آموزش بررسی گارانتی و شماره سریال شیائومی ۲۰۲۱

آموزش بررسی گارانتی و شماره سریال شیائومی 2021

نحوه بررسی گارانتی و شماره سریال شیائومی ۲۰۲۱ | جدیدترین راهنما

اخیراً یکی از همکارانم تصمیم گرفت گوشی هوشمند شیائومی را از خرده فروشی دست دوم خریداری کند. این گوشی یکی از محصولات جدید شیائومی بود که به سختی در بازار پیدا می شد. با بررسی بیشتر ما متوجه شدیم سن این گوشی بیشتر از گفته‌ های فروشنده است و وی با تعمیر یک گوشی کاملا خراب قصد داشته به جای گوشی نو به ما بفروشد. ما توانستیم سن گوشی را بفهمیم و با بررسی شماره IMEI و ضمانت گوشی، فروشنده را در جریان کار قرار دهیم.

آموزش بررسی گارانتی و شماره سریال شیائومی 2021

خب این از تجربه خرید ما که موجب شد این مقاله را برای شما خریداران عزیز تهیه کنیم تا راهکاری شود برای تشخیص محصولات نو از دست دوم. در این مطلب به بررسی ضمانت و شماره سریال شیائومی خواهیم پرداخت پس در ادامه با ما همراه باشید.

این حادثه مرا به فکر وا داشت. بسیاری از مردم نمی‌دانند چگونه تاریخ فعال ‌سازی و ضمانت گوشی هوشمند شیائومی خود را بررسی کنند و در مورد گارانتی و احراز هویت، شیوه‌ های مختلف را بدانند. اگرچه گوشی ‌های هوشمند شیائومی دستگاهی ارزان و شگفت ‌انگیز هستند، اما در صورت خرابی، به راحتی نمی ‌توان آن ‌ها را تعمیر کرد؛ بنابراین در هنگام خرید باید توجه ویژه ‌ای به گارانتی و شماره سریال شیائومی داشته باشید.

بنابراین، ما تصمیم گرفتیم راهنما و نحوه آموزش گارانتی و شماره سریال شیائومی را بررسی کنیم و این به شما کمک خواهد کرد گارانتی و مشخصات امنیتی مربوط به گوشی که قصد خرید آن را دارید با دقت بررسی کنید و مشکلی شما را تهدید نکند.

IMEI یا هویت بین المللی تجهیزات گوشی همراه

به طور معمول یک بارکد که از ۱۵ رقم اعشاری تشکیل شده است که هر بارکد همانند اثر انگشتان دست، تنها متعلق به یک دستگاه می باشد. شماره IMEI گوشی ‌های هوشمند Xiaomi معمولاً شامل اطلاعاتی مانند مبدأ، مدل و شماره سریال دستگاه است.

آموزش بررسی گارانتی و شماره سریال شیائومی 2021

IMEI کاربرد‌های مختلفی دارد. به عنوان مثال ممکن است گوشی شما گم شده و یا به سرقت برود با استفاده از این مشخصه قادر خواهید بود به پیدا کردن گوشی هوشمند خود بپردازید. از سوی دیگر اگر قصد خرید گوشی هوشمند شیائومی را دارید با استفاده از IMEI متوجه خواهید شد که آیا گوشی هوشمند مورد نظر شما جعلی است و یا خیر.

چگونه می‌توانیم شماره IMEI را در گوشی هوشمند شیائومی پیدا کنیم

بدست آوردن شماره IMEI در گوشی هوشمند شیائومی کار بسیار ساده‌ای می‌باشد. سازنده به این موضوع فکر کرده و روش ‌های متعددی را در مورد نحوه بازیابی شماره IMEI در اختیار مخاطب قرار داده است.

۱- جعبه:

آموزش بررسی گارانتی و شماره سریال شیائومی 2021

در جعبه‌های گوشی ‌های هوشمند شیائومی، شماره IMEI را می‌توانید روی برچسبی که حاوی مشخصات گوشی هوشمند است، به راحتی پیدا کنید. شماره IMEI در زیر بارکد قرار گرفته است و بسته به اینکه گوشی هوشمند دو سیم کارته می‌باشد و یا خیر، یک یا دو شماره IMEI پیدا خواهید کرد. همراه با شماره IMEI، یک (MEID)شناسه تجهیزات گوشی همراه و شماره سریال گوشی را مشاهده می‌کنید.

۲- روی گوشی درون جعبه

شیائومی به منظور نگهداری ایمن، برچسب‌های IMEI را در جعبه قرار داده است. معمولا دو برچسب سفید را می توانید در جعبه گوشی پیدا کنید. این برچسب‌ ها حاوی IMEI، MEID و شماره سریال هستند که باید آن ‌ها را در محلی امن نگه دارید و در صورتی که گوشی گوشی گم شد و یا به سرقت رفت از این اطلاعات در جهت پیدا کردن گوشی بهره ببرید.

آموزش بررسی گارانتی و شماره سریال شیائومی 2021

همچنین ممکن است برچسبی در پشت گوشی هوشمند شما چسبانده شده باشد که بدون شک شماره IMEI دستگاه بر روی آن درج شده است. اینها برچسب‌های مهمی هستند که شامل اطلاعاتی مانند شماره IMEI )هویت گوشی)، مقدار SAR )نرخ جذب ویژه برای تشعشعات گوشی همراه)، شماره سریال، اطلاعات ذخیره‌ سازی و مدل و سایر جزئیات مربوط به دستگاه است.

اگر برچسب‌ ها را از روی گوشی جدا کنید، هیچ نگرانی وجود ندارد؛ زیرا برچسب‌ ها تنها برای این منظور بر روی گوشی چسبانده شده ‌اند که وقتی گوشی گوشی شما به هر دلیلی مفقود شد، با استفاده از آن قادر باشید گوشی هوشمند خود را پیدا کنید.

۳- تنظیمات گوشی

آموزش بررسی گارانتی و شماره سریال شیائومی 2021

راه دیگر برای پیدا کردن IMEI یا شماره سریال شیائومی با استفاده از گزینه تنظیمات است. برای دسترسی به شماره‌ های سریال باید ابتدا قفل گوشی هوشمند خود را باز کرده و سپس به بخش تنظیمات مراجعه کنید. به پایین صفحه مراجعه کرده و گزینه درباره گوشی را انتخاب کنید. سپس بر روی استاتوس ضربه بزنید. چند گزینه پیش روی شما قرار دارد. *اطلاعات IMEI* را انتخاب کنید. صفحه بعدی شماره MEID و IMEI را مشاهده خواهید کرد. از آنجایی که بسیاری از گوشی ‌های شیائومی ۲ سیم کارته هستند در این مرحله شما دو شماره IMEI را مشاهده می کنید.

۴- IMEI از طریق صفحه شماره گیری

تعیین شماره IMEI در شیائومی از طریق صفحه شماره گیری همان روشی است که در سایر گوشی ‌های اندرویدی نیز مورد استفاده قرار میگیرد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که «*#۰۶#» را شماره گیری کنید. بعد از شماره گیری، پیامی ظاهر می‌ شود که شامل اطلاعات مربوط به تجهیزات گوشی همراه است که شامل شماره IMEI و MEID گوشی شما می باشد.

مزایای شماره IMEI برای گوشی ‌های هوشمند شیائومی

تولیدکنندگان بزرگ همانند شیائومی به ۴ دلیل عمده دستگاه‌های خود را با استفاده از شماره IMEI ثبت کرده اند:

دستگاه مسروقه را مسدود کنید

از زمانی که گوشی‌ های هوشمند محبوبیت بیشتری پیدا کرده ‌اند، سرقت ‌ها ده برابر شده است. در صورت سرقت گوشی همراه خود، می ‌توانید از شماره IMEI ثبت شده در دستگاه خود استفاده کنید تا با تماس با پلیس یا ارائه دهنده خدمات شبکه، اتصال شبکه، گوشی سرقتی خود را مسدود کنید.

مدل و مبدا گوشی هوشمند شیائومی را متوجه شوید

آموزش بررسی گارانتی و شماره سریال شیائومی 2021

IMEI کد منحصر به فردی است که برای هر گوشی و تولید کننده طراحی شده است. ۸ رقم اول نشان دهنده TAC است و برای تعیین مبدا و کشور سازنده دستگاه استفاده می ‌شود. با استفاده از ۶ رقم آخر شماره IMEI می ‌توان سازنده دستگاه را شناسایی کرد. این به شما این امکان را می‌ دهد که بدانید گوشی هوشمند شما چندساله است و آیا گوشی که قصد خرید آن را دارید کاملا آکبند است و یا قبلا از آن استفاده شده است.

در صورت گم شدن دستگاه را ردیابی کنید

از IMEI می ‌توان در مواردی استفاده کرد که دستگاه شما به هر دلیلی مفقود شده است و قد دارید به ردیابی آن بپردازید. با واگذاری شماره IMEI گوشی هوشمندی که از دست داده ‌اید به پلیس و با کمک ارائه دهندگان خدمات شبکه، قادر هستید محل فعلی گوشی هوشمند خود را شناسایی کرده و اقدام به بازپس گیری آن کنید.

گزارش کامل و جامعی از گوشی

شماره IMEI به غیر از تعیین وضعیت گارانتی گوشی هوشمند شیائومی، می ‌تواند گزارش کاملی از گوشی را در اختیار شما قرار دهد. البته، این گزارش فقط حاوی اطلاعاتی است که منحصر به گوشی است و هیچگونه اطلاعات شخصی در دسترس شما قرار نخواهد گرفت.

از سوی دیگر تاریخ تولید را به شما اعلام خواهد کرد و این عامل باعث می گردد از کلاهبرداری جلوگیری شود.

با استفاده از این اطلاعات علاوه بر اینکه به مشخصات سخت افزاری گوشی خود پی می‌برید از مشخصات نرم افزاری نیز آگاه خواهید شد.

به طور کلی این اطلاعات سبب می ‌گردد تا شما پی ببرید که آیا گوشی هوشمندی که خریداری کرده ‌اید معتبر است و یا خیر.

وضعیت ضمانت

شماره IMEI بسیار سودمند است، زیرا می ‌تواند وضعیت ضمانت دستگاه خود را متوجه شوید. با گذشت زمان، اغلب مردم زمان خرید گوشی و ضمانت همراه آن را فراموش خواهند کرد و شماره IMEI راهی مناسب برای پی بردن به گارانتی گوشی و سایر اطلاعات ضروری است.

تاریخ فعال ‌سازی گوشی ‌های هوشمند شیائومی چه زمانی است؟

تاریخ فعال‌ سازی یک تاریخ ویژه می باشد که نشان دهنده اولین بوت شدن گوشی است. این به خریدار کمک می کند تا سن و میزان استفاده از گوشی را متوجه شود. گوشی ‌هایی که جدید هستند از تاریخ جدیدتری برخوردار هستند، در حالی که مدل ‌های قدیمی ‌تر تاریخشان شاید یکی دو سال پیش باشد.

هنگامی که گوشی هوشمند شیائومی از خط تولید خارج می ‌شود، بسته ‌بندی شده تا برای ارسال آماده شود. اساساً گوشی روی تنظیمات کارخانه تنظیم شده و خاموش می ‌شود. اولین فعال ‌سازی گوشی هوشمند پس از خرید، تاریخ فعال ‌سازی آن مدل را تعیین می ‌کند. این به مشتری کمک می ‌کند تا بداند که آیا گوشی که قصد خرید آن را دارد یک دستگاه جدید است و یا قبلا مورد استفاده قرار گرفته است.

گارانتی چه ربطی به تاریخ فعال‌ سازی گوشی شیائومی دارد؟

گوشی ‌های هوشمند شیائومی دارای یک سال گارانتی هستند و این بدان معناست که ظرف یک سال پس از خرید دستگاه، در صورتی که گوشی با مشکلات نرم افزاری و یا سخت افزاری مواجه شد، به صورت رایگان تعمیر و یا تعویض خواهد شد.

گارانتی فقط برای گوشی ‌های جدید کاربرد دارد و گوشی ‌هایی که مدت زمان تولید آن‌ ها مربوط به گذشته است، شامل گارانتی نخواهند شد. اگر گوشی خریداری کرده ‌اید که زمان گارانتی آن تمام شده باشد در صورت بروز مشکل در نرم‌افزار و یا سخت‌افزار باید هزینه تعمیر آن را به صورت کامل پرداخت کنید.

چگونه می‌توان تاریخ گارانتی و فعال ‌سازی گوشی هوشمند شیائومی خود را بررسی کرد

بررسی تاریخ فعال ‌سازی گوشی هوشمند شیائومی یک فرایند نسبتاً ساده میباشد و شیائومی با ایجاد صفحه وب رسمی احراز هویت محصول، این کار را آسان کرده است.

در ابتدا با جستجوی شماره IMEI در جعبه گوشی هوشمند شروع کنید؛ اما اگر به هر دلیلی نتوانستید، شماره IMEI را روی جعبه بیابید، می‌توانید هر یک از روش‌ های جایگزین ذکر شده در بالا را امتحان کرده و شماره IMEI خود را پیدا کنید.

اگر IMEI را از صفحه تنظیمات گوشی پیدا کردید، شماره IMEI را روی کاغذ یادداشت کنید. حال صفحه وب رسمی احراز هویت محصولات شیائومی را باز کنید.

دو انتخاب پیش روی شما قرار دارد. خرید گوشی خود و اعتبار محصول شیائومی را تایید کنید. با انتخاب تأیید خرید گوشی، از شما خواسته می‌ شود که شماره IMEI یا شماره S/N موجود بر روی گوشی را وارد کرده و کد تایید را وارد کنید. سپس اطلاعات موجود را تایید کنید. بعد از آن صفحه‌ای با مشخصات اولیه گوشی هوشمند، تاریخ تولید و تاریخ فعال ‌سازی مجدد برای شما باز خواهد شد.

این بود کل اطلاعات از گارانتی گوشی خریداری شده که شما برای تشخیص گوشی نو از دست دوم و کارکرده نیاز داشته اید. امیدواریم مطلب فوق بکارتان آید. لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مدیریت وب سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =