تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند ۵ و می بند ۶ چیست؟

تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند 5 و می بند 6 چیست؟

مقایسه و تفاوت دستبند سلامتی شیائومی مدل ۵ و ۶

با ورود Xiaomi Mi Band 6 این سوال برای دارندگان Mi Band 5 پیش آمده است، که آیا ویژگی های جدید و منحصر به فردی در این مچ بند وجود دارد و وقت آن رسیده که این ساعت جدید را خریداری کنند؟ تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند ۵ و ۶ چیست؟

گجت های پوشیدنی سری می، یکی از محبوب ترین محصولات شیائومی به حساب می آیند که بسیاری از اقشار جامعه، مخصوصاً جوانان از طرفداران پروپاقرص این مچ بندها هستند.

تفاوت دستبند سلامتی شیائومی

مچ بند Mi Band 5 سال گذشته جایگزین Mi Band 4 شد و باعث شد، کاربران این محصول اطلاعات بیشتری را نسبت به سلامت بدن خود به دست آورند، در حال حاضر Mi Band 6 وارد بازار شده است و همین موضوع سبب گشته که خریداران اطلاعات خیلی بیشتری نسبت به Mi Band 5 به دست آورند.

در این مطلب به بررسی کامل این موضوع خواهیم پرداخت و دو محصول شیائومی می بند ۵ و می بند ۶ را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند ۵ و ۶ از نظر قیمت

شیائومی، در می بند های خود سعی کرده قیمت های ارزان و اقتصادی برای محصولات خود ارائه کند و همین عامل باعث شده است تا گوی سبقت را از هواوی و سامسونگ که معروف‌ترین رقبای این برند برجسته دنیا هستند، برباید.

تفاوت شیائومی می بند ۶ و آمازفیت بند ۵ چیست؟

اگر بودجه کم در اختیار دارید، گزینه های دیگری هم در بازار وجود دارند که می‌توانید آن ها را خریداری کنید، اما محصولات Xiaomi، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و اکثر کاربران که این مچ بند ها را خریداری کرده اند، از انتخاب خود راضی هستند. جدا از این مورد با مقایسه میان محصولات شیائومی، با دیگر برندهای موجود در بازار متوجه خواهید شد، می بند ها نسبت به محصولات مشابه که در رنج قیمتی مشابه ای قرار دارند، از ویژگی‌های بیشتری برخوردار هستند.

تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند 5 و می بند 6 چیست؟

با ورود می بند ۶ سیاست های مختلفی نسبت به قیمت می بند ۵ وضع شده است، اگر به سایت آمازون مراجعه کنید، مشاهده خواهید کرد، قیمت این محصول افزایش پیدا کرده است اما در کشورهای اروپایی و انگلیس قیمت ها تغییری پیدا نکرده است. در حال حاضر قیمت می بند ۶ در فروشگاه های معتبر جهان ۵۹.۹۹ دلار و قیمت می بند ۵ در حدود ۴۹ دلار اعمال شده است.

قیمت این محصول در ایران به عوامل مختلفی از جمله نوسانات قیمت دلار در شبانه روز بستگی دارد و اگر قصد خرید این محصول را دارید، باید قیمت را به صورت روزانه جویا شوید.

طراحی و صفحه نمایش می بند ۵ و ۶

اگر می بند های ۵ و ۶ را در کنار یکدیگر قرار دهید، کار بسیار دشواری پیش رو خواهید داشت تا بتوانید تفاوت میان آن دو را تشخیص دهید. اندازه و نوار قطری آن ها کاملاً یکسان است و از مواد مشابه در ساخت هر دو سری به کار برده شده است.

تفاوت دستبند سلامتی شیائومی

هردوی می بند ها از قابلیت مقاومت ۵ اتمسفر در برابر آب را دارا هستند و اگر تا عمق ۵۰ متری وارد آب شوید، مشکلی برای مچ بند شما به وجود نخواهد آمد. شرکت شیائومی در می بند ۶ دکمه کنترل را حذف کرده است و همین عامل باعث تفاوت های اندک در صفحه نمایش شده این سری شده است.

اگر نگاهی دقیق تر به ابعاد دو محصول داشته باشیم متوجه خواهید شد که تفاوت‌های کوچکی در این میان وجود دارد. می بند ۵ دارای قاب ۴۶ میلیمتری از و ضخامت آن ۱۲.۴۵ برخوردار است، در حالی که می بند ۶ دارای قاب ۴۷ میلیمتری می باشد و ضخامت ۱۲.۷ میلیمتری را داراست.

بنابراین تفاوت در اندازه ها بسیار نامحسوس می‌باشد. اما تفاوت عمده در صفحه نمایش ها نهفته شده است. می بند ۵ دارای صفحه نمایش AMOLED با وضوح ۱.۱ اینچ و رزولوشن ۱۲۶ × ۲۹ میباشد. این در حالی است که می بند ۶ از صفحه نمایش بزرگتری در ابعاد ۱.۵۶ اینچ برخوردار است و رزولوشن ۱۵۲ × ۴۸۶ را دارا است.

تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند 5 و می بند 6 چیست؟

از نظر اندازه به نظر می‌رسد که آنها کاملاً برابرند و بر روی دست تغییر محسوسی مشاهده نخواهد شد اما کاری که شیائومی انجام داده، این است که در سری ۶ حاشیه سیاه اطراف صفحه را کوچک کرده و به شما پیکسل بیشتری برای بازی می دهد.

از آنجایی که هر دو سری دارای روشنایی ۴۵۰ نیت هستند، بنابراین نمایشگر آن ها کاملاً خوب و روشن هستند، اما هیچ یک از می بندها، حالت نمایش همیشه روشن را ندارند. آنچه که می بند ۶ را متمایز تر از، محصولات قدیمی تر کرده است افزایش وضوح و غنای رنگ ترکیب آن‌ها است و همچنین در سری ۶ می توانید جزئیات بیشتری را بر روی صفحه مشاهده کنید و همین مورد یکی از مهم ترین نکاتی است که کاربران به آن توجه ویژه دارند.

تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند 5 و می بند 6 چیست؟

موارد گفته شده از جمله مهمترین ویژگی هایی است که در بررسی های تخصصی، آنها را پیدا کرده ایم اما لازم به ذکر است که صفحه نمایش می بند ۵ همچنان با قیمت که داراست بسیار بهتر از سایر ردیاب های جدید عمل می کند و در مقابل آن محصولات، شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

اگر رنگ ها برای شما حائز اهمیت میباشد، می بند ۵ دارای رنگ های زرد، قرمز، سبز، آبی نارنجی و سیاه است در حالی که می بند ۶ از رنگهای مشکی، نارنجی، زرد، سبز زیتونی، سفید عاجی و آبی در دسترس کاربران قرار گرفته است، بنابراین در اینجا طیف متعددی از گزینه ها پیش روی شما قرار دارد.

تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند 5 و می بند 6 چیست؟

داشتن تناسب اندام و سلامتی با شیائومی می بند ۵ و ۶

هر دو می بند ۵ و می بند ۶ ویژگی های مختلفی را برای نظارت بر سلامتی و تناسب اندام شما ارائه می دهند اما برخی تفاوت ها که در سنسور می بند ۶ قرار گرفته است، باعث شده تا مشتریان به سمت این سری سوق پیدا کنند.

درهر دو دستبند سلامتی از سنسورهای یکسان استفاده شده است و سنسورهای شتاب سنج ژیروسکوپ برای ردیابی حرکت و سنسورهای ضربان قلب نوری برای نظارت مستمر بر ضربان قلب در طول ورزش مطابق با ضرباهنگ قلب مورد استفاده قرار گرفته است. لازم به ذکر است که سنسورهای قلب قابلیت پیگیری استرس را دارا هستند و هر دو مچ بند از این قابلیت پشتیبانی می کنند.

از مهمترین تفاوت های این دو نسبت به یکدیگر قابلیت سنسور SpO2 به کار برده در دستبند سلامتی می بند ۶ است. با استفاده از این سنسور میتوانید اکسیژن خون خود را اندازه گیری کنید و همچنین در هنگام بیدار شدن از خواب کیفیت تنفس خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و بدین صورت با این قابلیت خواهید توانست اگر اختلال تنفسی در بدن شما وجود دارد، متوجه آن شوید و تاثیر بسیار شگفتی بر کیفیت خواب خواهد داشت.

تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند 5 و می بند 6 چیست؟

منشا بسیاری از استرس ها در مردم مشخص نیست، با استفاده از می بند ۶ متوجه استرسی که بر شما وارد شده است، خواهید شد. البته بسیاری از پزشکان مخالف این قابلیت هستند، اما شرکت شیائومی نظریه های مربوطه را رد کرده و این امکان را قابلیت منحصر به فرد در مورد دستبند خود معرفی کرده است.

قابلیت‌های می بند ها به موارد ذکر شده محدود نمی‌شود و با استفاده از آن می توانید فعالیت روزانه که شامل مسافت طی شده، سوزاندن کالری و هشدارهای مچ بند در هنگام کم تحرکی بلندمدت است را مشاهده کنید. از این حیث می بند سری ۶ با Garmin و Fitbit کاملاً شباهت دارد.

سازمان بهداشت جهانی توصیه به فعالیت حداقلی ۱۵۰ دقیقه ای درهفته کرده است، با استفاده از سنسورهای موجود در در می بند ها می توانید مطمئن باشید که فعالیت تنها مخصوص پیاده روی نشود و سایر فعالیت ها در برنامه شما گنجانده شود.

در نتیجه گیری کلی می‌توان بیان کرد، اگر به دنبال دقیق ترین ردیابی ضربان قلب هستید ممکن است این وسیله مناسب شما نباشند اما همچنان می تواند راهنمای مفیدی درباره فعالیت بدنی به شما ارائه دهد به شرطی که از داده های ضربان قلب برای اهداف پزشکی استفاده نشود.

ویژگی های ورزشی در دستبند سلامتی می بند ۵ و ۶

هر یک از مچ بند ها، برنامه های ورزشی گوناگونی را ارائه می‌دهد در می بند ۵ مشاهده خواهیم کرد که ۱۱ حالت ورزشی اختصاصی را به کاربر ارائه می دهد و هر کدام از حالت های اصلی برنامه‌های ورزشی فرعی گوناگونی را در خود گنجانده اند. ورزش های اصلی مانند دوچرخه سواری، شنا در استخر، طناب زدن، قایقرانی و ورزش های سالن تحت پوشش این مچ بند قرار دارند و فعالیت‌های بدنی شما را با دقت بالایی به ثبت خواهند رساند.

تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند 5 و می بند 6 چیست؟

از نظر عملکرد گروه ۵ و ۶ دارای نقاط مشترک بسیاری هستند، اگر بخواهید در فضای باز فعالیت کنید می توانید از جی پی اس های موجود در این دستگاه ها برای تعیین مسیر بهره ببرید. برای این کار باید مچ بند را به گوشی هوشمند همراه خود متصل کنید و اطمینان حاصل کنید که تلفن شما در پوشش اپراتور مربوطه می باشد تا از این طریق مطمئن شوید که ردیابی با دقت بالایی صورت خواهد پذیرفت.

ویژگی های گجت هوشمند می بند ۵ و ۶

از نظر ویژگی های هوشمند هر آنچه که در می بند ۵ به کار برده شده در می بند ۶ هم مورد استفاده قرار گرفته است.

مهم نیست کدام یک از ۲ ساعت را در دست دارید، زیرا می توانید با استفاده از هر کدام از آنها اعلان ها را مشاهده کنید، موسیقی را کنترل کنید، پیش بینی های هواشناسی را مشاهده کنید، هشدارها و یادآوری ها را تنظیم کنید، ساعت های کشورهای مختلف را مشاهده کنید و مجموعه غنی از فعالیت های مختلف را انجام دهید. با توجه به قیمتی که این ساعت ها دارا هستند این ویژگی ها بسیار حائز اهمیت هستند و تنها ساعت های کمی وجود دارند تا با این قیمت قابلیت های ذکر شده را دارا باشند.

نکته ای که قابل ذکر است در می بند ۶ قابلیت پیچیده‌ای به این مجموعه اضافه نشده به عنوان مثال اگر نوتیفیکیشن برای شما ارسال شود، نمی توانید به آن پاسخ دهید و تنها در بالای صفحه نمایش قابل رویت خواهند بود.

سلامت باتری در مچ بند های هوشمند می بند ۵ و ۶

دستبندهای سلامتی می بند ۵ و ۶ از یک باتری با ظرفیت ۱۲۵ میلی آمپر ساعت استفاده می کنند، که همین عامل باعث خواهد شد تا دو هفته بدون نیاز به شارژ مجدد بتوانید از آن استفاده کنید. اگر قصد دارید تا از تمام ظرفیت باتری به طور کامل استفاده کنید، باید قابلیت هایی مانند نظارت مداوم و ضربان قلب یا انتخاب زمان برای ثبت فاصله را غیر فعال کنید و همچنین باید ردیابی استرس در شبانه روز و نظارت بر خواب پیشرفته را خاموش کنید و روشنایی صفحه در حالت مدیوم قرار بگیرد.

بر اساس آزمایش های صورت گرفته توسط تیم مطالعاتی ما، به این نتیجه رسیدیم که اگر تمام ویژگی های می بند ۵ و می بند ۶ روشن باشد، عمر باتری در می بند ۵ در حدود یک هفته و در می بند ۶ ده روز به طول خواهد انجامید و پس از آن نیاز به شارژ مجدد خواهید داشت. پس با اینکه هر دو مچ بند از باتری مشابه استفاده می کنند، اما باتری می بند ۶ عملکرد بسیار بهتری را رقم زد.

ارزش خرید کدام یک بالاتر است؟ می بند ۵ یا ۶؟

این بستگی به درآمد و بودجه شما خواهد داشت، اگر به دنبال ساعت پیشرفته تر که در آن قابلیت هایی همچون صفحه نمایش بهبودیافته، تعداد بیشتر حالت تمرینی، سنسور برای مشخص کردن اکسیژن خون می باشید، می بند شش گزینه بسیار بهتری خواهد بود. اما اگر می بند ۵ را با محصولات مشابه ای از سایر برندها مقایسه کرده اید و در انتخاب یکی دودل هستید بدون شک می بند ۵ شما را راضی نگه خواهد داشت.

البته بسیاری از افراد که از می بند ۶ استفاده کرده اند از نتایج حاصل از سنسور اکسیژن خون اطمینان کافی ندارند و تردید هایی در نتایج به دست آمده حاصل شده است و شیائومی در به روز رسانی های آینده میتواند این دغدغه را برطرف کند.

در یک نتیجه گیری کلی می توان بیان کرد، اگر می بند ۵ را دارید با توجه به تفاوت های موجود عجله‌ای برای تغییر به ۶ نداشته باشید. اما اگر هیچکدام از آنها را ندارید با توجه به اختلاف قیمت کمی که میان این دو محصول وجود دارد می بند ۶ گزینه مناسب تری خواهد بود.

Specifications Xiaomi Mi Band 5 Xiaomi Mi Band 6
Display ۱.۱-inch AMOLED color touchscreen
۱۲۶ x 294 resolution
۴۵۰ nits
۱.۵۶-inch AMOLED color touchscreen
۱۵۲ x 486 resolution
۴۵۰ nits
Water resistance rating ۵ATM ۵ATM
Dimensions and weight ۴۶.۹۵ × ۱۸.۱۵ × ۱۲.۴۵mm
Strap: 155–۲۱۹mm adjustable length
۱۱.۹g
۴۷.۴ x 18.6 x 12.7mm
Strap: 155–۲۱۹mm adjustable length
۱۳g
Battery ۱۲۵mAh
۱۴-day promised battery life
۱۲۵mAh
۱۴-day promised battery life
Compatibility Android 5.0 and above
iOS 10.0 and above
Android 5.0 and above
iOS 10.0 and above
Connectivity Bluetooth 5.0 Bluetooth 5.0
Sensors Heart rate sensor
SpO2 sensor
Connected GPS
Accelerometer
Gyroscope
Barometer
Proximity sensor
Digital MEMS microphone
NFC (China only)
Heart rate sensor
SpO2 sensor
Connected GPS
Accelerometer
Gyroscope
Barometer
Proximity sensor
Digital MEMS microphone
NFC (China only)
Colors and materials Plastic case
TPU strap
Aluminum alloy wristband buckle
Black, Blue, Pink, Orange, Purple, Yellow, Green, Gray
Plastic case
TPU strap
Aluminum alloy wristband buckle
Black, Orange, Yellow, Olive, Ivory, Blue

ویدئوی تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند ۴ و ۵ و ۶

مدیریت وب سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 13 =