تفاوت شیائومی می بند ۶ و آمازفیت بند ۵ چیست؟

تفاوت شیائومی می بند 6 و آمازفیت بند 5 چیست؟

مقایسه و بررسی تفاوت شیائومی می بند ۶ و آمازفیت بند ۵

شیائومی اخیراً پرچمدار جدید خود را با نام می بند ۶ وارد میدان کرده است، این مچ‌بند به نظر می‌رسد شبیه به مدل قبلی یعنی می بند ۵ باشد اما یک سری از ویژگی های جدید و هیجان انگیز به آن اضافه شده است.

تفاوت شیائومی می بند 6 و آمازفیت بند 5

دستبند سلامتی می بند ۶ و آمازفیت بند ۵ تا حد بسیار زیادی به یکدیگر شبیه هستند و دارای ویژگی های یکسان می باشند و حتی اختلاف قیمت زیادی نیز بین آنها وجود ندارد و تنها می بند ۶، چهار دلار گرانتر از آمازفیت بند ۵ می باشد.

سلامت باتری و قیمت

اول از همه در مورد عمر باتری صحبت کنیم. شاید فکر کنید که هردو مچ بند باتری مشابه و یکسانی دارند و به علت همین باتری از عمر شارژدهی یکسانی برخوردار هستند. نظر شما، تا حدی درست است اما عمر باتری به ویژگی‌هایی مانند نور صفحه نمایش یا اپلیکیشن هایی که در حال اجرا است بستگی دارد و آنها هستند که تأثیر زیادی در مصرف سریع عمر باتری دارند.

هر دو می بند شش و آمازفیت بند ۵ دارای باتری ۱۲۵ میلی آمپر در ساعت می باشند. طبق بررسی‌های صورت گرفته در صورتی که بعضی از قابلیت های می بند ۶ خاموش شود این ردیاب توانایی دارد تا تنها با یک بار شارژ بتواند ۱۴ روز به فعالیت خود ادامه دهد.

تفاوت شیائومی می بند ۶ و می واچ لایت چیست؟

در حالی که آمازفیت بند ۵ از این بابت بهتر عمل کرده و اگر برخی از اپلیکیشن های آن به حالت آفلاین درآیند قادر خواهد بود بین ۱۵ تا ۲۵ روز روشن بماند. اگرچه در می بند ۵ این مدت ۱۰ روز بوده است، اما با اینکه در می بند ۶ شاهد عمر طولانی تری هستیم و این قابلیت پیشرفت ۴۰ درصدی داشته، اما باز هم قافیه را به Amazfit Band 5 واگذار کرده است.

حال اگر نگاهی به صفحه نمایش هر دو مچ بند بیندازید، متوجه خواهید شد می بند سری ۶ کمی بزرگتر از آمازفیت بند ۵ می باشد و این یکی از عامل هایی است که باعث شده این مچ بند دارای عمر کمتری نسبت به رقیب خود باشد.

قیمت

ضمن تشکر از Xiaomi که بهترین ردیاب ها را با استانداردهای مناسب ارائه می دهد، همانطور که در بالا تر هم اعلام شد تفاوت قیمتی زیادی بین دو محصول وجود ندارد. شیائومی می بند شش را با سه برچسب قیمت گذاری کرده است.

شیائومی Mi Band 6 (جهانی ، بدون NFC): 53 دلار

شیائومی Mi Band 6 (چینی ، NFC): 42 دلار

شیائومی Mi Band 6 (چینی ، بدون NFC): 35 دلار

در حالی که Amazfit Band 5 هیچگونه برچسب قیمتی ندارد و قیمت آن ۳۹ دلار می باشد. تفاوت کمی درمیان قیمت ها وجود دارد اما قیمت می بند ۶ جهانی اختلاف بیشتری با آمازفیت بند سری ۵ دارد.

طراحی

هر دو رقیب توسط یک کمپانی طراحی می‌شوند و بنابراین تفاوت محسوس میان آنها وجود ندارد. می بند سری ۶ و آمازفیت بند ۵ صفحه های AMOLED را با وضوح بالا ارائه می دهند که به نظر جذاب می آیند.

تفاوت شیائومی می بند 6 و آمازفیت بند 5 چیست؟

تفاوت ها در چیست؟

میبند سری ۶ دارای صفحه نمایش ۱.۵۶ اینچی میباشد که صفحه شماره گیری در این مچ بند کمی بزرگتر است، در حالی که آمازفیت بند ۵ دارای صفحه نمایش۱.۱ اینچی است و همین باعث می شود که وضوح این مچ بند به می بند ۶ پایین‌تر باشد. در می بند ۶ از رزولوشن ۴۸۶×۱۵۲ استفاده شده است در حالی که رزولوشن در آمازفیت بند سری ۵ ۲۹۴×۱۲۶ است.

صفحه هر دو ردیاب طوری طراحی شده است که در نور و مخصوصاً نورخورشید قادر باشید به راحتی محتویات درون آن را مشاهده کنید، در کنار این موارد، دکمه خازنی در هردو ردیاب تناسب اندام قرار گرفته است.

هر دو سری دارای مقاومت ۵ اتمسفری در برابر آب هستند و همین عامل باعث شده، تا به راحتی بتوانید با استفاده از مچ بند ها زیر دوش آب بروید و یا شنا کنید. نحوه شارژ و شارژ کابل ها در هر دو یکسان میباشد.

تفاوت شیائومی می بند 6 و آمازفیت بند 5 چیست؟

رنگ برای بسیاری از افراد از اولویت بالایی برخوردار است. آمازفیت بند ۵ از سه رنگ نارنجی زیتونی و متمایل به سیاه عرضه شده است. در حالی که می بند سری ۶ از رنگ های مشکی، نارنجی، زرد، سبز زیتونی، سفید عاجی و آبی در دسترس کاربران قرار گرفته است، بنابراین در اینجا طیف متعددی از گزینه ها پیش روی شما قرار دارد.

ویژگی های سلامتی

آمازفیت بند ۵

در این مچ بند قابلیت های بسیاری برای کمک به سلامتی افراد به کار برده شده است و این امر باعث خواهد شد تا شما بتوانید به تناسب اندام مورد نظر خود برسید شامل سنسورهای حرکتی ۶ محوره است و فعالیت های مختلف را ردیابی می‌کند و اهداف ارزشمندی را نشان می دهد.

تفاوت شیائومی می بند 6 و آمازفیت بند 5 چیست؟

وجود سنسور برای اکسیژن خون، بررسی ضربان قلب به صورت شبانه روز و یا کنرل خواب، ردیابی سلامت زنان، سیستم ارزیابی سلامت PAI ، شمارنده کالری از قابلیت های بسیار مهم در این ردیاب به شمار می رود.

اما ویژگی منحصر به فردی که این مچ بند را نسبت به سایرین متمایز ساخته است، ارزیابی سلامت PAI می باشد که در تمام شبانه روز فعالیت های بدنی کاربر را با دقت آنالیز می‌کند و به وی نمره می‌دهد و همین عامل باعث خواهد شد تا فرد دارنده مچ بند تلاشش را بیشتر کند و اینگونه به بهبود سلامت خود کمک کند. همچنین سنسور آنالیز خواب یکی دیگر از جذابیت های اصلی در این مچ بند به حساب می آید. این سنسور با استفاده از پارامترهای مختلفی کیفیت خواب را بررسی کرده و اگر مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد با آلارم هایی شمارا آگاه خواهد ساخت و این عامل به کیفیت خواب کمک شایانی خواهد کرد.

شیائومی می بند ۶

تفاوت شیائومی می بند 6 و آمازفیت بند 5 چیست؟

می بند ۶ تا حد بسیار زیادی به آمازفیت بند سری ۵ شباهت دارد، اما شیائومی در این سری ویژگی های جدیدی اضافه کرده است. در مقایسه با نسخه قبلی سنسور اکسیژن خون قابل مشاهده خواهد بود و همچنین می توانید به صورت شبانه روزی، ضربان قلب خود را کنترل کنید، میزان کالری سوزانده شده در بدن را مورد محاسبه قرار دهید و خواب خود را کنترل کنید. علاوه بر این موارد، حالت ورزشی برای کاربر در نظر گرفته شده است که یک سری حرکات اصلی را برای کاربران خود اعمال کرده است و برای هر حرکت اصلی مجموعه ای از حرکات فرعی را در آن گنجانده است.

تفاوت ها

دستبند سلامتی می بند سری ۶ دارای ۳۰ حالت ورزشی می باشد که این مورد در آمازفیت بند سری ۵ شامل یازده حالت است و همین باعث شده در این زمینه می بند سری ۶ به رقیب خود برتری داشته باشد.

تفاوت شیائومی می بند 6 و آمازفیت بند 5 چیست؟

ویژگی های دیگر

نکته ای که حسابی در ذوق مخاطبان خود زده است، این مورد است که می بند ۶ فاقد قابلیت دستیار صوتی است در حالی که Amazfit Band 5 این قابلیت را دارد. ما انتظار داشتیم که شیائومی یک دستیار صوتی به پرچمدار خود اضافه کند، اما معلوم نیست که چرا این قابلیت را به پرچمدار اضافه نکرده است.

با استفاده از یک دستیار صوتی بر روی مچ بند خود می توانید سوال بپرسید، وضعیت هوا را بررسی کنید، اگر متنی در دسترس دارید آن را ترجمه کنید، تایمر مناسب تنظیم کنید، لیست خرید ایجاد کنید، با استفاده از مچ بند و دستگاه‌های هوشمند که در منزلتان قرار دارد خانه را کنترل کنید.

علاوه بر موارد گفته شده، ردیاب قادر هستند اعلان ها، تقویم، کنترل موسیقی، کنترل از راه دور بعضی از وسایل با استفاده از دوربین را برای شما میسر کنند. بسیاری از از ورزش ها پیشنهادی در هر دو ردیاب موجود هستند و می توانید با استفاده از آن ها اندام مناسبی برای خود بسازید و هرکدام از برنامه‌های مدنظر را که تمایل داشتید، شخصی سازی کنید.

کلام پایانی

همانگونه که مشاهده کردید، اکثر ویژگی‌های به کار برده شده در هر دو مچ بند تا حد بسیار زیادی به یکدیگر شباهت دارند. این به شما بستگی دارد که ترجیح می دهید کدام یک را خریداری کنید. از نظر بودجه تفاوت زیادی بین این ۲ مدل وجود ندارد. همانگونه که در بالا گفته شد اگر دو نسخه چینی می‌ بند شش را خریداری کنید تنها ۲ الی ۳ دلار تفاوت قیمتی دارد و نکته منفی در می بند ۶ این است که دستیار صوتی الکسا وجود ندارد و سایر ویژگی ها همانند یکدیگر است.

به نظر شما کدام یک از مچ بند های می بند ۶ و آمازفیت بند ۵ برای خرید بهتر است؟ اگر قصد خرید داشته باشید کدام را به دیگری ترجیح خواهید داد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

Specifications Amazfit Band 5 Xiaomi Mi Band 6 Xiaomi Mi Band 5
Case material Polycarbonate, silicone wristband Polycarbonate, silicone wristband, Aluminum alloy buckle Polycarbonate, silicone wristband, Aluminum alloy buckle
Physical size ۴۷.۲ x 18.5 x 12.4 mm ۴۷.۴ x 18.6 x 12.7mm ۴۶.۹۵ x 18.15 x 12.45 mm
Display size ۱.۱-inch ۱.۵۶ inch ۱.۱-inch
Display resolution ۱۲۶ x 294 pixels ۱۵۲ x 486 pixels ۱۲۶ x 294 pixels
Display type AMOLED with screen brightness up to 450 nits AMOLED with screen brightness up to 450 nits AMOLED with screen brightness up to 450 nits
Water resistance ۵ ATM ۵ ATM ۵ ATM
Sensors BIO Tracker 2 PPG Bio Tracking Optical Sensor (tracks pulseOx), 3-axis accelerometer, 3-axis gyroscope ۶-axis sensor: Low power-consumption 3-axis accelerometer and 3-axis gyroscope, PPG heart rate sensor, SpO2 ۳-axis accelerometer, 3-axis gyroscope, optical heart rate sensor, capacitive proximity sensor
Battery ۱۲۵ mAh lithium ion ۱۲۵ mAh lithium ion ۱۲۵ mAh lithium ion
Battery life Up to 15 days, power saving 25 days, standby 90 days up to 14 days up to 14 days
Alexa support Yes No No
NFC No China version only China version only
RRP around $50 around $55 around $45

ویدئوی تفاوت شیائومی می بند ۶ و آمازفیت بند ۵

مدیریت وب سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یک =