مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت شیائومی + رفع مشکل ۲۰۲۳

مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت شیائومی + رفع مشکل 2023

مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت شیائومی | چگونه آن را رفع کنیم؟

استفاده از حسگرهای اثر انگشت بسیار راحت هستند. شما می‌توانید در کمتر از یک ثانیه وارد گوشی هایتان شوید، پرداخت‌ها را به سرعت و به آسانی مجاز کنید و اطمینان حاصل کنید که فقط ما و کسانی که به آنها اعتماد داریم به دستگاه‌هایمان دسترسی دارند.

اما، گاهی اوقات حسگرهای اثر انگشت از کار می‌افتند که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. بنابراین، چرا سنسور اثر انگشت شما کار نمی کند و چگونه می توانید آن را برطرف کنید؟

اثر انگشت شما به دلیل مشکل نرم افزاری یا گاهی تصادفا از تنظیمات ناپدید می شود. خوب! دلیل هر چه که باشد، همین حالا با استفاده از تاکتیک هایی که قدم به قدم با شما به اشتراک می گذارم، گزینه امنیتی اثر انگشت خود را برگردانید. خوب است که خطای حسگر اثرانگشت را به صورت دستی بررسی کنید و سپس به سراغ روش های دیگر بروید تا ببینید آیا به دلیل اشکالات نرم‌افزاری است یا خیر.

نحوه بکاپ گیری از گوشی های هوشمند شیائومی

گاهی اوقات اثر انگشت ممکن است از تنظیمات ناپدید شود. این ممکن است به دلیل مشکلات نرم افزاری شیائومی باشد. زیرا همانطور که می دانید شیائومی باگ های زیادی در MIUI دارد. احتمال وجود مشکلات سخت افزاری نیز بسیار است. اگر گوشی از دست شما افتاد یا اینکه ضربه ای به آن وارد شد، احتمالاً مشکل مربوط به سخت افزار است. در این مقاله با نحوه رفع مشکل اثر انگشت آشنا خواهید شد. این مشکل رایج گوشی های اثر انگشتی است که در کنار آن نصب شده اند. مانند Mi 11 Lite ، Redmi Note 9T، Redmi Note 10، Redmi 9T.

گوشی خود را Restart کنید

بهتر است قبل از ایجاد سر و صدا گوشی خود را ریستارت کنید. زیرا گاهی اوقات فقط یک راه اندازی مجدد می تواند مشکلات را برطرف کند. اگر تلفن اثر انگشت شما را شناسایی نکرد یا هیچ گزینه اثر انگشتی را در تنظیمات مشاهده نکردید، گوشی خود را مجددا راه اندازی کنید.

برگرداندن به تنظیمات مجدد کارخانه

کار دیگری که می توانید برای رفع این مشکل انجام دهید این است که دستگاه خود را فرمت کنید. فرمت کردن دستگاه بسیاری از مشکلات را حل می کند. اگر رمز عبور حساب mi خود را به خاطر ندارید، ابتدا از حساب Mi خود خارج شوید.

به تنظیمات بروید > روی تب «دستگاه من» ضربه بزنید> کمی به پایین اسکرول کنید> دکمه “بازنشانی کارخانه” را مشاهده خواهید کرد.

مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت شیائومی + رفع مشکل 2023

روی دکمه تنظیم مجدد کارخانه ضربه بزنید. همه داده های شما حذف خواهد شد. قبل از تنظیم مجدد کارخانه پشتیبان تهیه کنید. سپس روی دکمه «پاک کردن همه داده ها» ضربه بزنید. MIUI هشدارهایی در مورد داده های شما نشان می دهد. این هشدارها را بپذیرید و منتظر بمانید. دستگاه شما پس از بازنشانی کارخانه ای مجدداً راه اندازی می شود. اگر هنوز اثر انگشت وجود ندارد یا کار نمی کند، ممکن است مشکل از سخت افزار گوشی شما باشد.

مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت شیائومی + رفع مشکل 2023

اگر دستگاهی با شماره IMEI بازیابی شده دارید، بازنشانی کارخانه ای انجام ندهید. اگر بازنشانی کارخانه ای انجام دهید، IMEI شما از بین می رود. به جای بازنشانی کارخانه، باید داده ها را با TWRP فرمت کنید. اگر رمز عبور حساب mi خود را به خاطر ندارید، قبل از تمام این مراحل، از حساب mi خود خارج شوید.

ضبط مکالمه در گوشی‌های شیائومی به چه صورت است؟

فرمت داده ها

با فشار دادن دکمه Vol down + Power وارد TWRP شوید> سپس روی بخش “wipe” ضربه بزنید > پس از آن روی دکمه “format data” ضربه بزنید > سپس “بله” را برای قالب بندی داده ها تایپ کنید> پس از آن روی دکمه سمت راست پایین ضربه بزنید> سپس روی دکمه “راه اندازی مجدد سیستم” ضربه بزنید.

مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت شیائومی + رفع مشکل 2023

کرنل اصلی را با TWRP دوباره فلش کنید

اگر با تنظیمات اصلی خود کار می کنید یا کرنل ( هسته سیستم عامل) خود را تغییر داده اید ممکن است باعث این مشکل شود. در این صورت باید کرنل اصلی خود را reflash کنید. رام fastboot رامی که در حال حاضر استفاده می کنید را دانلود کنید. و دوبار استخراج کنید “boot.img” را خواهید دید. این کرنل اصلی شماست، آن را در حافظه داخلی دستگاه خود کپی کنید. لطفا مراقب باشید که boot.img را روی رام مورد استفاده خود دریافت کنید، در غیر این صورت ممکن است دستگاه بریک شده باشد.

با استفاده از دکمه Vol up + Power وارد TWRP شوید< روی بخش “نصب” و روی دکمه “نصب تصویر” ضربه بزنید > سهام خود را boot.img پیدا کنید> روی آن ضربه بزنید > بخش « Boot » را انتخاب کنید > نوار لغزنده را به سمت راست بکشید> سپس روی دکمه “راه اندازی مجدد سیستم” ضربه بزنید.

مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت شیائومی + رفع مشکل 2023

کرنل اصلی را با رایانه شخصی مجدداً فلش کنید

اگر یک رایانه شخصی دارید، این روش ساده تر از بالا است. درایورهای ADB را نصب کنید و گوشی خود را در Fastboot بوت کنید> گوشی را به کامپیوتر وصل کنید> و CMD را با تایپ “cmd” باز کنید تا پنجره اجرا شود. (باز کردن پنجره اجرا از طریق دکمه های Win + R).

مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت شیائومی + رفع مشکل 2023

سپس عبارت “fastboot flash boot <drag stock boot.img of rom >” را تایپ کنید.

مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت شیائومی + رفع مشکل 2023

حال با فشار دادن دکمه پاور به مدت ۱۰ ثانیه دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید. اگر هنوز اثر انگشت وجود ندارد یا کار نمی کند، ممکن است مشکل از سخت افزار باشد.

Flash Stock Persist تصویر با TWRP

می توان گفت فایلهای persist درایور سخت افزاری دستگاه محسوب می شود که می توان به اثرانگشت، حسگرهای ژیروسکوپی و غیره اشاره کرد. ۲ راه برای ثابت ماندن فایلهای persist استوک وجود داردTWRP و PC. شما باید از فایل persist رام فعلی خود استفاده کنید. می توانید فایل persist را در داخل رام Fastboot پیدا کنید. مراقب باشید که فایل persist صحیح را انتخاب کنید.

نکته مهم: تغییر پارتیشن persist می‌تواند گواهی L1 را لغو کند، این بدان معناست که برنامه‌های فیلم و سریال مانند Netflix، ویدیوی Amazon Prime فقط با کیفیت ۴۸۰p پخش می‌شوند. این روش را به عنوان آخرین گزینه اعمال کنید.

TWRP را وارد کرده و روی “نصب” ضربه بزنید. سپس روی دکمه «نصب تصویر» ضربه بزنید.

مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت شیائومی + رفع مشکل 2023

سپس فایل “persist.img” را پیدا کنید. روی آن ضربه بزنید و persist partition را انتخاب کنید. پس از آن اسلایدر را به سمت راست بکشید.

مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت شیائومی + رفع مشکل 2023

پس از آن روی دکمه “راه اندازی مجدد سیستم” ضربه بزنید تا راه اندازی مجدد شود.

استوک Reflash با PC ادامه پیدا می کند

همچنین می توانید از رایانه شخصی برای تداوم بازشدن استفاده کنید. برای این روش باید درایورهای ADB داشته باشید.

ابتدا گوشی خود را در TWRP راه اندازی مجدد کنید. به کامپیوتر وصل شوید. CMD را با تایپ “cmd” باز کنید تا پنجره اجرا شود. (باز کردن پنجره اجرا از طریق دکمه های Win + R).

persist.img را به حافظه گوشی خود منتقل کنید

سپس “dd if =/sdcard/ persist.img of=/dev/block/bootdevice/by-name/ persist” را تایپ کنید.

پس از آن enter را فشار دهید. سپس دستگاه خود را با فشار دادن دکمه پاور به مدت ۱۰ ثانیه باز کنید. مشکل دستگاه شما رفع خواهد شد. اگر مشکل همچنان وجود دارد، مشکل سخت افزاری دارید. در این حالت تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که دستگاه را برای سرویس فنی ببرید.

لینک منبع مقاله

مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت شیائومی چیست؟

گاهی اوقات حسگرهای اثر انگشت از کار می‌افتند که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. بنابراین، چرا سنسور اثر انگشت شما کار نمی کند و چگونه می توانید آن را برطرف کنید؟ در ادامه همراه ما باشید.

چطور مشکل ناپدید شدن گزینه اثر انگشت شیائومی را حل کنیم؟

گاهی اوقات اثر انگشت ممکن است از تنظیمات ناپدید شود. این ممکن است به دلیل مشکلات نرم افزاری شیائومی باشد. زیرا همانطور که می دانید شیائومی باگ های زیادی در MIUI دارد. احتمال وجود مشکلات سخت افزاری نیز بسیار است.

مدیریت وب سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + سیزده =