاریخ و ساعت”، روی “منطقه زمانی” کلیک کنید. شما ممکن است از لیستی از مناطق زمانی پیش ‌فرض موجود در گوشی خود مشاهده کنید.
  4. انتخاب منطقه زمانی: از لیست مناطق زمانی موجود، منطقه زمانی مورد نظر خود را انتخاب کنید. شما می ‌توانید از لیستی از شهرها و مناطق زمانی مختلف استفاده کنید یا از گزینه “منطقه زمانی خودکار” استفاده کنید تا گوشی به صورت خودکار منطقه زمانی را تشخیص دهد.
  5. ذخیره تنظیمات: پس از انتخاب منطقه زمانی، روی “ذخیره” یا “تایید” کلیک کنید تا تنظیمات تغییر یابند.

با انجام این مراحل، منطقه زمانی گوشی شیائومی شما به منطقه زمانی جدید تغییر خواهد کرد.

سخن آخر

اهمیت زمان شناسی بر کسی پوشیده نیست. در عصری که  تکنولوژی حرف اول را می زند، منطقی است که ساعت تلفن را طوری تنظیم کنیم که زمان را بهتر تشخیص دهد تا بتوانیم برنامه های هفتگی و ماهانه خود را به درستی انجام دهیم. اما گاهی اوقات که این فرآیند با مشکل مواجه می شود، می توانید با مراجعه به تنظیمات آن را به صورت دستی انجام دهید.

سوالات متداول

آیا می‌توانیم چندین منطقه زمانی را به گوشی شیائومی اضافه کنیم؟

بله، در گوشی شیائومی، می ‌توانید چندین منطقه زمانی را به گوشی خود اضافه کنید. برای اضافه کردن منطقه زمانی جدید، می ‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • باز کردن تنظیمات: بر روی آیکون “تنظیمات” در صفحه اصلی یا در فهرست برنامه‌ ها کلیک کنید.
  • پیدا کردن بخش “تاریخ و ساعت”: در صفحه تنظیمات، به پایین بروید تا به بخش “سیستم و دستگاه” برسید و روی آن کلیک کنید. سپس بر روی “تاریخ و ساعت” کلیک کنید.
  • افزودن منطقه زمانی: در بخش “تاریخ و ساعت”، روی “منطقه زمانی” کلیک کنید. در بالای صفحه، شما یک دکمه افزودن (+) را مشاهده خواهید کرد. روی این دکمه کلیک کنید.
  • انتخاب منطقه زمانی: شما می ‌توانید منطقه زمانی جدید را از لیست مناطق زمانی موجود انتخاب کنید. برای جستجوی منطقه زمانی خاص، می ‌توانید از قسمت جستجو در بالای صفحه استفاده کنید.
  • ذخیره تنظیمات: پس از انتخاب منطقه زمانی جدید، روی “ذخیره” یا “تایید” کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند.

به این ترتیب، شما می ‌توانید چندین منطقه زمانی را به گوشی شیائومی خود اضافه کنید و از آنها استفاده کنید. برای دسترسی سریعتر به مناطق زمانی اضافه شده، می ‌توانید از ویجت ساعت در صفحه اصلی استفاده کنید.

چگونه یک ساعت دوگانه را در گوشی شیائومی خود تنظیم کنیم؟

برای تنظیم ساعت گوشی شیائومی و استفاده از ساعت دوگانه، به تنظیمات ساعت و زمان رفته و با فعال کردن گزینه Dual Clock، منطقه زمانی جدیدی را برای نمایش در گوشی خود انتخاب کنید.

چگونه می توانیم ساعت ۲۴ ساعته گوشی شیائومی خود را به ساعت ۱۲ ساعته تغییر دهیم؟

برای این کار به تنظیمات ساعت و زمان در گوشی های شیائومی و قسمت Time Format رفته و تیک گزینه استفاده از فرمت ۲۴ ساعته یا ۲۴ ساعته را بردارید.

مدیریت وب سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 16 =