تفاوت شیائومی می بند ۶ و می واچ لایت چیست؟

تفاوت شیائومی می بند 6 و می واچ لایت چیست؟

مقایسه و تفاوت شیائومی می بند ۶ و می واچ لایت

بدون شک تمام ردیاب های تناسب اندامی که شیائومی تاکنون ارائه کرده است، انتظارات کاربران را با توجه به قیمت و مقرون به صرفه بودن آن ها در قیاس با سایر ردیاب های تناسب اندام برآورده کرده است.

مقایسه شیائومی می بند ۶ در مقابل هوآوی بند ۶ و آنر بند ۶

پرچمدار جدید Xiaomi یعنی می بند ۶ دارای برخی از ویژگی‌های جدید و پیشرفته است و به دلیل همین ویژگی ها توانایی رقابت با هر مچ بندی را که در رنج قیمت مشابه قرار گرفته را دارد. طبق بررسی‌هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که شیائومی، ویژگی های بسیاری را از می واچ لایت به محصول جدید خود اضافه کرده است.

طراحی و صفحه نمایش

پرچمدار جدید شیائومی شباهت بسیار زیادی به نسخه قبلی یعنی می بند ۵ دارد و بسیاری از قابلیت هایی که در این ردیاب قرارداشته به نسخه جدید اضافه شده است. در حالیکه می واچ لایت دارای صفحه نمایش مربع شکل شده و نسبت به نسخه قبلی خود تفات های زیادی داشته است.

تفاوت شیائومی می بند 6 و می واچ لایت

می واچ لایت، محصول منحصر به فردی است که توسط کمپانی شیائومی عرضه شده است و در آن از صفحه نمایش جدیدی رونمایی کرده که با صفحه گرد قبلی تفاوت دارد. اما می بند ۶ همانند نسخه های پیشین سری می، می باشد و تغییرات زیادی نمیتوانید در آن‌ها مشاهده کنید.

تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند ۵ و می بند ۶ چیست؟

می بند ۶ دارای صفحه نمایش AMOLED با رزولوشن ۴۸۶×۱۵۲ می باشد. از سوی دیگر می واچ لایت از صفحه نمایشگر لمسی رنگی ۱.۴ TFT برخوردار است که بسیار زیبا می باشد و احساس طبیعی ساعت هوشمند را به شما القا می کند.

تفاوت شیائومی می بند 6 و می واچ لایت چیست؟

نکته: از نظر کیفیت صفحه نمایش TFT کمی پایین تر از AMOLED است و همین مورد باعث شده می بند ۶ از لحاظ کیفیت صفحه نمایش نسبت به رقیب خود برتری داشته باشد.

هر دو مچ بند، بسیار سبک هستند و به راحتی بر روی دستان شما قرار خواهند گرفت و احساس ناراحتی از این بابت حس نخواهید کرد. می بند ۶ دارای وزن ۱۳ گرمی است در حالی که می واچ لایت از وزن ۳۵ گرمی برخوراست که باز از این نظر می بند ۶ به رقیب برتری دارد.

تفاوت شیائومی می بند 6 و می واچ لایت

آیا هنگام شنا می توان از آن ها استفاده کرد؟

هردو ردیاب دارای سنسور ۵ اتمسفری می باشند و این عامل باعث شده تا عمق ۵۰ متری بتوانید وارد آب شوید و هیچ گونه صدمه به ردیاب شما وارد نخواهد شد. اما اگر به دنبال غواصی یا شنا در محیط بسیار عمیق می باشید، فشار آب باعث خواهد شد که به مچ بند شما صدمه جدی وارد شود. پس از انجام آن پرهیز کنید.

سلامت باتری و قیمت

تمام محصولاتی که شیائومی ارائه می دهد، از عمر باتری بالایی برخوردار هستند و همین عامل یکی از عمده دلایل است، که مشتریان تمایل به خرید محصولات این شرکت دارند. باتوجه به باتری یکسانی که در هر مچ بند به کار برده شده، شاید با خود فکر کنید که هر دو از سلامت باتری یکسانی برخوردار هستند. اما باید توجه داشته باشید که عمر یک باتری به قابلیت های استفاده از اپلیکیشن های موجود در آن دستگاه بستگی دارد.

تفاوت شیائومی می بند 6 و می واچ لایت چیست؟

بر اساس آخرین تحقیقاتی که بر روی ۲ ردیاب انجام دادیم، متوجه شدیم اگر برخی از قابلیت های نرم افزارها مانند سنسورها ضربان قلب و یا کنترل خواب در حالت آفلاین قرار بگیرند، می بند ۶ توانایی این را دارد تا دو هفته روشن باشد و نیاز به شارژ مجدد نمی باشد. می واچ لایت از عمر باتری کمتری برخوردار است و با آفلاین کردن برخی از قابلیت ها، تنها ۹ روز می تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

همانگونه که در بالا ذکر کردیم ال ای دی می واچ لایت، نسبت به می بند ۶ ضعیف تر است. چراکه این نوع صفحه نمایش به طور معمول انرژی بیشتری مصرف می‌کنند و همین عامل باعث خواهد شد تا عمر باتری کوتاه تر شود. یکی دیگر از عواملی که باعث شده عمر باتری می واچ لایت کمتر باشد صفحه نمایش بزرگ تر آن است که انرژی را ربوده و از عمر باتری کم میکند.

تفاوت شیائومی می بند 6 و می واچ لایت

اما با توجه به قیمتی که هر دو محصول دارا می باشند می توان نتیجه گیری کرد که باتری به کار رفته در آن ها بسیار با کیفیت بوده و دغدغه ای از این بابت احساس نخواهد شد.

قیمت

مسئله قیمت یکی از پارامترهای مهمی است که مشتری ها به آن توجه ویژه ای دارند و از آن جایی که کمپانی شیائومی محصولات خود را در قیمت‌های بسیار مناسبی عرضه می‌کند، همین عامل باعث شده که بسیار مورد توجه علاقمندان قرار بگیرد و آنها عقیده دارند که قیمت محصولات کاملا مقرون به صرفه است. با توجه به مشخصات فنی به کار رفته در می واچ لایت و می بند ۶ دارای اختلاف قیمتی ۲۰ الی ۲۵ دلاری می باشد.

قیمت ساعت مچی شیائومی در حدود ۷۰ دلار است که در مقایسه با بقیه ساعت های هوشمند که در رنج قیمتی مشابه قرار دارند بسیار قیمت مناسبی است اما این شرکت می بند ۶ را در سه رنج قیمت گذاری کرده است.

تفاوت شیائومی می بند 6 و می واچ لایت چیست؟

شیائومی Mi Band 6 (چینی ، NFC): 42 دلار

شیائومی Mi Band 6 (چینی ، غیر NFC): 35 دلار

شیائومی Mi band 6 (جهانی ، بدون NFC): 53 دلار

ویژگی های مرتبط با سلامت

وقت آن است که در مورد قابلیت تناسب اندام و سلامت در هر دو دستگاه صحبت کنیم. شیائومی چه ویژگی های جدیدی را به می بند شش اضافه کرده است؟ و قابلیت های می واچ لایت چه مواردی هستند؟

ویژگی های سلامت و مربوط به تناسب اندام از جمله مهم ترین مواردی است که یک مشتری را قانع می کند که آن مچ بند را خریداری کند و شما امکان ندارد ردیاب تناسب اندام خریداری کنید که در آن تعداد محدودی از ویژگی‌های مرتبط با سلامت وجود داشته باشد.اما شیائومی شرکتی است که به این موارد توجه ویژه می کند و قابلیت های بسیاری مرتبط با این حوزه را در ردیاب های خود به کار برده است.

می بند ۶

از نظر ویژگی همانند نسخه قبلی خود یعنی می بند ۵ عمل کرده، اما برخی از ویژگی های کلیدی به آن افزوده شده است. به عنوان مثال در می بند ۶ سنسور کنترل اکسیژن خون وجود دارد و با استفاده از این ویژگی می‌توانید میزان هموگلوبین حامل اکسیژن را در خون خود مشاهده کنید و از این طریق فعالیت های شما تحت کنترل خواهد بود و موارد دیگر، اضافه شدن برخی ویژگی ها به آن می باشد که با استفاده از آن می توانید فعالیت هایی که در طول روز انجام می دهید را ردگیری کنید و یک نمره ما بین صفر تا صد به شما خواهد داد و همین امر باعث خواهد شد برای کسب نمرات بیشتر همواره تلاش خود را بیشتر کنید.

تفاوت شیائومی می بند 6 و می واچ لایت چیست؟

علاوه بر موارد گفته شده می بند ۶، دارای ردیاب ضربان قلب ۲۴ ساعت، ردیاب کالری شمار، ردیابی سلامت زنان و ردیابی خواب پیشرفته است.

بیش از ۳۰ فعالیت ورزشی مختلف در این ردیاب گنجانده شده است که هر کدام از این حالت های ورزشی اصلی دارای حالت های فرعی بسیار زیادی هستند و میتوانید در ورزش های گوناگون از جمله دویدن، دوچرخه سواری، شنا و سایر موارد به ورزش بپردازید.

تفاوت شیائومی می بند 6 و می واچ لایت چیست؟

با توجه به جی پی اس به کار برده شده در این دستگاه می توانید ورزش های بیرونی خود را به صورت تخصصی تر دنبال کنید و مطمئن باشید که بر کیفیت زندگی شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

می واچ لایت

دارای قابلیت های بسیار گوناگون و متناوب زیادی است که به کاربر اجازه می‌دهد، تا فعالیت‌های خود را عمیق تر دنبال کند. با توجه به جی پی اس و سنسور های مختلفی که در این ردیاب به کار برده شده می‌توانید سرعت، مسافت و کالری را در حین فعالیت هایی که انجام می دهید به طور دقیق اندازه گیری کنید و تاثیر شگرفی بر سلامت جسمی خود احساس کنید.

تفاوت شیائومی می بند 6 و می واچ لایت چیست؟

یکی از قابلیت های منحصر به فردی که این می واچ لایت دارا می باشد نتایج حاصل از فعالیت های گوناگون است که به صورت کاملا دقیق، اطلاعات را ارائه می دهد.

‏این ردیاب استرس شمارا بررسی می کند و آن را مورد دقیق قرار میدهد و در صورت وجود استرس برخی از تمرین های تنفسی را، به شما پیشنهاد می‌دهد که با انجام این حرکت ها به مدت ۱۵ دقیقه قادر خواهید بود تا استرس خود را کنترل کنید و آن را کاهش دهید.

تفاوت ها

همانگونه که مشاهده کردید، اکثر ویژگی ها کاملاً یکسان و شبیه به یکدیگر می باشند اما میبند ۶، سی حرکت ورزشی را برای کاربران خود ارائه کرده است، در حالی که این تعداد در می واچ لایت، ۱۱ عدد است و همین باعث برتری می بند ۶ به رقیب خود شده است.

اما اگر به صورت دقیق‌تر بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که قابلیت کنترل بیشتر بر خواب در شرایط بسیار بهتر از می بند شش عمل کرده و ویژگیهای آن متناوب تر است و با استفاده از این ردیاب می توانید خواب خود را به دسته های متفاوت از جمله خواب عمیق و خواب سبک تقسیم کنید و در هنگامی که بیکار هستید و مدت زیادی فعالیت نکرده اید به شما هشدار می دهد که از این حالت خارج شده و به فعالیت بپردازید.

ویژگی های دیگر شیائومی Mi Band 6 و Mi Watch Lite

هر دو مچ بند دارای ده ها ویژگی هیجان انگیز دیگر هستند، که افرادی که آنها را خریداری کردند بسیاری از این قابلیت ها راضی هستند شما میتوانید پیامک، تماس و سایر هشدارها را بررسی کنید.

مشاهده تقویم، کنترل موسیقی، کنترل تلفن از راه دور، تنظیم هشدار ها، تایمر از جمله دیگر قابلیت هایی است که در هر دور مچ بند وجود دارد.

یکی از ویژگی‌هایی که ما انتظار داشتیم در می بند ۶ به آن افزوده شود، قابلیت دستیار صوتی است که به دلایل متفاوتی شیائومی از انجام این کار سر باز زده و هر دو ردیاب فاقد این ویژگی می باشند.

سخن پایانی

به طور کل این مچ بند ها، برای ورزشکاران و عموم مردم طراحی شده اند همانگونه که مشاهده کردید از ویژگی‌های تقریباً مشابهی برخوردار هستند و تنها تفاوت آنها در قیمت و بعضی از طراحی ها می باشد.

تفاوت شیائومی می بند 6 و می واچ لایت چیست؟

اگر می بند ۶ را خریداری کنید گزینه مناسبی خواهد بود و بهترین گزینه را انتخاب کرده اید، با این حال با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید هر یک از مدل های ذکر شده، انتخاب بسیار مناسبی می باشند.

مقایسه ساعت هوشمند شیائومی Mi Band 6 و Mi Watch Lite
Features Mi Band 6 Mi Watch Lite
Display ۱.۱″ AMOLED ۱.۴″ TFT Color Display
Weight ۱۲.۸g ۳۵g
PAI Feature Yes No
SpO2 Sensor Yes Yes
GPS Yes Yes
Sports Modes ۳۰ ۱۱
Battery Life ۱۴ Days ۹ Days

به نظر شما کدام یک از مچ بنده های می بند ۶ و می واچ لایت برای خرید بهتر است؟ اگر قصد خرید داشته باشید کدام را به دیگری ترجیح خواهید داد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ویدئوی مقایسه

⌚ چه طور میتونم Mi Band 6 و Mi Watch Lite رو مقایسه کنم؟

ما در فروشگاه اینترنتی شیائومی بازار مطلبی آماده کرده ایم که پس از خواندن آن به راحتی میتوانید این دو محصول پرفروش شیائومی را مقایسه کنید.

⌚ دستبند سلامتی می بند ۶ بهتر است یا می واچ لایت؟

در صورتیکه قصد خرید هرکدام از این ۲ محصول پرفروش را دارید ما به شما پیشنهاد میکنیم این مطلب را از دست ندهید، هر ۲ این محصولات ویژگی های منحصر به فردی دارند که در ادامه به بررسی هر یک میپردازیم.

⌚ ارزش خرید می بند ۶ بیشتر است یا می واچ لایت؟

اگر می بند ۶ را خریداری کنید گزینه مناسبی خواهد بود و بهترین گزینه را انتخاب کرده اید، با این حال با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید هر یک از مدل های ذکر شده، انتخاب بسیار مناسبی می باشند.

⌚ قیمت می بند ۶ و می واچ لایت چقدر می باشد؟

مسئله قیمت یکی از پارامترهای مهمی است که مشتری ها به آن توجه ویژه ای دارند و از آن جایی که کمپانی شیائومی محصولات خود را در قیمت‌های بسیار مناسبی عرضه می‌کند، همین عامل باعث شده که بسیار مورد توجه علاقمندان قرار بگیرد و آنها عقیده دارند که قیمت محصولات کاملا مقرون به صرفه است. با توجه به مشخصات فنی به کار رفته در می واچ لایت و می بند ۶ دارای اختلاف قیمتی ۲۰ الی ۲۵ دلاری می باشد.

 

مدیریت وب سایت
دیدگاه کاربران
۱ دیدگاه
  • منصوره 28 فروردین 1401 / 10:01 ب.ظ

    من از می بند ۶ اطلاعی ندارم. ولی یک ساله که می واچ لایت دارم. بدون خاموش کردن قابلیتای اتوماتیکش مثل خواب و قدم و کالری و ضربان قلب، بیشتر از دو هفته باتریش کار می کنه.
    اما در عوض بند سیلیکونی فابریکش دوام خوبی نداره و حدوداً ده ماهه پاره شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 6 =