آموزش و نحوه ریست فکتوری گوشی شیائومی ۲۰۲۳

آموزش و نحوه ریست فکتوری گوشی شیائومی 2023

نحوه ریست فکتوری گوشی شیائومی

گوشی هوشمند شیائومی شما خیلی کند کار می کند و یا اغلب خراب می شود؟ ریست فکتوری گوشی می تواند راه حل خوبی برای مشکل شما باشد. هوشمندانه است که دستگاه خود را در صورت مبادله یا فروش بخواهید ریست کنید. با ریست فکتوری گوشی شیائومی، تمام اطلاعات شخصی خود را حذف می کنید علاوه بر این، تلفن شما به تنظیمات کارخانه باز می گردد. با انجام مواردی که در ادامه برایتان آورده ایم، به راحتی می توانید گوشی هوشمند شیائومی خود را ریست کنید.

آموزش و نحوه ریست فکتوری گوشی شیائومی 2023

روش های ریست فکتوری گوشی شیائومی

دو راه برای ریست فکتوری یا همان بازنشانی برای گوشی های شیائومی به تنظیمات کارخانه وجود دارد. یک سافت ریست و دیگری هارد ریست. این دو نوع ریسکت فکتوری و یا راحت تر بگیم راه اندازی مجدد برای موقعیت های مختلف طراحی شده اند، اما در هر دو مورد تمام داده ها از دستگاه حذف می شوند.

سافت ریست یک راه ساده برای پاک کردن تلفن با پاک کردن داده ها از آن و برگرداندن گوشی به حالتی است که هنگام خرید آن بود. که این مورد از طریق تنظیمات MIUI انجام می شود.

روند کار هارد ریست بسیار بیشتر از تنظیم مجدد کارخانه است. این راهی برای از بین بردن خطاهای سیستم، بازگشت به نسخه های قبلی MIUI و ایمن ترین راه برای تمیز کردن کامل گوشی در صورت تمایل به فروش آن است. هارد ریست قادر است یک دستگاه غیرفعال را احیا کند، پس از نصب یک به روز رسانی به عیب یابی می پردازد، تمام برنامه های نصب شده و تنظیمات آنها را پاک می کند. پس از آن، شما یک گوشی کارآمد در شرایط کارخانه را دریافت می کنید.

قبل از شروع: یک نسخه پشتیبان ایجاد کنید

وقتی گوشی خود را ریست می کنید، آن را به تنظیمات کارخانه برمی گردانید. این بدان معناست که تمام مخاطبین، عکس‌ها و ویدیوهای خود را از دست می‌دهید. حتما از قبل یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. به این ترتیب می توانید فایل ها و اطلاعات خود را در فضای ابری یا کارت حافظه ذخیره کنید.

زمان استفاده از ریست فکتوری

 • اگر دستگاه شما ناپایدار شده است
 • سرعت MIUI کاهش یافته است
 • باتری سریعتر تمام می شود.
 • اگر به عنوان مثال هنگام فروش نیاز دارید که با خیال راحت تمام داده ها را از حافظه تلفن هوشمند پاک کنید.
 • برای رفع هر گونه خرابی پس از نصب به‌روزرسانی بعدی MIUI
 • اگر تلفن شما بوت نمی شود
 • روی لوگو ثابت نمی شود
 • یا به صورت دوره ای راه اندازی مجدد نمی شود

در تمامی موارد بالا بازنشانی کمک خواهد کرد. یک نکته مهم دیگر اینست که قبل از انجام تنظیمات کارخانه شیائومی، شارژ باتری را بررسی کنید، حداقل باید ۵۰٪ باشد.

ریست فکتوری شیائومی

روش سافت ریست برای بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه است. تنظیم مجدد از طریق منوی MIUI انجام می شود. اگر تلفن شما بوت نمی‌شود، نمی‌توانید از این روش استفاده کنید، فقط هارد ریست کمک خواهد کرد.

نحوه بازنشانی گوشی Mi به تنظیمات کارخانه

تمام مراحل را گام به گام جلو بروید:

به تنظیمات گوشی هوشمند خود بروید > About phone درباره تلفن> Factory Reset تنظیم مجدد کارخانه انتخاب کنید > در قسمت پایین، روی Erase all data کلیک کنید>رمز عبور، شماره پین ​​یا کلید الگو را که برای باز کردن قفل گوشی خود استفاده می کنید وارد کنید> سپس Factory Reset را انتخاب کنید.

آموزش و نحوه ریست فکتوری گوشی شیائومی 2023

بازنشانی کارخانه فایل های کاربر و برنامه های شخص ثالث را حذف می کند. این گزینه پاکسازی تلفن هوشمند اغلب توسط دارندگان قبل از فروش گوشی خودو یا داشتن مشکلات با MIUI استفاده می شود.

هارد ریست شیائومی از طریق ریکاوری Recovery

هنگامی که تلفن یا تبلت شما در MIUI بوت نمی شود، می توان هارد ریست را از طریق حالت بازیابی انجام داد.

بازیابی استاندارد شیائومی با سیستم عامل رسمی MIUI ارائه می شود و به طور مرتب توسط توسعه دهندگان به روز رسانی می شود.

نحوه انجام هارد ریست از طریق Recovery

 1. از طریق منو یا با استفاده از دکمه پاور، گوشی را به طور کامل خاموش کنید.
 2. دکمه پاور و کلید افزایش صدا را به مدت ۱۰ ثانیه به طور همزمان فشار دهید تا وارد حالت بازیابی شوید. شما یک لرزش را احساس خواهید کرد.
 3. در حالت ریکاوری، با دکمه کاهش صدا به پایین منو بروید> گزینه Wipe Data را انتخاب کنید.
 4. تمام داده ها را پاک کنید، با کلیک بروی Confirm تایید کنید.
 5. به منوی اصلی برگردید > Reboot انتخاب کنید (راه اندازی مجدد) > سپس Reboot to System

آموزش و نحوه ریست فکتوری گوشی شیائومی 2023 آموزش و نحوه ریست فکتوری گوشی شیائومی 2023 آموزش و نحوه ریست فکتوری گوشی شیائومی 2023

Wipe Data Xiaomi یک منوی حالت بازیابی است که حاوی Wipe All Data است که به شما امکان می دهد تمام اطلاعات را از تلفن خود حذف کنید.

پاک کردن اطلاعات شیائومی

بازیابی ها با استفاده از دکمه های صدا هدایت می شوند. با دکمه پاور می توانید مورد دلخواه را انتخاب کنید. در برخی از مدل‌های شیائومی، ردمی، POCO، امکان استفاده از ضربه ‌ها برای پیمایش در منوی بازیابی وجود دارد.

پس از تنظیم مجدد، ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا تلفن بالا بیاید: از ۳ تا ۷ دقیقه ، نگران نشوید این یک وضعیت عادی برای گوشی شما است.

هارد ریست از طریق Fastboot و ADB

Hard Reset از طریق Fastboot به یک ویندوز PC با درایورهای ADB نصب شده و کابل USB اصلی نیاز دارد. همچنین اشکال زدایی از طریق USB باید از قبل در تلفن فعال شود.

نحوه انجام هارد ریست از طریق Fastboot

 1. Windows Explorer را راه اندازی کنید> به دایرکتوری به نام ADB بروید.
 2. با کلیک کردن روی Shift صفحه کلید، با راست کلیک کردن و ایجاد یک فولدر، یک فضای خای ایجاد کنید وگزینه Open command window انتخاب کنید.
 3. Fastboot mode را در تلفن خود روشن کنید: در دستگاه خاموش، دکمه های روشن/خاموش و کاهش صدا را به مدت ۱۰ ثانیه به طور همزمان فشار دهید.
 4. گوشی هوشمند خود را با کابل USB اصلی به PC یا لپ تاپ خود وصل کنید.
 5. در دستور ویندوز، Fastboot Devices را تایپ کنید و سپس Enter کنید.
 6. دستور Fastboot Erase user data را اضافه کنید ، کلیک کرده و سپس Enter کنید.
 7. هنگامی که فرآیند پاک کردن اطلاعات کاربر کامل شد، Fastboot Reboot را تایپ کنید ، کلیک کرده و و سپس Enter کنید.

آموزش و نحوه ریست فکتوری گوشی شیائومی 2023 آموزش و نحوه ریست فکتوری گوشی شیائومی 2023 آموزش و نحوه ریست فکتوری گوشی شیائومی 2023

پس از وارد کردن آخرین دستور، گوشی مجددا راه اندازی می شود. اگر هیچ خطایی در دستورات وجود نداشته باشد، کاربر یک گوشی هوشمند کاملا تمیز دریافت می کند.

هارد ریست شیائومی از طریق TWRP

TWRP یک Custom Recovery بازیابی سفارشی با عملکرد پیشرفته است که برای نصب روت، سفارشی و سیستم عامل نویسنده استفاده می شود. جالب است بدانید که با مجموعه بزرگی از ویژگی ها متمایز می شود. همچنین می‌توانید از آن برای Full Factory Reset شیائومی، Redmi یا POCO استفاده کنید.

نحوه انجام هارد ریست از طریق TWRP

 1. بازیابی سفارشی custom recovery را اجرا کنید. برای انجام این کار، در گوشی خاموش، دکمه های پاور و افزایش صدا را به مدت ۱۰ ثانیه فشار دهید.
 2. در پنجره اصلی، Wipe را انتخاب کنید.
 3. سپس Advanced Wipe را انتخاب کنید.
 4. همه موارد به جز Vendor ، OTG و Micro SD Card را بررسی کنید.
 5. سپس مورد Swipe to Wipe را بکشید.
 6. به منوی اصلی Main Menu برگردید، روی گزینه راه اندازی مجدد Reboot ضربه بزنید.
 7. System انتخاب کنید و اقدام را تایید کنید.

آموزش و نحوه ریست فکتوری گوشی شیائومی 2023

پس از راه اندازی مجدد reboot ، می توانید گوشی را ریست کنید.

روش های جایگزین ریست فکتوری شیائومی

راه هایی که در بالا توضیح داده شد به شما این امکان را می دهد که به سرعت گوشی های Xiaomi، Redmi و POCO را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. اما بازنشانی کامل را می توان به چندین روش دیگر انجام داد.

EDL : یک حالت EDL ویژه به شما امکان می‌دهد که با استفاده از رابط ADB بازنشانی کارخانه را انجام دهید. برای قرار دادن گوشی در این حالت، باید آن را از هم جدا کنید و برخی از کنتاکت های روی مادربرد را که نزدیک باتری هستند، اتصال کوتاه کنید. انجام این کار بدون تجربه توصیه نمی شود.

ابزارهای Xiaomi ADB/Fastboot. : این برنامه ای برای کار با دستگاه های Xiaomi، Redmi، POCO در حالت Fastboot است. رابط ADB استفاده می شود. این ابزار کاملاً کاربردی است:

حذف برنامه های سیستمی، تنظیم وضوح صفحه نمایش جایگزین، فعال کردن Camera2 API امکان پذیر است.

در میان چیزهای دیگر یک بلوک Wipe وجود دارد که در آن می توانید بازنشانی را انجام دهید. این برنامه به رایانه شخصی ویندوز و بسته Oracle Java Runtime SE نصب شده نیاز دارد.

قبلاً امکان استفاده از برنامه های شخص ثالث MIUI ROM Flashing Tool یا Mi PC Suite برای هارد ریست وجود داشت. اما این برنامه ها مدت زیادی است که به روز نشده اند، بنابراین نمی دانند چگونه با گوشی های هوشمند مدرن شیائومی کار کنند.

تنظیم مجدد کارخانه Mi Phone بدون رمز عبور

اگر رمز عبور یا پین تلفن Mi خود را به خاطر نمی آورید و خارج از دستگاه خود قفل شده اید، می توانید از برنامه ای مانند iToolab UnlockGo Android برای باز کردن قفل دستگاه خود و بازنشانی کارخانه ای آن استفاده کنید. iToolab UnlockGo یک ابزار باز کردن قفل اندروید است که برای باز کردن انواع قفل در دستگاه های اندرویدی از جمله الگو، پین، رمز عبور و حتی قفل اثر انگشت طراحی شده است.

برنامه اندروید iToolab UnlockGo را از وب سایت رسمی خود بر روی رایانه شخصی خود دانلود و نصب کنید. سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: تلفن Mi خود را با استفاده از کابل USB به رایانه شخصی خود وصل کنید. در رابط اصلی برنامه، “Remove Screen Locks” – “Unlock Screen Lock” را انتخاب کنید و روی “شروع” کلیک کنید.

مرحله ۲: برند گوشی خود را انتخاب کنید که در اینجا شیائومی است. سپس برای ادامه روی “باز کردن قفل” کلیک کنید.

مرحله ۳ : معرفی های روی صفحه را دنبال کنید تا وارد حالت بازیابی شوید. پس از انجام این کار، راهنمای حذف کد صفحه را دنبال کنید.

چند لحظه بعد، قفل صفحه با موفقیت حذف خواهد شد. در همان زمان، تلفن Mi شما به وضعیت کارخانه بازنشانی می شود.

نکته ۱: پس از تنظیم مجدد کارخانه توسط حساب Mi قفل شده است

ممکن است از برخی از کاربران تلفن های Mi خواسته شود پس از تنظیم مجدد تلفن هوشمند، رمز عبور حساب Mi را وارد کنند. این بدان معناست که گوشی Mi شما به یک حساب Mi متصل است و باید آن را با رمز عبور صحیح باز کنید. اگر رمز عبور حساب Mi را فراموش کرده باشید یا دیگر از شماره تلفن یا آدرس ایمیل برای دریافت کد تأیید استفاده نکنید، چه؟ در این بخش می توانید راه حل های خود را بیابید.

در اینجا یک راهنمای گام به گام آورده شده است:

مرحله ۱: از وب سایت رسمی شیائومی www.mi.com دیدن کنید و در صفحه شیائومی، روی دکمه ورود کلیک کنید.

مرحله ۲: در صفحه ورود، روی رمز فراموش شده کلیک کنید، ایمیل Mi یا شماره موبایل خود را در صفحه بعد وارد کنید و برای ادامه روی Next کلیک کنید.

مرحله ۳: اگر از شماره تلفن همراه استفاده می کنید، گزینه ای برای دریافت OTP به شماره دریافت خواهید کرد. با این حال، اگر شماره دیگر کار نمی کند، گزینه کار نمی کند را انتخاب کنید.

مرحله ۴: آدرس ایمیل را به عنوان روش تأیید خود انتخاب کنید، روی Next کلیک کنید، سپس دکمه Send را فشار دهید تا یک OTP از طریق آدرس ایمیل خود دریافت کنید.

مرحله ۵ : OTP ارسال شده به ایمیل خود را وارد کنید، سپس در صفحه جدید، رمز عبور جدید را وارد کرده و آن را تأیید کنید.

این کاملا انجام شده است! اکنون می توانید بدون مشکل رمز عبور وارد اکانت Mi خود شوید.

اگر هم شماره تلفن و یا آدرس ایمیل و هم رمز ورود به حساب Mi را فراموش کرده اید، ممکن است نتوانید رمز عبور خود را از طریق روش بالا بازنشانی کنید. بهترین راه حل مراجعه به نزدیکترین فروشگاه خدمات Mi است.

نکته ۲: توسط Google FRP پس از تنظیم مجدد کارخانه قفل شده است

اگر حساب Google خود را در تلفن Mi خود وارد کرده اید، پس از تنظیم مجدد باید تأیید کنید که شما هستید.

iToolab UnlockGo Android را دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. سپس آن را راه اندازی کنید.

نحوه بازنشانی گوشی Mi به تنظیمات کارخانه چگونه است؟

به تنظیمات گوشی هوشمند خود بروید > About phone درباره تلفن> Factory Reset تنظیم مجدد کارخانه انتخاب کنید > در قسمت پایین، روی Erase all data کلیک کنید>رمز عبور، شماره پین یا کلید الگو را که برای باز کردن قفل گوشی خود استفاده می کنید وارد کنید> سپس Factory Reset را انتخاب کنید.

نحوه انجام هارد ریست از طریق Recovery چگونه است؟

از طریق منو یا با استفاده از دکمه پاور، گوشی را به طور کامل خاموش کنید. دکمه پاور و کلید افزایش صدا را به مدت ۱۰ ثانیه به طور همزمان فشار دهید تا وارد حالت بازیابی شوید. شما یک لرزش را احساس خواهید کرد. در حالت ریکاوری، با دکمه کاهش صدا به پایین منو بروید> گزینه Wipe Data را انتخاب کنید. تمام داده ها را پاک کنید، با کلیک بروی Confirm تایید کنید. به منوی اصلی برگردید > Reboot انتخاب کنید (راه اندازی مجدد) > سپس Reboot to System

نحوه انجام هارد ریست از طریق Fastboot چگونه است؟

Windows Explorer را راه اندازی کنید> به دایرکتوری به نام ADB بروید. با کلیک کردن روی Shift صفحه کلید، با راست کلیک کردن و ایجاد یک فولدر، یک فضای خای ایجاد کنید وگزینه Open command window انتخاب کنید. Fastboot mode را در تلفن خود روشن کنید: در دستگاه خاموش، دکمه های روشن/خاموش و کاهش صدا را به مدت ۱۰ ثانیه به طور همزمان فشار دهید. گوشی هوشمند خود را با کابل USB اصلی به PC یا لپ تاپ خود وصل کنید. در دستور ویندوز، Fastboot Devices را تایپ کنید و سپس Enter کنید. دستور Fastboot Erase user data را اضافه کنید ، کلیک کرده و سپس Enter کنید. هنگامی که فرآیند پاک کردن اطلاعات کاربر کامل شد، Fastboot Reboot را تایپ کنید ، کلیک کرده و و سپس Enter کنید.

مدیریت وب سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =