توضیحات
معرفی REDMI Note 17 Pro Max 5G
REDMI Note 17 Pro Max 5G مدل بالاتر سری Note 17 است و نسبت به نسخه Pro تمرکز بیشتری روی قدرت پردازشی، ظرفیت باتری، سرعت شارژ، حافظه سریع و قابلیت فیلمبرداری دارد. براساس Specs رسمی Global و Singapore، این مدل به باتری Silicon-Carbon با ظرفیت 10000mAh و شارژ 100W HyperCharge مجهز است؛ ترکیبی که آن را به گزینهای مناسب برای کاربران پرمصرف، سفر و استفاده طولانی تبدیل میکند.
Snapdragon 6 Gen 5 با لیتوگرافی 4nm، حافظه LPDDR5X و UFS 4.1 در نسخههای 256GB و 512GB، نمایشگر 6.83 اینچی AMOLED با رزولوشن 1.5K و روشنایی تا 3500 نیت و دوربین اصلی 50MP مجهز به OIS از مهمترین ویژگیهای این مدل هستند. دوربین اصلی و سلفی هر دو امکان فیلمبرداری 4K دارند که یکی از تفاوتهای مهم آن با REDMI Note 17 Pro 5G است.
طراحی، REDMI Titan Structure و مقاومت بدنه
ابعاد بدنه 163.44 × 78.27 میلیمتر است و ضخامت بسته به رنگ بین 8.57 و 8.65 میلیمتر تغییر میکند. وزن دستگاه 229.5 گرم است. نسخه Cloud Blush از پنل فتوکرومیک استفاده میکند که در برابر نور تغییر رنگ میدهد.
پنل جلو با Gorilla Glass Victus 2 محافظت میشود و REDMI Titan Structure برای تقویت ساختار داخلی به کار رفته است. Specs Global و Singapore استانداردهای IP66، IP68، IP69 و IP69K را برای این مدل ثبت کردهاند. تست IP68 در شرایط آزمایشگاهی شامل قرارگیری در آب شیرین ساکن تا عمق 2 متر است.
نمایشگر AMOLED با HDR10+ و Dolby Vision
نمایشگر 6.83 اینچی CrystalRes AMOLED رزولوشن 2772×1280 پیکسل، تراکم 447PPI و نرخ نوسازی تا 120Hz دارد. نرخ نمونهبرداری لمس تا 240Hz است و در Game Turbo نرخ لحظهای تا 3200Hz در دسترس قرار میگیرد.
حداکثر روشنایی UHBM برابر 3500 نیت، HBM برابر 2000 نیت و روشنایی Typical برابر 1060 نیت است. پشتیبانی از HDR10+، Dolby Vision، عمق رنگ 12bit، DCI-P3، DC Dimming و PWM Dimming با فرکانس 3840Hz نمایشگر را برای فیلم، مطالعه و استفاده در فضای باز مناسبتر میکند.
Snapdragon 6 Gen 5، LPDDR5X و UFS 4.1
قلب دستگاه Snapdragon 6 Gen 5 است که با فناوری ساخت 4nm تولید شده و پردازنده 8 هستهای آن تا فرکانس 2.6GHz کار میکند. این مدل نسبت به نسخه Pro از تراشه جدیدتر و سریعتری استفاده میکند و برای مالتیتسکینگ، بازی و پردازشهای سنگینتر مناسبتر است.
حافظه RAM از نوع LPDDR5X با سرعت اعلامشده تا 6400Mbps است. نسخه 128GB از UFS 2.2 استفاده میکند، اما نسخههای 256GB و 512GB به UFS 4.1 مجهزند که سرعت بالاتری برای نصب برنامه، بارگذاری بازیها و انتقال داده ارائه میدهد.
دوربین 50MP OIS و فیلمبرداری 4K
دوربین اصلی 50MP با دیافراگم f/1.5، پیکسل 0.8μm، لنز 6P و لرزشگیر اپتیکال OIS ثبت تصویر را انجام میدهد. در کنار آن یک دوربین 8MP فوقعریض با دیافراگم f/2.2 قرار دارد. Xiaomi برای این مدل لنز تلهفوتو مستقل اعلام نکرده است.
دوربین اصلی امکان ضبط 4K@30fps و 1080p@30/60fps دارد. دوربین جلویی 32MP نیز میتواند ویدئو 4K@30fps ثبت کند؛ بنابراین برای تماس تصویری، تولید محتوا و ویدئوهای سلفی نسبت به مدل Pro توانمندتر است.
باتری 10000mAh و شارژ 100W
براساس Global Specs و Singapore Specs، ظرفیت Typical باتری REDMI Note 17 Pro Max 5G برابر 10000mAh است. باتری از فناوری Silicon-Carbon استفاده میکند و شارژ 100W HyperCharge را پشتیبانی میکند. Xiaomi در صفحه معرفی منطقهای برخی بازارها اعداد متفاوتی برای ظرفیت باتری اعلام کرده است؛ به همین دلیل برای نسخه Global این صفحه، عدد Specs رسمی Global مبنا قرار گرفته است.
شارژ معکوس سیمی تا 27W پشتیبانی میشود و دستگاه میتواند در مواقع ضروری نقش پاوربانک را برای تجهیزات سازگار ایفا کند. پشتیبانی از PD3.0 و PD2.0 نیز در Specs رسمی ذکر شده است.
5G، Wi-Fi 6، Bluetooth 6.0 و HyperOS 3
این مدل از شبکههای 2G تا 5G، دو سیمکارت و eSIM در بازارهای سازگار پشتیبانی میکند. Wi-Fi 6، Wi-Fi 5 و Wi-Fi 4، Bluetooth 6.0، NFC و IR Blaster نیز در فهرست ارتباطات رسمی قرار دارند.
HyperOS 3 سیستم نرمافزاری اولیه دستگاه است و مجموعهای از قابلیتهای هوش مصنوعی مانند Google Gemini، Circle to Search، AI Erase Pro، AI Glare Removal و سایر ابزارهای تصویری بسته به منطقه و نسخه نرمافزار ارائه میشوند.
مقایسه REDMI Note 17 Pro Max 5G با مدل Pro
اگر قیمت پایینتر و همچنان باتری بسیار بزرگ برایتان اولویت دارد، REDMI Note 17 Pro 5G با باتری 8340mAh و شارژ 67W گزینه قابل بررسی است. Pro Max اما Snapdragon 6 Gen 5، LPDDR5X، UFS 4.1، Bluetooth 6.0، باتری 10000mAh، شارژ 100W و فیلمبرداری 4K را ارائه میدهد و برای کاربران سنگینتر انتخاب منطقیتری است.
برای بررسی تفاوت نسخههای عرضهشده در بازارهای مختلف نیز مقاله تفاوت پک گلوبال و چین شیائومی را ببینید.
مزایا و محدودیتهای REDMI Note 17 Pro Max 5G
مزایا
✅ باتری بسیار بزرگ 10000mAh در نسخه Global
✅ شارژ سریع 100W و شارژ معکوس 27W
✅ Snapdragon 6 Gen 5 با ساخت 4nm
✅ LPDDR5X و UFS 4.1 در حافظههای بالاتر
✅ نمایشگر 1.5K با HDR10+ و Dolby Vision
✅ دوربین اصلی و سلفی با فیلمبرداری 4K
محدودیتها
❌ وزن 229.5 گرم برای کاربران علاقهمند به گوشی سبک زیاد است
❌ دوربین تلهفوتو مستقل ندارد
❌ شارژ بیسیم در Specs رسمی اعلام نشده است
❌ ظرفیت باتری و محتویات جعبه ممکن است بین بازارهای منطقهای تفاوت داشته باشد
REDMI Note 17 Pro Max 5G مناسب چه کسانی است؟
این مدل برای کاربرانی مناسب است که باتری بسیار بزرگ، شارژ سریع، حافظه سریع، نمایشگر روشن و فیلمبرداری 4K را در یک گوشی سری Note میخواهند. اگر استفاده شما سبکتر است و قیمت یا وزن پایینتر اهمیت بیشتری دارد، REDMI Note 17 Pro 5G نیز ارزش مقایسه دارد.
سوالات متداول REDMI Note 17 Pro Max 5G
ظرفیت باتری REDMI Note 17 Pro Max 5G چقدر است؟
Specs رسمی Global و Singapore ظرفیت Typical را 10000mAh اعلام میکنند. بعضی لندینگهای منطقهای عدد متفاوتی نمایش دادهاند، بنابراین برای نسخه Global عدد 10000mAh مبنا قرار گرفته است.
REDMI Note 17 Pro Max 5G چند وات شارژ میشود؟
این مدل از 100W HyperCharge و همچنین PD3.0 و PD2.0 پشتیبانی میکند.
آیا REDMI Note 17 Pro Max 5G فیلمبرداری 4K دارد؟
بله. دوربین اصلی 50MP و دوربین سلفی 32MP هر دو امکان فیلمبرداری 4K با سرعت 30fps دارند.
حافظه REDMI Note 17 Pro Max 5G از چه نوعی است؟
نسخه 128GB از UFS 2.2 استفاده میکند و نسخههای 256GB و 512GB دارای UFS 4.1 هستند. RAM نیز LPDDR5X است.
آیا REDMI Note 17 Pro Max 5G ضدآب است؟
Specs Global استانداردهای IP66، IP68، IP69 و IP69K را اعلام کرده است. این مقاومت در شرایط آزمایشگاهی سنجیده شده و دائمی نیست.
تفاوت Pro Max با REDMI Note 17 Pro 5G چیست؟
Pro Max پردازنده و حافظه سریعتر، باتری 10000mAh، شارژ 100W، دوربین سلفی 32MP و فیلمبرداری 4K دارد؛ مدل Pro باتری 8340mAh، شارژ 67W و سختافزار اقتصادیتر ارائه میدهد.


دیدگاهها
هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.