مانیتور شیائومی
MONITORبرای خرید مانیتور شیائومی باید ابتدا کاربری خود را مشخص کنید؛ مدلهای جدید Xiaomi و نسلهای 2026 از نمایشگرهای اداری 23.8 و 27 اینچی تا مانیتورهای گیمینگ 200 و 240Hz، مدلهای 2K، مانیتور خمیده 34 اینچ و Mini LED را پوشش میدهند. در این صفحه میتوانید رزولوشن، نوع پنل، نرخ نوسازی، زمان پاسخ، HDR، دقت رنگ و اتصالات هر مدل را مقایسه کنید و براساس بازی، کار اداری، طراحی یا تولید محتوا گزینه مناسبتر را انتخاب کنید.
نمایش همه 14 محصول
-
شیائومی Xiaomi ناموجود
مانیتور 24 اینچ گیمینگ شیائومی مدل Xiaomi Gaming Monitor G24i 2026
اطلاعات بیشتر -
شیائومی Xiaomi ناموجود
مانیتور 27 اینچ گیمینگ شیائومی مدل Xiaomi Gaming Monitor G27i 2026
اطلاعات بیشتر -
شیائومی Xiaomi ناموجود
مانیتور 27 اینچ گیمینگ 2K شیائومی مدل Xiaomi G27Qi 2026
اطلاعات بیشتر -
شیائومی Xiaomi ناموجود
مانیتور 34 اینچ منحنی گیمینگ شیائومی مدل Xiaomi G34WQi 2026
اطلاعات بیشتر -
شیائومی Xiaomi ناموجود
مانیتور 27 اینچ 2K شیائومی مدل Xiaomi 2K Monitor A27Qi 2026
اطلاعات بیشتر -
شیائومی Xiaomi ناموجود
مانیتور 24 اینچ شیائومی مدل Xiaomi Monitor A24i 2026
اطلاعات بیشتر -
شیائومی Xiaomi ناموجود
مانیتور 27 اینچ گیمینگ Mini LED شیائومی مدل Xiaomi G Pro 27Qi 2026
اطلاعات بیشتر -
شیائومی Xiaomi ناموجود
مانیتور 27 اینچ شیائومی مدل Xiaomi Monitor A27i 2026
اطلاعات بیشتر -
شیائومی Xiaomi ناموجود
مانیتور 25 اینچ گیمینگ شیائومی مدل Xiaomi Gaming Monitor G25i 2026
اطلاعات بیشتر -
شیائومی Xiaomi ناموجود
مانیتور 21.5 اینچ شیائومی مدل Xiaomi Monitor A22i
اطلاعات بیشتر -
شیائومی Xiaomi ناموجود
مانیتور 34 اینچ منحنی گیمینگ شیائومی مدل Xiaomi G34WQi
اطلاعات بیشتر -
شیائومی Xiaomi ناموجود
مانیتور 27 اینچ شیائومی مدل Desktop Gaming Monitor
اطلاعات بیشتر -
شیائومی Xiaomi ناموجود
مانیتور 23.8 اینچ شیائومی مدل Desktop Monitor 1C
اطلاعات بیشتر -
شیائومی Xiaomi ناموجود
مانیتور 34 اینچ شیائومی مدل Curved Gaming
اطلاعات بیشتر
راهنمای خرید مانیتور شیائومی
مانیتورهای Xiaomi در سال 2026 فقط در اندازه و قیمت با یکدیگر تفاوت ندارند. سری A بیشتر برای کار اداری، مطالعه و استفاده عمومی طراحی شده، در حالی که سری G نرخ نوسازی بالاتر، زمان پاسخ سریعتر و قابلیتهایی مانند FreeSync، G-Sync Compatible یا ابزارهای گیمینگ OSD را هدف قرار میدهد. مدل G Pro 27Qi نیز با نور پسزمینه Mini LED و Local Dimming در رده تصویری بالاتری قرار میگیرد.
برای انتخاب درست، بهتر است ابتدا رزولوشن و اندازه موردنیاز را مشخص کنید و بعد سراغ نرخ نوسازی، نوع پنل، HDR، دقت رنگ، پایه و تعداد درگاهها بروید. خرید صرفاً براساس عدد Hz همیشه بهترین تصمیم نیست؛ یک مانیتور 2K با 120Hz برای طراحی و کار روزانه میتواند انتخاب مناسبتری از یک Full HD با 240Hz باشد، در حالی که برای بازی رقابتی دقیقاً برعکس است.
مقایسه مانیتورهای شیائومی
| مدل | اندازه | رزولوشن | نرخ نوسازی | پنل | ویژگی شاخص |
|---|---|---|---|---|---|
| Xiaomi Gaming Monitor G25i 2026 | 24.5 اینچ | 1920×1080 | 240Hz | Fast IPS | 1ms / HDR400 / FreeSync Premium |
| Xiaomi Monitor A27i 2026 | 27 اینچ | 1920×1080 | 144Hz | IPS | ΔE<1 / HDR10 / FreeSync |
| Xiaomi Mini LED Gaming Monitor G Pro 27Qi 2026 | 27 اینچ | 2560×1440 | 180Hz | Fast IPS + Mini LED | 1152 Zone / HDR1000 / Peak 2000nits |
| Xiaomi Monitor A24i 2026 | 23.8 اینچ | 1920×1080 | 144Hz | IPS | ΔE<1 / HDR10 / FreeSync |
| Xiaomi 2K Monitor A27Qi 2026 | 27 اینچ | 2560×1440 | 120Hz | IPS | ΔE<1 / 100% sRGB / HDR10 |
| Xiaomi Curved Gaming Monitor G34WQi | 34 اینچ | 3440×1440 | 180Hz | VA خمیده | 1500R / 1ms MPRT / FreeSync Premium |
| Xiaomi 2K Gaming Monitor G27Qi 2026 | 27 اینچ | 2560×1440 | 200Hz | Fast IPS | 1ms / HDR400 / FreeSync Premium |
| Xiaomi Gaming Monitor G27i 2026 | 27 اینچ | 1920×1080 | 200Hz | Fast IPS | 1ms / HDR400 / G-Sync Compatible |
| Xiaomi Gaming Monitor G24i 2026 | 23.8 اینچ | 1920×1080 | 200Hz | Fast IPS | 1ms / HDR400 / G-Sync Compatible |
کدام سری مانیتور Xiaomi برای شما مناسب است؟
سری A؛ مانیتور اداری، مطالعه و استفاده روزمره
Xiaomi Monitor A24i 2026 با صفحه 23.8 اینچ و Xiaomi Monitor A27i 2026 با صفحه 27 اینچ، هر دو رزولوشن Full HD و نرخ نوسازی 144Hz دارند. دقت رنگ کارخانهای ΔE<1 و طراحی ساده آنها را برای محیط کار، وبگردی، مطالعه و استفاده عمومی مناسب میکند.
اگر در کار اداری یا تولید محتوا فضای کاری بیشتری میخواهید، Xiaomi 2K Monitor A27Qi 2026 با رزولوشن 2560×1440، نرخ 120Hz، پوشش 100% sRGB و دقت ΔE<1 انتخاب متعادلتری است. این مدل برای کسی مناسب است که وضوح 2K و رنگ دقیق را به نرخ نوسازی بسیار بالا ترجیح میدهد.
سری G؛ برای بازی و نرخ نوسازی بالا
برای بازی Full HD، Xiaomi Gaming Monitor G24i 2026 با 23.8 اینچ و Xiaomi Gaming Monitor G27i 2026 با 27 اینچ هر دو نرخ نوسازی 200Hz، پنل Fast IPS، زمان پاسخ 1ms GTG، HDR400 و سازگاری با FreeSync Premium و G-Sync دارند.
برای بازی رقابتی که نرخ فریم بالا از رزولوشن 2K مهمتر است، Xiaomi Gaming Monitor G25i 2026 با اندازه 24.5 اینچ و نرخ 240Hz سریعترین گزینه این خوشه از نظر Refresh Rate است. این مدل همچنین DisplayHDR 400، دقت رنگ ΔE<2 و پایه با تنظیم ارتفاع تا 120mm دارد.
گیمینگ 2K؛ تعادل وضوح و سرعت
Xiaomi 2K Gaming Monitor G27Qi 2026 با رزولوشن 2560×1440، پنل Fast IPS، نرخ 200Hz و پاسخ 1ms گزینه متعادلی برای گیمرهایی است که نمیخواهند بین وضوح 2K و سرعت بالا یکی را حذف کنند. HDR400، FreeSync Premium و پوشش 95% DCI-P3 نیز این مدل را نسبت به مانیتورهای Full HD در سطح تصویری بالاتری قرار میدهند.
Mini LED و HDR؛ Xiaomi G Pro 27Qi 2026
برای بالاترین کیفیت HDR در بین این 9 مدل، Xiaomi Mini LED Gaming Monitor G Pro 27Qi 2026 انتخاب اصلی است. این مانیتور 27 اینچ 2K از پنل Fast IPS با نور پسزمینه Mini LED، تعداد 1152 ناحیه Local Dimming، روشنایی پیک تا 2000nits، گواهی HDR1000 و دقت رنگ ΔE<1 استفاده میکند.
نرخ نوسازی 180Hz آن از G27Qi پایینتر است، اما تفاوت اصلی این مدل در کنترل نور، کنتراست HDR، روشنایی و پوشش رنگ گسترده است. بنابراین برای بازیهای سینمایی، HDR و تولید محتوای تصویری سطح بالاتر، G Pro منطقیتر از انتخاب صرفاً براساس بیشترین Hz است.
مانیتور خمیده UltraWide؛ Xiaomi G34WQi
Xiaomi Curved Gaming Monitor G34WQi با صفحه 34 اینچ، نسبت 21:9، رزولوشن 3440×1440 و انحنای 1500R برای بازی، Multitasking و تایملاینهای عریض مناسب است. نرخ 180Hz، پاسخ 1ms MPRT، کنتراست 4000:1، پوشش 95% DCI-P3 و FreeSync Premium نیز آن را از یک مانیتور UltraWide صرفاً کاری جدا میکنند. این صفحه مربوط به نسل C34WQBA-RGGL است و نسخه 2026 محصول جداگانهای محسوب میشود.
Full HD، 2K یا Ultrawide؛ کدام رزولوشن بهتر است؟
Full HD فشار کمتری به کارت گرافیک وارد میکند و برای رسیدن به نرخ فریم بالا در بازیهای رقابتی مناسبتر است. به همین دلیل G24i، G27i و G25i انتخابهای خوبی برای eSports هستند. در مقابل، 2560×1440 یا 2K جزئیات و فضای کاری بیشتری ارائه میدهد و در A27Qi، G27Qi و G Pro 27Qi دیده میشود.
G34WQi از رزولوشن 3440×1440 با نسبت 21:9 استفاده میکند. این فرمت نسبت به 16:9 فضای افقی بیشتری در اختیار شما میگذارد، اما برای بازی با نرخ فریم بالا به کارت گرافیک قویتری نسبت به Full HD نیاز دارد.
تفاوت IPS، Fast IPS، VA و Mini LED چیست؟
IPS معمولاً زاویه دید خوب و رنگ پایدار ارائه میدهد و برای استفاده عمومی و تولید محتوا مناسب است. Fast IPS نسخهای با تمرکز بیشتر روی پاسخ سریع و نرخ نوسازی بالاست و در مانیتورهای گیمینگ سری G استفاده میشود. G34WQi نسل C34WQBA-RGGL از پنل VA با کنتراست 4000:1 بهره میبرد که برای نمایش تیرهتر و طراحی خمیده مناسب است.
Mini LED در G Pro 27Qi نوع پنل نیست؛ نوع نور پسزمینه است. پنل این مدل همچنان Fast IPS است اما Mini LED با 1152 ناحیه Local Dimming امکان کنترل دقیقتر روشنایی بخشهای مختلف تصویر و HDR قویتر را فراهم میکند.
120Hz، 144Hz، 180Hz، 200Hz یا 240Hz؟
برای کار اداری و استفاده عمومی، 120 یا 144Hz تجربهای روانتر از مانیتورهای 60Hz ایجاد میکند. برای بازی سریع، 180 و 200Hz انتخاب مناسبتری هستند و 240Hz در G25i بیشتر برای گیمر رقابتی معنا پیدا میکند. برای استفاده واقعی از نرخهای بالا، کارت گرافیک و بازی باید بتوانند فریمریت مناسب تولید کنند و اتصال DisplayPort یا HDMI نیز باید تنظیم صحیح داشته باشد.
HDR400 و HDR1000 چه تفاوتی دارند؟
HDR فقط یک برچسب واحد نیست. مدلهای G24i، G27i، G25i، G27Qi و G34WQi در رده HDR400 قرار میگیرند، در حالی که G Pro 27Qi با Mini LED و HDR1000 سطح بالاتری از روشنایی و کنترل نور را ارائه میکند. در عمل تفاوت G Pro فقط عدد روشنایی نیست؛ 1152 ناحیه Local Dimming اجازه میدهند بخشهای روشن و تاریک تصویر مستقلتر کنترل شوند.
همچنین «HDR10» و «VESA DisplayHDR» یک مفهوم واحد نیستند. بعضی مدلهای اداری A-series از HDR10 پشتیبانی میکنند بدون اینکه گواهی DisplayHDR سطح گیمینگ داشته باشند. بنابراین هنگام مقایسه باید نوع پشتیبانی HDR را در جدول همان محصول بررسی کرد.
FreeSync و G-Sync در مانیتور شیائومی چه کاربردی دارند؟
VRR نرخ نوسازی مانیتور را با فریم خروجی کارت گرافیک هماهنگ میکند تا پارگی تصویر و مکثهای ناشی از اختلاف Frame Rate کمتر شوند. بیشتر مدلهای گیمینگ 2026 از FreeSync پشتیبانی میکنند و G24i، G27i و G25i طبق اطلاعات رسمی Xiaomi با G-Sync نیز سازگارند. پشتیبانی دقیق هر مدل و هر ورودی در جدول مشخصات همان محصول نوشته شده است.
هنگام خرید مانیتور شیائومی به چه مواردی توجه کنیم؟
1. اندازه میز و فاصله دید
برای میز کوچک، 23.8 تا 24.5 اینچ جمعوجورتر است. 27 اینچ برای کار ترکیبی و 2K تعادل خوبی دارد و 34 اینچ Ultrawide به میز عریضتر و فاصله دید مناسب نیاز دارد.
2. توان کارت گرافیک
برای استفاده از 200 یا 240Hz باید سیستم بتواند فریمریت بالایی تولید کند. رزولوشن 2K و مخصوصاً 3440×1440 فشار بیشتری نسبت به Full HD به GPU وارد میکنند.
3. دقت رنگ
برای طراحی و تولید محتوا فقط درصد پوشش رنگ کافی نیست. مقدار ΔE و کالیبراسیون کارخانهای نیز اهمیت دارند. مدلهایی مانند A24i، A27i، A27Qi و G Pro 27Qi برای دقت رنگ کارخانهای جایگاه بهتری دارند.
4. پایه و VESA
اگر ساعتهای طولانی پشت میز هستید، قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه اهمیت زیادی دارد. همه مدلها الزاماً پایه کاملاً ارگونومیک ندارند؛ در صورت نیاز میتوانید مدلی با VESA مناسب انتخاب و از بازوی مانیتور استفاده کنید.
5. پورتها
تعداد و نسخه HDMI و DisplayPort را با لپتاپ، PC یا کنسول خود تطبیق دهید. برای نرخهای بالا استفاده از کابل سازگار ضروری است. همه این 9 مدل USB-C یا هاب USB ندارند، بنابراین اگر اتصال تککابله لپتاپ برایتان مهم است باید قبل از خرید این محدودیت را در نظر بگیرید.
کدام مانیتور شیائومی را بخریم؟
برای کار اداری جمعوجور: Xiaomi Monitor A24i 2026.
برای کار اداری با صفحه 27 اینچ: Xiaomi Monitor A27i 2026.
برای کار، طراحی و وضوح 2K: Xiaomi 2K Monitor A27Qi 2026.
برای بازی رقابتی و بیشترین نرخ نوسازی: Xiaomi Gaming Monitor G25i 2026 با 240Hz.
برای گیمینگ Full HD جمعوجور: Xiaomi Gaming Monitor G24i 2026.
برای گیمینگ Full HD روی 27 اینچ: Xiaomi Gaming Monitor G27i 2026.
برای گیمینگ 2K و 200Hz: Xiaomi 2K Gaming Monitor G27Qi 2026.
برای بازی و Multitasking روی صفحه عریض: Xiaomi Curved Gaming Monitor G34WQi.
برای بهترین HDR و Mini LED: Xiaomi Mini LED Gaming Monitor G Pro 27Qi 2026.
مشاهده لوازم کامپیوتر شیائومی
برای مشاهده سایر تجهیزات این خوشه مانند ماوس و کیبورد، به دسته لوازم کامپیوتر شیائومی مراجعه کنید.
سوالات متداول درباره مانیتور شیائومی
بهترین مانیتور گیمینگ شیائومی 2026 کدام است؟
یک مدل برای همه بهترین نیست. G25i با 240Hz برای بازی رقابتی سریع مناسبتر است، G27Qi با 2K و 200Hz تعادل وضوح و سرعت را ارائه میکند و G Pro 27Qi با Mini LED، HDR1000 و 1152 ناحیه Local Dimming بهترین گزینه این خوشه برای کیفیت HDR است. G34WQi نیز برای تجربه Ultrawide و صفحه خمیده انتخاب متفاوتی محسوب میشود.
کدام مانیتور شیائومی 240Hz است؟
Xiaomi Gaming Monitor G25i 2026 در این مجموعه نرخ نوسازی Native تا 240Hz دارد. صفحه 24.5 اینچ Full HD و پاسخ 1ms GTG آن برای بازیهای رقابتی طراحی شدهاند. برای استفاده از 240Hz، کارت گرافیک، تنظیمات سیستم و کابل باید خروجی سازگار داشته باشند.
کدام مانیتورهای شیائومی 2026 رزولوشن 2K دارند؟
A27Qi 2026، G27Qi 2026 و G Pro 27Qi 2026 رزولوشن 2560×1440 دارند. G34WQi نیز 3440×1440 است که نسخه عریضتر 21:9 محسوب میشود. تفاوت اصلی این مدلها در نرخ نوسازی، نوع پنل، HDR، دقت رنگ و نوع کاربری است.
کدام مانیتور شیائومی Mini LED است؟
Xiaomi Mini LED Gaming Monitor G Pro 27Qi 2026 از نور پسزمینه Mini LED با 1152 ناحیه Local Dimming استفاده میکند. پنل اصلی آن Fast IPS است. روشنایی پیک تا 2000nits و HDR1000 باعث میشوند برای HDR و بازیهای تصویری سطح بالاتری نسبت به مدلهای HDR400 داشته باشد.
تفاوت سری A و G مانیتور شیائومی چیست؟
سری A بیشتر روی استفاده اداری، تصویر روزمره، دقت رنگ و قیمت متعادل تمرکز دارد. سری G برای گیمینگ طراحی شده و نرخ نوسازی بالاتر، زمان پاسخ سریعتر، VRR و ابزارهای گیمینگ بیشتری ارائه میکند. انتخاب بین آنها باید بر اساس کاربرد باشد، نه صرفاً نام سری.
آیا مانیتور G34WQi 2026 برای کار هم مناسب است؟
بله. نسبت 21:9 و رزولوشن 3440×1440 فضای افقی زیادی برای چند پنجره، تدوین و Timeline فراهم میکنند. با این حال انحنای 1500R و پنل VA بیشتر برای تجربه فراگیر و استفاده ترکیبی کار و بازی طراحی شدهاند. برای کار رنگ بسیار حساس، مدلهای IPS با ΔE پایینتر مناسبترند.
آیا مانیتورهای گیمینگ شیائومی از FreeSync و G-Sync پشتیبانی میکنند؟
بیشتر مدلهای G از FreeSync یا Adaptive-Sync استفاده میکنند، اما وضعیت G-Sync بین مدلها متفاوت است. G24i، G27i و G25i 2026 طبق اطلاعات رسمی با G-Sync سازگار هستند. برای مدلهای دیگر باید مشخصات همان محصول مبنا قرار گیرد و قابلیت یک مدل به کل سری تعمیم داده نشود.
برای 200 یا 240Hz از HDMI استفاده کنیم یا DisplayPort؟
هر دو رابط بسته به مدل میتوانند نرخ بالا را پشتیبانی کنند، اما نسخه پورت و رزولوشن اهمیت دارد. برای مثال G25i از HDMI 2.0 تا Full HD 240Hz پشتیبانی میکند. برای هر محصول جدول درگاهها و محدودیت نرخ خروجی را بررسی کنید و از کابل سازگار استفاده کنید.
آیا مانیتورهای شیائومی قابلیت نصب روی بازوی مانیتور دارند؟
این مدلهای 2026 از استاندارد VESA پشتیبانی میکنند، اما ابعاد VESA یکسان نیست؛ بیشتر مدلهای 23.8 و 27 اینچ از 75×75mm استفاده میکنند و G34WQi از 100×100mm. بازو باید علاوه بر VESA، وزن مانیتور را نیز پوشش دهد.