تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند ۶ و می بند ۷ چیست؟

تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند 6 و می بند 7 چیست؟

مقایسه و تفاوت دستبند سلامتی شیائومی مدل ۷ و ۶

شرکت شیائومی در نهایت نسل جدید دستبند تناسب اندام خود را به نام دستبند سلامتی شیائومی مدل Mi Band 7 معرفی کرده که جانشینی برای می بند ۶ است. این دستبند اگرچه در بحث ظاهری تغییرات خاصی نداشته اما در بحث فنی یک گزینه ارتقایافته به حساب می‌آید.

در این مطلب قصد داریم به مقایسه دو دستبند تناسب اندام Mi Band 7 و Mi Band 6 شیائومی بپردازیم تا مشخص شود چه تغییری به وجود آمده است.

 Xiaomi Mi Band 6Xiaomi Mi Band 7
Display
۱.۵۶-inch AMOLED
Tempered glass with anti-fingerprint coating
۱۵۲ x 486 resolution
۳۲۶ppi
Up to 450 nits
۶۰+ band displays
۱.۶۲-inch AMOLED
Always-on display mode
۲.۵D tempered glass
۱۹۲ x 490 resolution
Up to 500 nits
۱۰۰+ band displays
Sensors
PPG heart rate sensor
۳-axis accelerometer sensor
۳-axis gyroscope sensor
SpO2 sensor
Connected GPS
PPG heart rate sensor
۳-axis accelerometer sensor
۳-axis gyroscope sensor
SpO2 sensor
Connected GPS
Battery
۱۲۵mAh
۱۴ day promised battery life
۱۸۰mAh
۱۵ day typical battery life
۹ days with heavy use
Connectivity
Bluetooth 5.0
Bluetooth 5.2
Tracking and other features
۳۰ fitness modes
۶ auto detection modes
SpO2 tracking
Sleep tracking
Breathing exercises
Stress monitoring
Female health tracking
PAI (Personal Activity Intelligence)
Idle alerts
Camera remote shutter
NFC (limited to Chinese NFC model)
۱۲۰ fitness modes
Continuous SpO2 tracking with low blood oxygen alerts
Sleep tracking
Breathing exercises
Stress monitoring
Female health tracking
PAI (Personal Activity Intelligence)
VO2 Max calculations
Aerobic/anaerobic training alerts
Recovery time
Training load
Idle alerts
Camera remote shutter
NFC (limited to NFC model)
Water resistance
۵ATM
۵ATM
App compatibility
Mi Fitness app
Zepp Life app
Mi Fitness app
Zepp Life app
Charging method
Magnetic charging
Magnetic charging
Supported devices
Android 5.0 and above
iOS 10 and above
Android 6.0 and above
iOS 10 and above
Dimensions
۴۷.۴ x 18.6 x 12.7mm
Strap: 155 – 219mm
۴۶.۵ x 20.7 x 12.25mm
Colors
Black, Orange, Yellow, Olive, Ivory, Blue
Black, Blue, Orange, Pink, White, Dark Green, Fluorescent Orange, Fluorescent Green, Camouflage Blue, Camouflage Green.

 

طراحی و ویژگی ها

تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند 6 و می بند 7 چیست؟

می بند ۷ دارای نمایشگر بزرگ‌تر ۱.۶۲ اینچی بدون از دست دادن کیفیت است. همچنین حالت نمایشگر همیشه روشن نیز افزوده شده است. شرکت شیائومی رابط کاربری بروزرسانی شده‌ای برای دستبند تناسب اندام جدید خود تدارک دیده تا بتواند تجربه بهتری رقم زند.

آیا نمایشگر، بزرگ‌ترین ارتقاء Mi Band 7 است؟

می بند ۷ به صفحه نمایش ۱.۶۲ اینچی امولد مجهز شده که در مقایسه با صفحه نمایش ۱.۵۶ اینچی می بند ۶ ارتقا محسوب می‌شود. همچنین شدت روشنایی در مدل جدید ۵۰۰ نیت بوده و نسل قبلی ۴۵۰ نیت است که اندکی بیشتر به حساب می‌آید.

Xiaomi سعی کرده نمایشگر به مراتب بهتر را در نسل جدید دستبند تناسب اندام خود تعبیه کند. مچ بندی که ویژگی‌های قابل توجه داشته و می‌تواند تجربه لذت بخشی را رقم زند. علی‌رغم افزایش سایز آن، قابل توجه‌ترین بهبود نمایشگر حالت همیشه روشن است. ویژگی مورد انتظار کاربران که در نهایت تدارک دیده شده و افراد می‌توانند حتی در حالت بدون استفاده یک سری جزئیات را مشاهده کنند. البته ممکن است روی عمرباتری می بند ۷ تاثیری بگذارد.

با افزوده شدن نمایشگر همیشه روشن و صفحه نمایش ارتقا یافته، Mi Band 7 همچنین دارای یک رابط کاربری جدید است. آیکون‌ها و انیمیشن‌ها به روز شده اند، در حالی که داده‌های ارائه شده روی صفحه از نسبت کنتراست صفحه نمایش AMOLED بهره می‌برند. علاوه بر این، شما همچنین بیش از ۱۰۰ واچ فیس قابل تنظیم اضافی با طراحی‌های الهام گرفته از MIUI 13 خواهید داشت.

تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند 6 و می بند 7 چیست؟

 

چرا تغییراتی ایجاد شد؟

در سایر مشخصات، شیائومی ویژگی‌های خاصی را برای این مدل اضافه نکرده است. تشخیص Mi Band 7 و Mi Band 6 از راه دور بسیار سخت است. هر دو دارای یک بدنه به شکل بیضی هستند که با بندی از جنس TPU همراه شده اند. مدل جدید حداقل شش گزینه بند رنگی داشته که شامل گزینه استتاری و فلورسنت می‌شود.  البته شیائومی دستبندی قابل تنظیم نیز برای می بند ۷ تدارک دیده است.

با این حال، متوجه تغییر قابل توجهی در بخش ظرفیت باتری خواهید شد. Mi Band 7 دارای یک باتری ۱۸۰ میلی آمپر ساعتی بوده که بیشتر از باتری ۱۲۵ میلی آمپر ساعتی Mi Band 6 است. شیائومی معتقد بوده که دستبند تناسب اندام جدید معمولاً ۱۵ روز در بهترین حالت و ۹ روز در بدترین حالت دوام دارد. در مقایسه، Mi Band 6 با عمر باتری دو هفته‌ای همراه است.

شایان ذکر است که این ارتقا باتری ضروری بود. ویژگی‌های جدید Mi Band 7 می‌تواند به طور پیوسته باتری آن را در نهایت تخلیه کند. با قضاوت بر اساس مصرف افزایش یافته Mi Band 6 نسبت به Mi Band 5 ساده‌تر، می‌توانید با این رقم ۱۵ روزه مواجه شوید.

تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند 6 و می بند 7 چیست؟

 

ردیابی تناسب اندام و سلامت

بعد از طراحی باید به بخش سلامت ردیاب تناسب اندام اشاره کرد، بنابراین Mi Band 6 و Mi Band 7 در این قسمت مورد قیاس قرار می‌گیرند. اول از همه، این دو بند دارای ویژگی‌های زیادی هستند، از جمله پایش ضربان قلب، ردیابی خواب، نظارت بر سلامت زنان و ردیابی استرس. PAI یا معیارهای هوش فعالیت شخصی، در هر دو بند استاندارد است.

در حالی که Mi Band 6 نسبت به نسل قبلی خود شاهد تغییرات زیادی بود، از جمله افزودن حسگر SpO2، به نظر می‌رسد Mi Band 7 می‌خواهد توسط ورزشکاران و دوندگان مورد استفاده قرار گیرد.

یکی از تفاوت های اساسی به سنسور SpO2 برمی‌گردد، در می بند جدیداین سنسور به طور مداوم سطح اکسیژن خون کاربر را کنترل می‌کند و در صورتی که به زیر ۹۰ درصد برسد، زنگ هشدار به صدا در می‌آورد. این یک ویژگی عالی است، به خصوص در دوران همه گیری کرونا. سنسور SpO2 شیائومی Mi Band 6 فقط به طور مداوم سطوح را در هنگام خواب نظارت می‌کرد، بنابراین Mi Band 7 یک مرحله جلوتر است.

آیا Mi Band 7 یک ردیاب آموزشی جدی است؟

مربیان جدی‌تر می‌توانند در چهار زمینه داده جدید برای تجزیه و تحلیل عملکرد استفاده کنند. از جمله آنها باید به حداکثر VO2، توصیه‌های تمرین هوازی/بی هوازی است که به کاربران کمک می‌کند تا متوجه شوند چقدر سخت به قلب خود فشار می‌آورند تا چربی بسوزانند یا عضله ایجاد کنند و زمان ریکاوری. بار تمرینی نیز با استفاده از مصرف بسیار اکسیژن پس از تمرین هفت روزه یا EPOC، استانداردی که توسط شرکت‌هایی مانند گارمین استفاده می‌شود، محاسبه می‌گردد. این معیار باید بینش بیشتری در مورد اینکه چگونه فعالیت ورزشی اخیر آنها بر تناسب اندام عمومی تأثیر داشته، به کاربران بدهد.

برای به دست آوردن بینش در مورد این معیارها، معمولاً باید ساعت‌های آموزشی گران‌تری را انتخاب کنید، بنابراین دیدن آن‌ها در یک دستبند تناسب اندام اقتصادی چشمگیر است. مشخص نیست که این داده‌ها بدون استفاده از Mi Band 7 چقدر دقیق هستند.

تفاوت دستبند سلامتی شیائومی می بند 6 و می بند 7 چیست؟

فراتر از این ویژگی‌های جدی آموزشی، Mi Band 7 به کاربران عادی نیز پاسخ می‌دهد. این بند اکنون دارای ۱۲۰ حالت ورزشی است که از ۳۰ حالت ارائه شده توسط Mi Band 6 بیشتر است.

جایی که مدل‌های قدیمی Mi Band ممکن است همچنان برتر باشند!

ما به طور گسترده در مورد Mi Band 7 شیائومی در مقابل Mi Band 6 صحبت کرده‌ایم، اما این ردیاب چگونه با مدل‌های قدیمی‌تر مقایسه می شود؟ البته چند ویژگی وجود داشته که در نسخه قدیمی موجود است و در نسخه جدید خیر.

یکی از بزرگ‌ترین حذفیات در Mi Band 7 عدم وجود جی پی اس داخلی است. جی‌پی‌اس داخلی که یکی از اصلی‌ترین ردیاب‌های تناسب اندام و ساعت‌های هوشمند گران‌تر بوده، به کاربران Mi Band 7 این امکان را می‌دهد که گوشی‌های هوشمند خود را در خانه بگذارند تا دویدن، دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی خود را ردیابی کنند. با این حال، GPS متصل ردیاب برای داده‌های GPS به گوشی هوشمند شما متکی است. این باعث می‌شود Mi Band 7 مانند Mi Bandهای قبلی برای افراد فعال ناخوشایند باشد.

شیائومی Mi Band 7 در مقابل Mi Band 6: کدام را باید بخرید؟

در حال حاضر، انتخاب کاملا مشخص است. Mi Band 7 فقط در چین در دسترس بوده و مشخص نیست چه زمانی در سطح بین المللی عرضه خواهد شد. این به طور طبیعی Mi Band 6 را به تنها گزینه برای خریداران فراتر از چین یا کسانی که از واردات بند خودداری می‌کنند تبدیل می‌کند. اما هنگامی که Mi Band 7 اولین عرضه جهانی خود را داشته باشد، باید به انتخاب شیائومی Mi Band برای خریداران جدید تبدیل شود.

اگر قبلاً یک Mi Band 6 یا Mi Band قدیمی‌تر دارید، ممکن است بخواهید باری دیگر در مورد ارتقاء آن فکر کنید. ممکن است به ویژگی‌های آموزشی اضافی نیاز نداشته باشید، یا ممکن است عمر باتری طولانی‌تر ارائه شده توسط مدل‌های قدیمی‌تر را ترجیح دهید. اگر در هر یک از این بخش‌ها قرار گرفتید، بهتر است منتظر افت قیمت اجتناب ناپذیری باشید که Mi Band 7 بعدها تجربه خواهد کرد.

به طور کلی، توصیه Mi Band 6 به Mi Band 7 دشوار است. آخرین مدل بر روی Mi Band 6 با ردیابی سلامت نوآورانه‌تر، صفحه نمایش بزرگ‌تر و باتری بزرگ‌تر با تنها ۲۴۹ یوان چین (​​۳۷ دلار) ساخته شده است. با این قیمت، شیائومی می بند ۷ رقیب زیادی حتی از خانواده خودش ندارد.

تفاوت شیائومی می بند ۶ و ۷ چیست؟

در این مطللب قصد داریم به بررسی و مقایسه تفاوت های دستبند سلامتی شیائومی مدل های Mi Band 6 و Mi Band 7 بچردازیم در ادامه همراه ما باشید.

آیا دستبند سلامتی شیائومی می بند ۷ ارزش خرید دارید؟

با توجه به بررسی ها و مقایسه مچ بند جدید شیائومی می بند ۷ با سایر مچ بندهای هوشمند شیائومی در این مطلب نتیجه میگیریم که این دستبند سلامتی ارزش خرید دارید یا خیر. در ادامه همراه ما باشید.

دستبند سلامتی شیائومی می بند ۷ کی میاد؟

این مچ بند تا زمان تنظیم مطلب هنوز به صورت رسمی در بازارهای جهانی عرضه نشده و فقط در بازار چین به فروش می رسد. چیش بینی می شود ۱ ماه بعد از معرفی و عرضه به صورت جهانی در بازار ایران در دسترس باشد.

دستبند سلامتی شیائومی می بند ۷ را از کجا بخرم؟

فروشگاه اینترنتی شیائومی بازار نمایندگی رسمی شیائومی در ایران اولین فروشگاهی خواهد بود که این مچ بند را در ایران عرضه خواهد کرد و با گارانتی معتبر به فروش خواهد رساند. قیمت این محصول هنوز به صورت دقیق مشخص نیست.

مدیریت وب سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 6 =