آموزش مخفی کردن برنامه و عکس در گوشی شیائومی ۲۰۲۳

آموزش مخفی کردن برنامه و عکس در گوشی شیائومی 2023

چگونه در شیائومی عکس و برنامه مخفی کنیم؟

آلبوم شخصی یکی از عملکردهای اصلی و مهم یک گوشی هوشمند مدرن است. در این مقاله، بیایید نحوه ایجاد یک آلبوم و برنامه مخفی در شیائومی را درک کنیم. MIUI به شما امکان می دهد هم با عکس ها و هم با دایرکتوری ها کار کنید و آنها را در فضای ذخیره سازی ایمن و رمزگذاری شده پنهان کنید، طوریکه که دریافت اطلاعات از آن بدون دخالت مالک غیرممکن است.

آموزش مخفی کردن برنامه و عکس در گوشی های شیائومی

مزایای یک آلبوم مخفی در شیائومی چیست؟

می توانید عکس های خود را از چشمان کنجکاو در امان نگه دارید

۱. حفظ حریم خصوصی: با مخفی کردن عکس ‌ها و فایل‌ های حساس، می ‌توانید از دسترسی غیرمجاز به آن‌ ها جلوگیری کنید و حریم خصوصی خود را حفظ کنید.

۲. جلوگیری از دیدار افراد ناشناخته: با مخفی کردن عکس ‌ها و فایل ‌های مهم، می ‌توانید از دیدار آن ‌ها توسط افراد ناشناخته جلوگیری کنید و اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شما در امان است.

۳. سازماندهی بهتر فایل ‌ها: با مخفی کردن عکس‌ ها و فایل ‌هایی که می ‌خواهید در دسترس خود نباشند، می ‌توانید فضای کاری و حافظه دستگاه خود را بهبود بخشید و فایل ‌های مهم ‌تر را بهتر سازماندهی کنید.

۴. دسترسی آسانتر به فایل ‌های مخفی: با استفاده از ابزارهای مخفی‌سازی در شیائومی، می ‌توانید به راحتی به فایل ‌های مخفی خود دسترسی پیدا کنید و آن ‌ها را بازیابی کنید.

۵. امکان مخفی کردن در برنامه‌ های خاص: برخی از برنامه ‌های شیائومی امکان مخفی کردن عکس‌ ها و فایل ‌ها درون خود را فراهم کرده ‌اند، به این ترتیب می ‌توانید عکس ‌ها و فایل ‌های خود را در برنامه ‌های خاصی مانند گالری و نرم‌افزار پیام ‌رسان مخفی کنید.

نحوه مخفی کردن عکس ها در MIUI

ویژگی های داخلی پوسته Xiaomi برای ایجاد آلبوم های نامرئی و پنهان کردن عکس های شخصی کافی است. تمام عملکردها در گالری سهام MIUI موجود است .

افزودن عکس به آلبوم خصوصی

آموزش مخفی کردن برنامه و عکس در گوشی های شیائومی

برای مخفی کردن عکس ‌ها در شیائومی، باید برنامه گالری را باز کنید و به برگه «عکس ‌ها» بروید. فایل را با نگه داشتن انگشت خود روی آن انتخاب کنید. اگر انتخاب چندگانه مورد نیاز است، پس از پایین نگه داشتن، باید تمام عکس ‌هایی را که در آینده پس از علامت ‌گذاری داده ‌ها با یک تیک آبی پنهان می ‌شوند، علامت‌گذاری کنید.

پس از آن، یک پانل اضافی در پایین صفحه ظاهر می شود. برای این کار باید روی دکمه ” Into Album ” کلیک کنید. به کاربر گزینه هایی ارائه می شود که با عکس های علامت گذاری شده چه کاری انجام دهد.

بعد، باید “آلبوم خصوصی” را انتخاب کنید. اگر همگام سازی داده های ابری در دستگاه غیرفعال باشد، سیستم کاربر را در مورد آن مطلع می کند. اگر برنامه ‌ای برای آپلود عکس در فضای ابری وجود ندارد، می‌توانید درخواست را لغو کنید و داده‌ها به حافظه پنهان اضافه می ‌شوند.

قبل از افزودن عکس ‌ها به آلبوم مخفی، مطمئن شوید که کاربری که فایل ‌ها را اضافه می ‌کند، رمز عبور اکانت روی گوشی هوشمند را می‌ داند یا می‌ تواند کد پین یا کلید مخفی را که برای باز کردن قفل گوشی هوشمند روی صفحه قفل وارد می ‌شود، وارد کند. بدون این داده ها، نمی توانید به آلبوم مخفی MIUI دسترسی پیدا کنید و بازیابی فایل های مخفی بسیار دشوار خواهد بود.

حذف پوشه ها از قابلیت مشاهده

همچنین فهرست‌ هایی با تصاویری که در حال حاضر از قابلیت مشاهده حذف نشده ‌اند، از قبل ایجاد می ‌شوند.

به تب Albums بروید. برای انتخاب یک یا چند مورد فشار طولانی دهید . در منوی ظاهر شده، گزینه “Hide” را انتخاب کنید. سیستم به شما هشدار می دهد که پنهان سازی در حال انجام است و جایی که امکان یافتن داده های پنهان وجود دارد.

چگونه یک آلبوم مخفی را در گالری پیدا کنیم؟

پس از تمام این مراحل، عکس‌ ها و فیلم‌ های علامت ‌گذاری ‌شده به قسمت ویژه و حفاظت‌ شده حافظه دستگاه ارسال می ‌شوند. داده های این منطقه برای کاوشگرها و مدیران فایل قابل مشاهده نیست. هنگام اتصال تلفن به رایانه شخصی نمی توان از آن استفاده کرد.

در این راستا، کاربران تعجب می کنند که آلبوم شخصی را در گالری شیائومی کجا پیدا کنند. در برنامه “گالری” واقع شده است. برای دسترسی به آن به موارد زیر نیاز دارید:

 • گالری را باز کنید و به بخش “آلبوم ها” بروید.
 • باید روی فضا ضربه بزنید و بدون رها کردن انگشتتان آن را به سمت پایین حرکت دهید.
 • یک اعلان ظاهر می شود که می گوید فضای ذخیره سازی محافظت شده روی صفحه نمایش دستگاه نمایش داده می شود.
 • مرحله بعدی وارد کردن الگوی قفل یا کد پین خواهد بود.
 • کار با داده ها در این صندوق مانند همیشه است. عکس ها را می توان ویرایش، حذف و ارسال کرد و اطلاعات اضافی آنها را دریافت کرد.

فایل های مخفی را به دامنه عمومی بازگردانید

برای باز کردن قفل آلبوم مخفی در شیائومی، باید به تنظیمات گالری بروید. می توانید آنها را در گوشه سمت راست بالا پیدا کنید. شما باید روی نقطه سه گانه کلیک کنید و “تنظیمات” را در منوی باز انتخاب کنید.

 • در تنظیمات، آیتم «آلبوم‌های پنهان» را با همین نام خواهید دید. وقتی به آن می روید، تمام پوشه هایی را که به منطقه محافظت شده منتقل شده اند، مشاهده خواهید کرد.
 • برای بازگرداندن آلبوم به گالری عمومی، باید روی «Unhide» در مقابل پوشه مورد علاقه کلیک کنید.
 • سیستم به شما اطلاع می دهد که پس از حذف دایرکتوری از منطقه حفاظت شده، دوباره در لیست همه دایرکتوری ها در تب مربوطه در گالری ظاهر می شود.
 • برای استخراج یک فایل یک به یک، با کلیک روی آن فایل را در حالت نمایش باز می کنید.
 • سپس باید روی دکمه “Move” کلیک کنید و پوشه ای را که بازیابی در آن انجام می شود، انتخاب کنید.
 • شما همچنین می توانید داده ها را با چند انتخاب پس از چندین انتخاب استخراج کنید.
 • به گزینه “Move” بروید و دایرکتوری مورد نظر برای استخراج را انتخاب کنید.

پس از تمام اقداماتی که در بالا توضیح داده شد، عکس‌ها دوباره برای مشاهده و تعامل از صفحه تلفن و هنگام اتصال به رایانه شخصی در دسترس خواهند بود.

برنامه‌ها را در گوشی‌های هوشمند شیائومی مخفی و قفل کنید

MiUI نسخه سفارشی شده اندروید Stock توسط گوگل است. MiUI بسیاری از ویژگی ها و سفارشی سازی های جدید را برای گوشی های هوشمند شیائومی به ارمغان می آورد. می‌توانید برنامه ‌های از پیش نصب ‌شده ناخواسته را در گوشی ‌های هوشمند Mi خود بدون استفاده از برنامه ‌های شخص ثالث پنهان کنید.

با استفاده از مراحل ساده زیر می ‌توانید برنامه ‌ها را در گوشی ‌های هوشمند شیائومی مخفی و قفل کنید. همچنین می ‌توانید برنامه ‌های مخفی را باز کنید و از آن ‌ها در گوشی‌ های شیائومی استفاده کنید.

چگونه اپلیکیشن ها را در گوشی های شیائومی قفل کنیم؟

قفل شدن اپلیکیشن ها در گوشی هوشمند شیائومی یکی از بهترین ویژگی هاست. هنگامی که برنامه های خود را در تلفن هوشمند خود قفل کنید، فقط با وارد کردن رمز عبور یا قفل صفحه نمایش قابل مشاهده است. برنامه های قفل کردن در تمام جدیدترین گوشی های هوشمند یکسان هستند.

شیائومی گزینه ای برای قفل کردن برنامه های شما در سیستم عامل MIUI خود ارائه می دهد. حریم خصوصی شما مانند چت ها، پیام ها، تصاویر، فیلم ها، فایل های صوتی، اسناد با استفاده از ویژگی قفل برنامه محافظت می شود.

هیچ کس نمی تواند بدون اجازه شما به آن برنامه های قفل شده دسترسی داشته باشد و از این رو حریم خصوصی شما محافظت می شود. این ویژگی قفل کردن برنامه برای همه گوشی ‌های هوشمند شیائومی، ردمی و پوکو در دسترس است.

مراحل قفل کردن برنامه ها در گوشی هوشمند شیائومی

آموزش مخفی کردن برنامه و عکس در گوشی های شیائومی

 1. ابتدا به تنظیمات موبایل بروید.
 2. سپس وارد Apps و بعد از ان وارد Lock Apps شوید.
 3. سپس Lock Apps را روشن کنید.
 4. اکنون در تب Lock Apps هستید.
 5. قفل صفحه یا رمز عبور را برای قفل کردن برنامه های خود تنظیم کنید.
 6. در اینجا لیستی از تمام برنامه های نصب شده روی گوشی هوشمند خود را دریافت خواهید کرد.
 7. اکنون برنامه ای را که می خواهید قفل کنید انتخاب کنید و با کمک دکمه جابجایی قفل برنامه را روشن کنید.
 8. همین. برنامه های انتخابی شما با رمز عبور شما قفل شده اند.
 9. اکنون فقط شما می توانید به آن برنامه های مسدود شده دسترسی داشته باشید که رمز عبور صحیح یا قفل صفحه را وارد کنید.

چگونه اپلیکیشن ها را در گوشی های شیائومی مخفی کنیم؟

مخفی کردن برنامه ها در گوشی هوشمند شیائومی یکی از بهترین ویژگی ها است. یک بار اگر برنامه های خود را در تلفن هوشمند پنهان کنید، در هیچ کجا قابل مشاهده نیست. پنهان کردن برنامه ها در همه جدیدترین گوشی های هوشمند یکسان است.

شیائومی گزینه ای برای مخفی کردن برنامه های ناخواسته شما در سیستم عامل MIUI خود ارائه می دهد. این ویژگی مخفی برای تمامی گوشی های هوشمند شیائومی، ردمی و پوکو در دسترس است.

مراحل مخفی کردن برنامه ها در گوشی هوشمند شیائومی

آموزش مخفی کردن برنامه و عکس در گوشی های شیائومی

 1. ابتدا به تنظیمات موبایل بروید و Apps را باز کنید.
 2. به Apps >> App Lock >> App Lock را روشن کنید . ابتدا از شما درخواست می‌کند که سرویس را راه‌اندازی کنید و باید یک رمز عبور نیز برای آن تنظیم کنید.
 3. در گوشه بالا سمت راست، گزینه Hidden Apps را خواهید دید. روی آن گزینه کلیک کنید.
 4. اکنون می توانید لیست تمام برنامه های نصب شده در گوشی هوشمند شیائومی خود را مشاهده کنید.
 5. برنامه هایی را که می خواهید پنهان کنید انتخاب کنید و به سادگی سوئیچ را تغییر دهید. کلید سوئیچ را روشن کنید.
 6. همه چیز آماده است. برنامه های انتخابی شما از صفحه اصلی و کشوی برنامه در گوشی هوشمند شما پنهان شده اند.
 7. اگر می‌خواهید دوباره این برنامه‌ها را ببینید، لطفاً با کمک سوئیچ کلیدی که خاموش می‌شود، برنامه‌ها را باز کنید.

چگونه اپلیکیشن ها را در گوشی های شیائومی آشکار کنیم؟

اگر می خواهید برنامه های خود را در گوشی هوشمند شیائومی باز کنید یا دوباره به آن دسترسی پیدا کنید. فقط مراحل آسان زیر را دنبال کنید

 1. ابتدا به تنظیمات موبایل بروید.
 2. سپس به Apps >> App Lock >> App Lock را خاموش کنید
 3. در اینجا در گوشه سمت راست بالا، گزینه Hidden Apps را خواهید داشت. روی آن کلیک کنید.
 4. اکنون لیستی از تمام برنامه های موجود در گوشی هوشمند خود را مشاهده می کنید.
 5. اکنون برنامه را انتخاب کرده و با کمک دکمه جابجایی، برنامه های مخفی را خاموش کنید.
 6. شما همه را انجام داده اید! برنامه انتخابی شما برای همه افراد موجود در گوشی هوشمند شما قابل مشاهده است.

نحوه باز کردن برنامه های مخفی در موبایل شیائومی به صورت خصوصی

این ویژگی برای همه کاربران گوشی های هوشمند شیائومی بسیار چشمگیر است. می توانید برنامه های مخفی را در گوشی هوشمند شیائومی خود باز کنید. شما تنها کسی هستید که به برنامه ای که در گوشی هوشمند شما نصب شده است دسترسی دارید و می دانید.

عکس یا فیلم مورد نظر شما اکنون در گالری مخفی ذخیره می‌شود. برای مشاهده عکس‌ها و فیلم‌های مخفی خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به گالری گوشی خود مراجعه کنید.
 2. در گوشه سمت راست پایین صفحه، روی نماد سه نقطه ضربه بزنید.
 3. روی گزینه «Hidden» ضربه بزنید.
 4. استفاده از برنامه های شخص ثالث

اگر بر روی عکس‌ها و فایل‌های مخفی خود انتخاب کنید، می‌توانید از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید.

مراحل ساده باز کردن برنامه های مخفی در تلفن های همراه شیائومی

آموزش مخفی کردن برنامه و عکس در گوشی های شیائومی

 1. از صفحه اصلی گوشی هوشمند شیائومی خود دیدن کنید.
 2. دو انگشت خود را روی صفحه اصلی موبایل خود باز کنید.
 3. رمز عبور قفل برنامه را که قبلاً تنظیم کرده اید وارد کنید.
 4. شما لیستی از تمام برنامه های مخفی در گوشی هوشمند خود دارید.
 5. همه کار انجام شد. حالا این شما هستید که می خواهید کدام برنامه را انتخاب کنید و خاموش یا روشن کنید.

آیا می ‌توانیم فایل‌های مخفی شده را با رمز عبور محافظت کنیم؟

در برخی از نسخه‌ های MIUI شیائومی، شما می ‌توانید فایل ‌های مخفی شده را با رمز عبور محافظت کنید. برای این کار، می ‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. باز کردن برنامه “فایل ‌ها” روی دستگاه شیائومی خود.
 2. در بالای صفحه، روی دکمه سه خط موازی (منو) کنار آیکون جستجو کلیک کنید.
 3. در منوی بازشده، گزینه “تنظیمات” را انتخاب کنید.
 4. در تنظیمات، گزینه “مخفی کردن فایل‌ ها” را پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید.
 5. در صفحه مخفی کردن فایل ‌ها، روی گزینه “تنظیمات مخفی کردن” کلیک کنید.
 6. در قسمت “رمز عبور”، روی گزینه “فعال کردن رمز عبور برای مخفی کردن فایل ‌ها” کلیک کنید.
 7. یک رمز عبور برای محافظت فایل ‌های مخفی خود انتخاب کنید و آن را وارد کنید.
 8. پس از تنظیم رمز عبور، روی دکمه “تأیید” یا “ذخیره” کلیک کنید.

اکنون، هر بار که می‌ خواهید به فایل ‌های مخفی دسترسی پیدا کنید، باید رمز عبور را وارد کنید. این رمز عبور محافظت از فایل‌ های مخفی شما در برنامه “فایل ‌ها” خواهد بود.

توجه داشته باشید که عملکرد و ظاهر قابلیت‌ های مخفی کردن فایل و محافظت با رمز عبور ممکن است در نسخه‌ های MIUI مختلف متفاوت باشد.

مدیریت وب سایت
دیدگاه کاربران
۲ دیدگاه
 • علیرضا حقیقی 7 اسفند 1402 / 6:48 ب.ظ

  تشکر از سایت خوبتون من از این مطلب استفاده کردم و راضیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =