نکات مهم شارژ اولیه گوشی هوشمند شیائومی ۲۰۲۱

نکات مهم شارژ اولیه گوشی هوشمند شیائومی 2021

شارژ اولیه گوشی هوشمند شیائومی

چگونه می توان عمر باتری گوشی را افزایش داد

برای بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند عمر باتری بسیار حائز اهمیت است. با اینکه شارژ سریع هر روز کمک قابل توجهی به ما می کند اما با توجه به این نکته که باتری های لیتیومی گوشی ها را نمی توان به راحتی مانند قدیم جدا و تعویض کرد، پس از مدتی قدیمی و خراب می گردند. بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند گزارش داده اند که یک سال بعد از استفاده از تلفن هوشمند باتری آن ضعیف می شود و دیگر مانند روز اول شارژ را نگه نمی دارد. در حقیقت بسیاری از گوشی ها بعد از یک تا دو سال استفاده فقط می توانند یک روز را با یک‌بار شارژ سر کنند. هر چه عمر استفاده از گوشی بیشتر باشد عمر باتری کمتر می شود. یکی از علل این است که بسیاری از کاربران نحوه استفاده درست از باتری‌های گوشی‌های هوشمند شیائومی را نمی دانند. از این رو مدام با رفتارهای غلط شان باعث خراب شدن سریع باتری گوشی خود می شوند.

شارژ اولیه گوشی

همان طور که در قسمت بالا ذکر شد وقتی عمر استفاده از گوشی بالا برود، ظرفیت باتری آن کاهش پیدا می کند اما راه هایی وجود دارد که می توانید عمر باتری گوشی‌تان را افزایش دهید. در ادامه این مقاله بهترین روش برای شارژ باتری را به شما معرفی می کنیم که به شما کمک می کند عمر باتری تان را به حداکثر برسانید.

داستان شارژ کامل و تخلیه شارژ کامل

یکی از داستان هایی که در رابطه با شارژ باتری مدام بین افراد دست به دست می شود این است که باید گاهی اوقات آن را کاملاً خالی و مجدداً شارژ کنید؛ اما در رابطه با باتری های لیتیوم یونی این روش دیگر جواب نمی دهد. این روش برای باتری های اسیدی سربی مفید بوده و برای باتری های جدید اصلاً روش مناسبی نیست. برای باتری های لیتیومی شارژ جزئی کافی می باشد و نیازی به شارژ کامل دستگاه نیست. در این نوع باتری ها قبل از خالی شدن آن را به برق وصل کنید. همچنین سعی کنید در این نوع باتری ها قبل از اینکه گوشی کاملاً شارژ خالی کنید آن را به شارژ بزنید؛ و محدوده ۳۰ تا ۸۰ درصد معمولاً بسیار معقول است. برای مثال وقتی شارژ باتری شما به ۸۰ می رسد آن را بکشید و نگذارید به ۱۰۰ برسد در این صورت عمر باتری شما افزایش پیدا می کند. همچنین برای باتری های لیتیومی یونی شارژ کم اما منظم بسیار بهتر از شارژ کامل و طولانی است.

از شب تا صبح گوشی‌تان را شارژ نکنید

شارژ اولیه گوشی

بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند عادت دارند که گوشی خود را از شب تا صبح به شارژ می زنند و این عادت غلطی است. این کار عمر باتری را شدیداً کاهش می دهد و باعث می شود که کارایی باتری به حداقل خود برسد. باعث می شود که شارژ باتری شما به ۱۰۰ درصد برسد و ولتاژ باتری در بالاترین حالت قرار گیرد. این کار باعث ایجاد گرما در باتری نیز می شود که به نوبه خود باتری را از بین می برد. بهتر است زمانی که باتری شما به ظرفیت ۱۰۰ درصد نزدیک می شود شارژ آن را متوقف کنید و این ایده آل ترین حالت است.

وقتی که گوشی شما به شارژ است اصلاً از آن استفاده نکنید

شارژ اولیه گوشی

یکی از بدترین چیزها این است که در زمانی که گوشی شما به شارژ است از آن استفاده کنید. برای مثال وقتی گوشی به شارژ است و شما در حال تماشای فیلم هستید عملاً باتری گوشی خود را نابود می کنید و این کار به شدت به باتری ضربه می زند. در حقیقت، این کار باعث می گردد که چرخه‌ی شارژ در سیکل‌های کوچکی ارتقا پیدا کند و باتری با سرعت بیشتری خراب شود. در چنین حالت هایی گوشی بسیار داغ می شود و ولتاژ آن بالا می رود. در این حالت گوشی را خاموش کنید یا حجم کار گوشی را به حداقل خود برسانید.

در زمان شارژ گوشی خود را در جای خنکی قرار دهید

شارژ اولیه گوشی

دما نقش بسیار مهمی در طول عمر باتری گوشی هوشمند دارد. وقتی دما بالا باشد باتری تحت فشار قرار می گیرد و دوام آن کاهش میابد. از این رو، وقتی که گوشی تان به شارژ متصل است آن را در جای گرم مانند شوفاژ یا زیر نور آفتاب قرار ندهید زیرا شاهد افت عملکرد باتری خود خواهید بود. گرما و بالا رفتن دما می تواند در ظرف مدت زمان سه ماه اثر خود را بر باتری گوشی هوشمند شما بگذارد. به همین دلیل است که می گوییم باتری نباید به صفر درصد یا صد درصد برسد چرا که در این حالت دما بالا می رود و این بدترین اتفاقی است که برای گوشی می افتد.

همچنین گوشی زیر بالشت یا در داشبورد ماشین نگذارید زیرا اثر بسیار بدی بر باتری گوشی هوشمند شما دارد. متأسفانه فناوری های شارژ سریع جریان و ولتاژ را بالاتر برده اند و این باعث تولید گرمای بیشتر و افزایش حرارت دستگاه می گردد از این رو مدت زمان ۱۵ تا ۲۰ دقیقه برای شارژ باتری گوشی هوشمند شما کافی است و این مدت زمان کوتاه نمی تواند گرمای شدیدی را برای باتری شما ایجاد نماید. امیدواریم که مطالب این مقاله برایتان مفید باشد و به شما کمک کند تا عمر باتری گوشی هوشمند Xiaomi را بالا ببرید.

مدت زمان شارژ شدن گوشی شیائومی چقدر است؟

بسته به ظرفیت باتری گوشی، آمپر شارژر گوشی و عمر مفید باتری و اینکه با گوشی هنکام شارژ شدن کار میکنید یا خیر متغیر است.

شارژ گوشی شیائومی برای اولین بار چقدر است؟

این یک باور غلط است که باید برای اولین بار گوشی خود را تا چندین ساعت داخل شارژ بگذارید. این کار نه تنها به عمر باتری کمک نمیکند بلکه سبب آسیب جدی به باتری گوشی شما می شود.

روش صحیح شارژ باتری موبایل شیائومی چگونه می باشد؟

محدوده ۳۰ تا ۸۰ درصد معمولاً بسیار معقول است. برای مثال وقتی شارژ باتری شما به ۸۰ می رسد آن را بکشید و نگذارید به ۱۰۰ برسد.

مدیریت وب سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 9 =