چگونه صدای گوشی شیائومی را تا ۵ برابر زیاد کنیم؟

چگونه صدای گوشی شیائومی را تا 5 برابر زیاد کنیم؟

آموزش و نحوه زیاد کردن صدای گوشی شیائومی

آیا صدای گوشی شیائومی خود را خوب نمی شنوید؟ صدا رو تا آخر زیاد کردید، اما هنوز بلند و واضح نیست؟ خب نگران نباش همه چیز راه حلی دارد و صدای شیائومی شما نیز از این قاعده مستثنی نیست. اغلب اوقات، کاربران با پدیده ناخوشایندی مانند صدای کم در تلفن هوشمند روبرو می شوند. تداخل وجود دارد، تشخیص گفتار غیرممکن است و صدای موسیقی در هدفون آرام است.

با اعمال یک تنظیم ساده که در اینجا به شما نشان خواهیم داد، می توانید صدای آن را بهبود بخشید. خوبی رابط کاربری شیائومی این است که MIUI لایه سفارشی‌ سازی که توسط تمام دستگاه ‌های شیائومی، POCO و Redmi استفاده می ‌شود، گزینه‌ ای را ارائه می‌ کند که به شما امکان می ‌دهد صدا را بدون نیاز به تحریف آن افزایش دهید.

چگونه صدای گوشی شیائومی را 5 برابر زیاد کنیم؟

در این مقاله در مورد نحوه افزایش صدا در شیائومی از طریق منوی مهندسی و با تغییر فایل های سیستم، تنظیم صدای هدفون و بررسی کارایی بلندگو بدون کمک متخصص صحبت خواهیم کرد.

چگونه صدای شیائومی خود را بالاتر از حد مجاز افزایش دهیم

برای این آموزش نیازی به اپلیکیشن هایی برای افزایش حجم صدای موبایل اندرویدی خود نخواهید داشت. فقط باید از اکولایزر یکپارچه ای که همه موبایل ها با MIUI دارند استفاده کنید که به این صورت قابل دسترسی است:

چگونه صدای گوشی شیائومی را 5 برابر زیاد کنیم؟

 • تنظیمات برنامه شیائومی خود را باز کنید.
 • وارد صدا و ارتعاش شوید .
 • به پایین اسکرول کنید و جلوه های صوتی را انتخاب کنید .
 • اکولایزر را فشار دهید و در منوی باز شده، تمام نوارها را به بالا ببرید.
 • اگر گزینه اکولایزر در دسترس نیست، یک بلوتوث یا هدست سیمی را به موبایل خود وصل کنید تا فعال شود. به این ترتیب، می توانید به اکولایزر MIUI دسترسی پیدا کنید و صدای آن را تقویت کنید.

با این تنظیم صدای بلوتوث شیائومی خود را بهبود دهید

چگونه صدای گوشی شیائومی را 5 برابر زیاد کنیم؟

اگر با گوشی هوشمند شیائومی خود از هدفون بلوتوث استفاده می کنید، می توانید از این ترفند برای بهبود صدای آن استفاده کنید:

 • تنظیمات شیائومی خود را باز کنید .
 • درباره تلفن را انتخاب کنید .
 • گزینه های MIUI Version را ۵ بار پشت سر هم فشار دهید .
 • به منوی تنظیمات برگردید و به تنظیمات اضافی بروید .
 • گزینه های توسعه دهنده را فشار دهید .
 • در صورت وجود گزینه HD-Audio را فعال کنید .
 • گزینه صوتی بلوتوث را فشار دهید و یکی را انتخاب کنید که با هدفون شما بهتر کار می کند (معمولاً صدای AAC یا Qualcomm aptX)

با این ترفند اسپیکر موبایل شیائومی خود را تمیز کنید

برای تمیز کردن اسپیکر موبایل شیائومی خود، می‌توانید از زیر استفاده کنید:

 1. استفاده از باد با فشار متوسط : می‌توانید از باد با فشار متوسط استفاده کنید تا گرد و غبار را از اسپیکر پاک کنید. ابتدا تمامی برق ‌های خارجی گوشی خود را قطع بکنید. سپس از فاصله حدود ۱۰-۱۵ سانتی‌متری، باد با فشار متوسط را به سمت اسپیکر هدایت کنید تا گرد و غبار از بین برود. در طول این عملیات، مطمئن شوید که باد مستقیماً به داخل اسپیکر وارد نمی‌ شود.
 2. استفاده از پنبه و الکل: ابتدا گوشی را خاموش کنید و از برق خارج کنید. سپس یک قطره الکل را بر روی بخشی از پنبه بریزید. با دقت، پنبه را به آرامی در اطراف اسپیکر حرکت دهید تا گرد و غبار و لکه‌ ها را پاک کنید. در این روش، باید مطمئن شوید که الکل به بخش‌ های دیگر گوشی وارد نمی ‌شود و از تمامی منافذ باز و دریچه ‌های آن خودداری کنید.
 3. استفاده از تمیز کننده اسپیکرها: در صورتی که اسپیکر شما با روکش یا کفپوشی محافظت شده است، می ‌توانید از نرم ‌کننده صدا استفاده کنید. این محصولات به طور خاص برای تمیز کردن و حفظ سلامتی اسپیکرها طراحی شده‌ اند. دستورالعمل ‌های مربوطه را دقیقاً دنبال کنید و از محصولات مطابق با مشخصات سازنده استفاده کنید.

توجه داشته باشید که قبل از استفاده از هر روش، بهتر است که دستورالعمل ‌های سازنده گوشی و توصیه‌ های ارائه شده توسط شرکت شیائومی را بررسی کنید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که گوشی شما خارج از دسترس آب و مایعات است.

بررسی کنید که آیا بلندگوهای شیائومی شما به خوبی کار می کنند

چگونه صدای گوشی شیائومی را 5 برابر زیاد کنیم؟

اگر هیچ یک از مواردی که در بالا توضیح دادیم برای افزایش صدای شیائومی خود به حداکثر کارساز نبود، به این ترتیب بررسی کنید که آیا اسپیکرهای شما آسیبی ندیده اند :

 • وارد تنظیمات شیائومی خود شوید.
 • درباره تلفن را فشار دهید .
 • روی تمام مشخصات ضربه بزنید .
 • “Speaker”، “bottom_speaker” و “top_Speaker” را انتخاب کنید.

تست نشان داده شده توسط سیستم را انجام دهید و اگر نتیجه موفقیت آمیز نبود، مشکلی در بلندگوهای گوشی است. مطمئن شوید که آزمایش را درست انجام داده اید، زیرا ممکن است یک نتیجه مثبت کاذب رخ دهد.

به طور خلاصه، اگر متوجه شدید که اسپیکرهای شیائومی شما آسیب دیده است، تنها راه حل ممکن این است که آن را برای تعمیر به خدمات فنی ببرید .

تغییر تنظیمات EQ در گوشی شیائومی

برای تغییر تنظیمات EQ در گوشی شیائومی، شما می‌ توانید از گزینه‌ های موجود در برنامه پخش موسیقی استفاده کنید. برنامه پیش‌فرض برای پخش موسیقی در گوشی‌ های شیائومی “MIUI Music” است. اما برخی از گوشی‌ های شیائومی ممکن است از برنامه ‌های دیگری برای پخش موسیقی استفاده کنند، مانند “Google Play Music” یا “Spotify”.

برای تغییر تنظیمات EQ در برنامه MIUI Music در گوشی شیائومی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. باز کردن برنامه MIUI Music: برنامه MIUI Music را از صفحه نمایش گوشی خود باز کنید. اگر این برنامه بر روی گوشی شما نصب نیست، می ‌توانید از برنامه پیش ‌فرض پخش موسیقی خود استفاده کنید یا یک برنامه پخش موسیقی دلخواه را از فروشگاه Google Play دانلود کنید.
 2. ورود به تنظیمات EQ: وارد تنظیمات برنامه MIUI Music شوید. برای این کار، معمولاً باید به بخش “تنظیمات” یا “تنظیمات صوتی” در برنامه دسترسی پیدا کنید.
 3. تنظیم EQ: در بخش تنظیمات EQ، می ‌توانید پروفایل ‌های EQ موجود را مشاهده کنید و یا تنظیمات EQ را به صورت دستی تغییر دهید. برخی از برنامه ‌ها EQ با نام‌ هایی مانند “پیش‌ فرض”، “پاپ”، “جاز”، “روک”، “کلاسیک” و… را ارائه می‌ دهند که می ‌توانید طبق سلیقه خود از آن‌ ها استفاده کنید. همچنین، ممکن است بتوانید تنظیمات EQ را به صورت دستی ویرایش کنید و فرکانس ‌ها، تعادل صدا و سایر پارامترها را تنظیم کنید.
 4. ذخیره تنظیمات: پس از تغییر تنظیمات EQ، مطمئن شوید که تنظیمات ذخیره شده و به درستی اعمال شده است.

توجه داشته باشید که روش دقیق برای تنظیم EQ بسته به مدل گوشی و نسخه MIUI شما ممکن است متفاوت باشد. در برخی از مدل ‌ها، تنظیمات EQ ممکن است در بخش صدا یا تنظیمات صوتی گوشی قرار داشته باشد. بهتر است در صورت عدم یافتن قسمت EQ در برنامه MIUI Music، دستورالعمل‌ برای تغییر تنظیمات EQ در گوشی شیائومی، شما می ‌توانید از برنامه پیش ‌فرض پخش موسیقی در گوشی استفاده کنید، که معمولاً با نام “MIUI Music” یا “موسیقی” شناخته می ‌شود. اما در برخی از مدل ‌های جدیدتر شیائومی، ممکن است برنامه پیش‌فرض تغییر کرده باشد و از برنامه ‌های دیگری مانند “Google Play Music” یا “Spotify” استفاده کنید.

در هر صورت، مراحل زیر را برای تغییر تنظیمات EQ در گوشی شیائومی خود دنبال کنید:

 • باز کردن برنامه پخش موسیقی: ابتدا برنامه پخش موسیقی را در گوشی خود باز کنید. به عنوان مثال، اگر از برنامه پیش‌فرض MIUI Music استفاده می‌کنید، بر روی آیکون “موسیقی” در صفحه نمایش خود کلیک کنید.
 • ورود به تنظیمات EQ : در برنامه پخش موسیقی، به تنظیمات بروید. برای این کار، معمولاً بر روی آیکون تنظیمات (معمولاً نماد چهار نقطه یا سه خط) در گوشی خود کلیک کنید و سپس به قسمت “تنظیمات صدا”، “تنظیمات صوتی” یا “تنظیمات صوت” بروید.
 • تنظیم EQ: در قسمت تنظیمات صدا، باید بخشی با عنوان “اکولایزر”، “تنظیمات ” EQیا مشابه آن را پیدا کنید. با کلیک بر روی این بخش، می‌ توانید تنظیمات EQ را مشاهده و ویرایش کنید. برخی از برنامه ‌ها EQ با پروفایل‌ های از پیش تعیین شده (مانند “پاپ”، “جاز”، “روک” و غیره) را ارائه می ‌دهند که می‌ توانید از آن ‌ها استفاده کنید. همچنین، ممکن است بتوانید فرکانس ‌ها، تعادل صدا و سایر پارامترها را به دلخواه خود تنظیم کنید.
 • ذخیره تنظیمات: پس از انجام تغییرات مورد نظر، مطمئن شوید که تنظیمات EQ ذخیره شده و به درستی اعمال شده است.

توجه داشته باشید که برخی از مدل‌ های گوشی شیائومی ممکن است روش دسترسی به تنظیمات EQ آنها متفاوت باشد.

نحوه تغییر تنظیمات EQ در برنامه Spotify در گوشی شیائومی

برای تغییر تنظیمات EQ در برنامه Spotify در گوشی شیائومی، می ‌توانید از تنظیمات موجود در خود برنامه Spotify استفاده کنید. برای این کار، می ‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • باز کردن برنامه: Spotify ابتدا برنامه Spotify را در گوشی خود باز کنید. برای این کار، بر روی آیکون Spotify در صفحه نمایش گوشی خود کلیک کنید.
 • ورود به تنظیمات: پس از باز کردن برنامهSpotify، بر روی آیکون نماد سه خط در بالا سمت راست صفحه کلیک کنید تا منوی کناری باز شود. در این منو، به قسمت “تنظیمات” یا “Settings” بروید.
 • رفتن به تنظیمات صدا: در صفحه تنظیمات Spotify، به قسمت “صدا” یا “Audio” بروید. این بخش معمولاً در بخش “تنظیمات پخش” یا “پیش ‌فرض‌ ها” قرار دارد.
 • تنظیم: EQ در بخش تنظیمات صدا، ممکن است گزینه ‌های مختلفی برای تنظیم EQ در برنامه Spotify وجود داشته باشد. برخی از نام‌ های رایج برای EQ در Spotify عبارتند از “مدرن”، “کلاسیک”، “بیس بوست” و “کاستوم”.

با انتخاب یکی از این گزینه ‌ها، تنظیمات EQ به طور خودکار تغییر می ‌کند. همچنین، ممکن است بتوانید EQ را به صورت دستی ویرایش کنید و فرکانس ‌ها، تعادل صدا و سایر پارامترها را تنظیم کنید.

 • ذخیره تنظیمات: پس از انجام تغییرات مورد نظر، اطمینان حاصل کنید که تنظیمات EQ ذخیره شده و به درستی اعمال شده است.

توجه داشته باشید که روش دسترسی به تنظیمات EQ ممکن است بسته به نسخه برنامه Spotify و نسخه MIUI شیائومی متفاوت باشد. در بعضی از مدل‌ ششششها، تنظیمات EQ ممکن است در بخش “تنظیمات صدا” یا “تنظیمات پخش” قرار داشته باشد.

چند نکته اضافی برای افزایش صدای گوشی شیائومی

مطمئن شوید که گوشی شما به درستی شارژ شده است. اگر گوشی شما کم ‌انرژی باشد، ممکن است صدای آن کمتر باشد.

سعی کنید از گوشی خود در محیط های آرام استفاده کنید. اگر در محیط‌ های پرسروصدا از گوشی خود استفاده کنید، می ‌توانید صدای آن را به خوبی بشنوید.

مطمئن شوید که گوشی شما در حالت هواپیما یا حالت بی ‌صدا نیست. این حالت ‌ها می ‌توانند صدا را در گوشی شما قطع کنند.

نتیجه

راه حل های زیادی بیشتر از روش هایی که به شما دادیم، وجود ندارد. اینها بهترین راه هایی هستند که می توانید صدا را افزایش دهید یا کیفیت صدای خود را در دستگاه اندرویدی خود زیاد کنید. لطفاً توجه داشته باشید که تغییر تنظیمات صدا به صورت غیرمجاز و بی ‌رویه ممکن است به کیفیت صدا و یا سلامتی دستگاه شما آسیب برساند.

در هر صورت، همواره در هنگام تنظیم صدا کنترل خود توجه داشته باشید، برخی از مدل‌ های گوشی شیائومی ممکن است قابلیت افزایش صدا را به صورت مستقیم در تنظیمات خود نداشته باشند. در این صورت، استفاده از روش ‌های خارجی مانند هدفون یا بلندگو بیرونی می ‌تواند به شما کمک کند. همچنین، توجه داشته باشید که افزایش صدای گوشی شیائومی به حدی بالا ممکن است که باعث خرابی بلندگو و کاهش کیفیت صدا شود. به همین دلیل، توصیه می ‌شود از تنظیمات معقولی استفاده کنید و در صورت نیاز، از هدفون یا بلندگو خارجی استفاده نمایید.

مدیریت وب سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 3 =