آموزش اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون ۲۰۲۱

آموزش اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون 2021

آموزش نحوه اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون

گاهی اوقات شما در حال تماشای کلیپ جالب و جذابی بر روی گوشی شیائومی خود هستید و قصد دارید محتویات آن را با افراد خانواده به اشتراک بگذارید؛ بنابراین نیاز به صفحه بزرگی دارید تا همگی قادر باشند آن را تماشا کنند یا تنها خودتان به یک صفحه نمایش بزرگ‌تر احتیاج دارید تا دغدغه فعلی شما را رفع کند. گوشی شیائومی از سیستم عامل اندروید پشتیبانی می کند، بنابراین افرادی که گوشی های اندرویدی دارند چند قابلیت جالب داخل گوشی به همراه دارند که می توانند به راحتی و با استفاده از قابلیت های موجود، گوشی های خود را به تلویزیون متصل کنند، در این مطلب به بررسی نحوه اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید.

آموزش اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون 2021

مزایای اتصال گوشی به تلویزیون

فایل ویدیویی و یا تصویری دارید که تمایل دارید دیگران نیز آن را تماشا کنند، در این صورت اتصال گوشی به تلویزیون گزینه مناسبی در نظر گرفته می شود. در برخی موارد دیگر گوشی ها همچون حافظه های جانبی مانند فلش عمل می کنند و تماشای یک سریال و یا فیلم در گوشی تلفن، تجربه ناخوشایندی تلقی می‌شود چرا که اغلب گوشی ها دارای ابعاد کوچکی هستند؛ بنابراین بهترین گزینه موجود این مورد است که تلفن همراه خود را به تلویزیون متصل کنید و با استفاده از صفحه نمایش بزرگ آن به تماشای فیلم و یا سریال بپردازید و لذت کافی را ببرید.

از نظر صدا اکثر تلویزیون ها نسبت به تلفن‌های همراه، برتری قابل محسوسی دارند. شما اگر بخواهید یک موسیقی برای یک مهمانی و یا جشن ترتیب دهید و احتمالاً صدای گوشی شما را به جایی نخواهد برد و هیجان لازم را در میان مهمانان به وجود نخواهد آورد؛ بنابراین نیاز به وسیله ای دارید که با استفاده از آن صدای بلندی در محوطه پخش شود و تمام مهمانان لذت کافی را ببرند. یکی از گزینه های بسیار مناسب اتصال گوشی به تلویزیون تلقی می شود و با استفاده از آن می توانید موسیقی را در گوشی خود اجرا کنید و از صدای بلند تلویزیون بهره ببرید.

قابلیت های اتصال گوشی Xiaomi به تلویزیون فقط شامل موارد بالا نمی باشد، بلکه بسیاری از افراد برای وب گردی صفحه گوشی را کوچک تلقی می کنند، از همین بابت گوشی را به تلویزیون متصل کرده و وبگردی خود را با استفاده از صفحه بزرگ تلویزیون انجام می‌دهند. البته اکثر افرادی که تمایل دارند از پلتفرم های ویدیوی همچون یوتیوب و یا آپارات استفاده کنند این اقدام را انجام می دهند.

اتصال گوشی به تلویزیون از طریق کابل

یکی از رایج ترین راه ها که اکثر افراد تلفن های هوشمند خود را با استفاده از آن به تلویزیون وصل می کنند استفاده از کابل می باشد و این گونه آینه بزرگ از تلفن خود پیش رویتان قرار می‌گیرد.

در این موارد گزینه‌های مختلفی روی میز قرار دارد و اینکه کدام راه را انتخاب کنید به عوامل مختلفی همچون نوع نمایشگر، مدت زمان و از همه مهم‌تر اینکه آیا هنگام انجام این عمل باید تلفن خود را شارژ کنید، بستگی دارد.

آموزش اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون 2021

کابلی که به گوشی‌های اندرویدی متصل می‌شود اغلب دارای شکل مشابهی می باشند اما در برخی از گوشی ها ورودی اتصال تلفن متفاوت است؛ بنابراین باید همواره کابلی را تهیه کنید که قابلیت اتصال به گوشی شما را دارا باشد.

بعد از این که یک سر کابل را به تلفن و دیگر را به تلویزیون متصل کردید، پیام بر روی گوشی شما ظاهر خواهد شد و از شما درخواست مجوز دسترسی برای اتصال را دارد. حال اگر بر روی گزینه تأیید کلیک کنید می توانید محتوای موجود را در میان دو دستگاه انتقال دهید.

اتصال وایرلس گوشی شیائومی به تلویزیون

گاهی اوقات اتصال از طریق کابل HDMI برای کاربر میسر نمی باشد از این رو شرکت شیائومی در تلفن‌های خود قابلیتی تحت عنوان Wireless display یا صفحه نمایش وایرلس قرار داده است که اگر بر روی آن کلیک کنید لیست تلویزیون هایی که در اطراف قرار دارند به نمایش در خواهد آمد.

آموزش نحوه اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون

متأسفانه تلویزیون های قدیمی این قابلیت را دارا نمی باشند و امکان اتصال از طریق وایرلس میسر نیست اما اگر تلویزیون اسمارت جدیدی دارید می‌توانید بلوتوث آن را روشن کنید و سپس به گوشی شیائومی خود مراجعه کرده و بر روی گزینه وایرلس کلیک کنید و بعد از تأیید تلفن شما به تلویزیون متصل شده است و این یکی از راحت ترین روش هایی است که پیش روی کاربران قرار دارد و اکثر افراد تمایل دارند از این روش استفاده کنند.

اما همانگونه که در بالا ذکر شد این روش در میان کاربران هرچند محبوب است اما رایج نیست، چون تلویزیونی که باید تلفن همراه به آن متصل شود کاملاً هوشمند باشد تا از طریق ردیاب های موجود اتصال میان دو دستگاه برقرار شود و از سوی دیگر این روش نیازمند وصل بودن به وای فای و یا اینترنت همراه گوشی از طریق هات اسپات می باشد. از آنجایی که پینگ اینترنت در کشور ما بالا است می‌تواند باعث قطعی هایی در حین پخش فایل ویدیویی مربوطه گردد و همین افراد را بسیار آزرده خاطر می کند و یکی دیگر از معایب بعدی این روش هزینه تراشی آن می باشد. شما اگر با یک کابل HDMI به تلویزیون متصل شوید هیچ‌گونه هزینه ای برای شما در بر نخواهد داشت اما اینترنت هایی که در ایران وجود دارد مخصوصاً ۴G دارای ترافیک های محدودی می باشند و هنگام متصل شدن و استفاده از اینترنت ترافیک خریداری شده شما سوخت می‌شود و باید هزینه جداگانه بابت حجم اینترنت پرداخت کنید.

اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون با میراکست

یکی دیگر از قابلیت های جدیدی که امروزه در تلویزیون های جدید هوشمند و تلفن ها مخصوصاً گوشی های شیائومی قرار داده شده است، میراکست است. اگر هر ۲ دستگاه که تمایل دارید آن ها را به یکدیگر متصل کنید از این قابلیت پشتیبانی کنند با استفاده از وایرلس به راحتی قادر خواهید بود تا تلویزیون و تلفن هوشمند را به یکدیگر متصل کنید.

آموزش اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون 2021

در این روش همانند وایرلس عمل می شود، بنابراین شما اگر قصد دارید از میراکست استفاده و به تبادل اطلاعات میان دو دستگاه بپردازید باید از یک وای فای مشترک استفاده کرده و این روش همانند وایرلس معایب مخصوص به خود را دارا می باشد. با توجه به اینکه ممکن است یکی از این دو دستگاه از میراکست پشتیبانی نکند به طور کل کمتر از این قابلیت استفاده می شود.

اتصال از طریق Dlna

یکی از روش‌هایی که در خارج از مرزهای ایران بسیار کاربرد دارد، اما در ایران افراد کمتری راجع به آن اطلاعی دارد اتصال Dlna می‌باشد.

اگر گزینه های قبلی را امتحان کرده اید و نتیجه ای در بر نداشته، اکثر تلویزیون ها که از قابلیت اتصال به اینترنت برخوردار می باشند پروتکلی تحت عنوان Dlna در خود جای داده اند که با استفاده از این پروتکل‌ها قادر خواهید بود، پرونده‌های رسانه‌ای یا سایر داده ها را از گوشی موبایل شیائومی خود و یا هر دستگاه دیگری به تلویزیون مدنظر منتقل کنید.

آموزش اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون 2021

البته مشکلی که برخی از کاربران با آن روبرو هستند و آن را گزارش کرده اند، این مورد است که برخی از فایل ها که پسوندهای به خصوص دارند قابلیت انتقال را دارا نمی‌باشند و با پیام ارور مواجه هستند و این مورد را می توان یکی از معایب اتصال از طریق dlna در نظر گرفت؛ اما به طور کل می‌توانید به راحتی فرمت ویدیویی و یا موسیقی را از گوشی شیائومی خود به تلویزیون منتقل کنید و مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت.

سخن پایانی

مواردی که در بالا ذکر شد تنها چند گزینه برای اتصال گوشی شیائومی شما به تلویزیون می باشد اما روش های اتصال تنها محدود به موارد گفته شده نیست و برخی از اپلیکیشن های اندرویدی امروزه وجود دارند که با استفاده از آنها قادر خواهید بود تلفن هوشمند خود را به تلویزیون متصل کنید. برخی از این اپلیکیشن ها Remote Desktop ،Microsoft Remote Desktop و Native smartphone solutions که در بازار و یا گوگل پلی موجود هستند و به راحتی می توانید آنها را دانلود کرده و از این طریق به تبادل داده میان تلفن و تلویزیون بپردازید.

شما برای انتقال فایل ها از گوشی خود به تلویزیون از کدام یک از روش های بالا استفاده می‌کنید؟ به نظر شما بهترین روش کدام است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مدیریت وب سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 15 =