بررسی و مقایسه Amazfit GTS 2 و GTS 2e و GTS 2 Mini

amazfit gts 2 vs amazfit gts 2e vs amazfit gts 2 mini 4

نبردی برای ساعت هوشمند: مقایسه Amazfit GTS 2 در مقابل Amazfit GTS 2e در مقابل Amazfit GTS 2 Mini

Amazfit از دو ساعت هوشمند جدید رونمایی کرده است که یکی از آنها ساعت شگفت انگیز GTS 2e است. این ساعت هوشمند جدید از سری مدل های Amazfit GTS 2 می باشد که سال گذشته در قالب یک مدل عرضه شده بود و امسال در قالب سه مدل عرضه شده است.
هنگامی که Amazfit GTS 2 Mini معرفی شد، من نظرم را نوشتم که چرا خرید یک ساعت هوشمند انتخاب بهتری نسبت به Amazfit GTS 2 استاندارد می باشد. اما اکنون که مدل سومی وجود دارد، مطمئن هستیم که خوانندگان ما می خواهند بدانند کدام یک از این سه ساعت ارزش خرید دارد. امیدواریم که این مقاله بتواند انتخاب را برای شما آسان کند. در جدول زیر مشخصات کلی این سه مدل را برای شما مقایسه کرده ایم.

Specifications Amazfit GTS 2 Amazfit GTS 2e Amazfit GTS 2 Mini
Display and Resolution 1.65-inch Super Retina AMOLED Display with 3D glass

34I PPI

1.65-inch Super Retina AMOLED Display with 2.5D glass

341 PPI

1.55 inch AMOED Display with 2.5D glass

301 PPI

Material Aluminum Alloy with optical Diamond-like Carbon Coating Aluminum Alloy with Glass Vacuum Coating Aluminum Alloy
No. of supported sports modes 90 90 70
>Built-in storage >4GB (Global version = 3GB) No No
AI Assistant XiaoAI (Global version – Amazon Alexa) XiaoAI XiaoAI
Microphone Yes Yes Yes
Speaker Yes No No
Connectivity Bluetooth 5.0

NFC

GPS

2.4GHz Wi-Fi

Bluetooth 5.0 BLE

GPS

NFC

Bluetooth 5.0 BLE

GPS

NFC

Sensors and Motors Accelerometer
Gyroscope
Geomagnetic sensor
Ambient Light SensorLinear motor
Accelerometer
Gyroscope
Geomagnetic sensor
Ambient Light Sensor
Temperature SensorLinear motor
Accelerometer
Gyroscope
Geomagnetic sensor
Ambient Light SensorRotary motor
Other features Heart rate measurement
SpO2 measurement
Sleep tracking
Heart rate measurement
SpO2 measurement
Sleep tracking
Temperature measurement
Heart rate measurement
SpO2 measurement
Sleep tracking
Women’s health management
Battery capacity and battery life 246mAh

Typical usage – 7 days

Basic Watch mode – 20 days

246mAh

Typical usage – 14 days

Basic Watch mode – 24 days

220mAh

Typical usage – 14 days

Basic Watch mode – 21 days

Dimensions and weight 42.8 x 35.6 x 9.7 mm

24.7 grams without the straps

42.8 x 35.6 x 9.85 mm

25 grams without the straps

40.5 x 35.8 x 8.95 mm

19.5 grams without the straps

Colors Obsidian Black, Dolphin Gray, and Streamer Gold Obsidian Black, Dark Green, Roland Purple Obsidian Black, Rose Powder, and Deep Pine Green
Price ¥999 ¥799 ¥699

جدول به وضوح تفاوت بین سه ساعت هوشمند را نشان می دهد که مناطق مختلفی از جمله نمایشگر ، ویژگی ها و قیمت را تقسیم می کند. در زیر، ما به تفاوت های عمده خواهیم پرداخت.

نمایشگر و مواد به کار رفته

بررسی و مقایسه Amazfit GTS 2 و GTS 2e و GTS 2 Mini

این بخش بسیار مهمی برای کاربران ساعت های هوشمند می باشد. بنابراین برای کسی که قصد خرید یکی از این سه ساعت را دارد حائز اهمیت است.
Amazfit GTS 2 و GTS 2e هر دو دارای صفحه نمایش یکسانی با صفحه نمایش 1.65 اینچی Super Retina هستند. جایی که آنها با هم متفاوت هستند شیشه ای است که روی صفحه را می پوشاند. شما در اولی یک شیشه منحنی 3D دارید در حالی که دومی دارای شیشه 2.5D است. جدا از زیبایی شناسی ، صفحه نمایش ها یکسان هستند. بنابراین از این نظر تفاوت قابل توجهی ندارند.
با این حال، Amazfit GTS 2 Mini دارای صفحه نمایش AMOLED کوچکتر و با وضوح کمتر است. این بد نیست اما نمی توان آن را با همتایانش مقایسه نمود. هوآمی از مواد یکسانی برای هر سه ساعت استفاده کرده است که این قابل تحسین می باشد. همه ی آنها از آلیاژ آلومینیوم درست شده اند اما در انتها با هم فرق می کنند.

حالت ورزشی و ویژگی ها

بررسی و مقایسه Amazfit GTS 2 و GTS 2e و GTS 2 Mini

مجموعه Amazfit GTS 2 از تعداد زیادی حالت ورزشی پشتیبانی می کند – 90 حالت در Amazfit GTS 2 و GTS 2e پشتیبانی می شود در حالی که GTS 2 Mini دارای 70 حالت است، و اگر از من بپرسید من می گویم که کافی است.
هر سه ساعت از اصول اولیه مانند اندازه گیری ضربان قلب ، تشخیص سطح اکسیژن خون و ردیابی خواب پشتیبانی می کنند. GTS 2e اندازه گیری دما را اضافه می کند ، این ویژگی در GTS 2 که گران تر است موجود نیست اما در GTS 2 Mini که قیمت آن مقرون به صرفه است موجود می باشد. بر اساس هوآمی، شما می توانید از سنسور دما برای اندازه گیری دمای محیط و همچنین درجه حرارت پوست (سطح) کاربر استفاده کنید.
ویژگی منحصر به فرد Amazfit GTS 2 Mini پشتیبانی از سلامتی زنان است و جای تعجب است که تنها یکی از این سه ساعت این ویژگی را دارند. این ویژگی برای خانم ها خیلی جذاب است زیرا تقویم قاعدگی همراه با یادآوری دوره ها و تخمک گذاری مطمئناً مفید خواهد بود.
Amazfit GTS دارای ویژگی های منحصر به فرد خود نیز است ، یکی از آنها فضای داخلی است که به کاربران امکان می دهد آهنگ های خود را روی ساعت ذخیره کنند. ویژگی دیگری که دارد پشتیبانی از تماس های بلوتوث است ، بنابراین می توانید تماس های خود را انتخاب کرده و با کلیک روی آن تماس برقرار کنید زیرا نه تنها میکروفون بلکه بلندگو نیز دارد. همچنین می توانید آن را به وای فای متصل نمایید.

عمر باتری

Amazfit GTS 2 و Amazfit GTS 2e ظرفیت باتری یکسانی دارند اما دومی عمر باتری بهتری دارد. Amazfit GTS 2 Mini که دارای باتری کوچکتر است دارای صفحه نمایش کوچکتر نیز می باشد و از این رو عمر باتری آن بسیار خوبی است که با باتری Amazfit GTS 2e مطابقت دارد.

بررسی و مقایسه Amazfit GTS 2 و GTS 2e و GTS 2 Mini

قیمت

Amazfit GTS 2 گرانترین دستگاه از بین این سه مورد است و ممکن است هوآمی این موضوع را با نمایشگر واضح تر، فضای ذخیره سازی داخلی، پشتیبانی از تماس ها و سایر ویژگی های خاص آن توجیه کند. Amazfit GTS 2e در عین حفظ بیشتر ویژگی های همتایانش، مقرون به صرفه تر است. همچنین عمر باتری آن به طور قابل توجهی بهتر است که این مسئله در Amazfit GTS 2 نقطه ضعف است.
GTS 2 Mini مقرون به صرفه ترین در بین همه آنها است و این قیمت پایین به دلیل اندازه و نوع صفحه نمایش ، حالت های ورزشی کمتر و نوع موتور است.

ویدئوی تصویری مقایسه

نتیجه گیری

قبلاً گفتم که دلیل قانع کننده ای برای تهیه Amazfit GTS 2 وجود ندارد زیرا Amazfit GTS 2 Mini وجود دارد و راه اندازی Amazfit GTS 2e این نکته را بیشتر تقویت می کند. GTS 2e همان صفحه نمایش GTS 2 ، اکثر ویژگی های آن و دوام بهتر باتری را به همراه دارد. همه اینها باعث می شود Amazfit GTS 2 به یک انتخاب سخت تبدیل شود.
بنابراین اگر می خواهید مدلی از سری نسل دوم GTS را انتخاب کنید، Amazfit GTS 2e یا Amazfit GTS 2 Mini مواردی است که ما قبل از Amazfit GTS 2 در نظر خواهیم گرفت.

مدیریت وب سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *