چگونه گوشی موبایل هوشمند شیائومی را سریعتر کنیم؟

چگونه گوشی موبایل هوشمند شیائومی را سریعتر کنیم؟

آموزش و راه حل سوال چگونه گوشی موبایل هوشمند شیائومی را سریعتر کنیم؟

شیائومی یکی از پرفروش‌ترین گوشی های بازار؛ عمدتاً گوشی هایی با سخت‌افزار قابل توجه و قیمت های نه چندان بالایی دارد. با این حال، با گذشت زمان، سرعت دستگاه کندتر می شود زیرا کاربران عادت دارند که فضای تلفن را با چیزهای غیر ضروری پر کنند یا مرتباً تلفنشان را به‌روزرسانی نمی‌کنند. با این وجود، سریع‌تر کردن دستگاه Xiaomi بسیار آسان است. تلفن های هوشمند شیائومی به طور کلی از مشخصات کلی خوبی مانند دوربین عالی و قیمت مناسب برخوردار هستند. با این حال، عملکرد تلفن های هوشمند به ویژه تلفن های هوشمندی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند، پس از یک دوره خاص کاهش می یابد. برای مثال وقتی می خواهیم فیلمی را تلفن مان ببینیم دستگاه عقب می ماند و در زمان بازی نیز با گذشت زمان عملکرد کاهش میابد. مقصر اصلی می تواند نرم‌افزارهای مخربی باشد که از قبل روی MIUI نصب شده است؛ اما یکی از دلایل اصلی این کاهش کارایی نحوه استفاده کاربران از دستگاه هایشان است. با نصب بیش از حد برنامه ها، حافظه های پنهان باقی مانده بیش از حد و برنامه های مخرب ناشناخته همگی می توانند منجر به عملکرد ضعیف دستگاه شما شوند. این کار را می توانید با پاک کردن حافظه پنهان تلفن هوشمند شیائومی با استفاده از برنامه پیش فرض پاک کننده MIUI یا به روزرسانی منظم آنی با استفاده از برنامه هایی که فقط از منابع معتبر هستند انجام دهید؛ بنابراین، برای رفع همه این مشکلات ما چند نکته و راه‌حل برای شما آورده ایم. این موارد به شما کمک می کند تا عملکرد دستگاه شیائومی خود را سریعتر انجام دهید.

چگونه گوشی موبایل هوشمند شیائومی را سریعتر کنیم؟

نکته هایی برای سرعت بخشیدن به دستگاه شیائومی

قبل از اینکه نکاتی را برای سرعت بخشیدن به تلفن خود امتحان کنید، باید بدانید که چه چیزی باعث کند شدن گوشی هوشمند شما می شود و چگونه از مواجهه با چنین مواردی جلوگیری کنید. در صورتی که تلفن هوشمند شما برنامه های زیادی دارد که از آنها استفاده نمی کنید، تلفن هوشمند بعد از دو ماه شروع به کار، کند می شود. حدود ۹۰ درصد از فضای حافظه شما پر می شود و پرونده های ناخواسته زیادی در تلفن تان جمع می شود. در اینجا چند نکته آورده شده است که باید برای رفع مشکلات عملکردی در تلفن هوشمند شیائومی خود امتحان کنید؛ و همچنین اطمینان حاصل کنید که این مراحل را باید هر چند هفته یکبار انجام دهید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید.

همه چیز را در تلفن خود به‌روزرسانی کنید تا سرعت آن بیشتر شود

به‌روزرسانی کردن تلفن کار ساده ای است اما تنها تعدد کمی از کاربران به آن توجه می کنند. گاهی اوقات به‌روزرسانی کردن نرم‌افزار، همیشه ویژگی‌های جدیدی را به همراه نمی آورند اما بیشتر آنها شامل رفع باگ‌ها و بهبود عملکرد برای تلفن ها هستند که می توانند به روند پیشرفت دستگاه شما کمک کنند. اگر شما گوشی شیائومی دارید، باید مستقیماً به قسمت تنظیمات بروید. سپس، باید به دنبال به روزرسانی های نرم‌افزار باشید تا بررسی کنید آیا تلفن شما آخرین نسخه سیستم عامل را اجرا می کند یا خیر. چگونه گوشی موبایل هوشمند شیائومی را سریعتر کنیم؟

چگونه می توان به روزرسانی ها را در تلفن هوشمند شیائومی بررسی کرد؟

به قسمت تنظیمات/ درباره تلفن/ به‌روزرسانی تلفن (در پایین) بروید. روی بررسی به روزرسانی ها کلیک کنید. اگر «هیچ به روزرسانی در دسترس نیست» را نشان می دهد، نشانگر به روز بودن MIUI است. اگر گزینه بروز رسانی MIUI در دسترس باشد می توانید روی دانلود به‌روزرسانی کلیک کنید تا نرم‌افزار را دانلود و نصب کنید.

سرعت انیمیشن را کاهش دهید

ساده‌ترین راه برای بالا بردن سرعت تلفن شیائومی محدود کردن انیمیشن های سیستم است. در حالت پیش فرض ممکن است خیلی کند باشد و بی‌تجربگی ما در اینجا کار را بدتر می کند. برای حل این مسئله فقط باید موارد زیر را انجام دهیم: به تنظیمات دسترسی> درباره تلفن بروید. چند بار روی نسخه MIUI کلیک کنید تا گزینه های برنامه نویسی فعال شوند. به تنظیمات> تنظیمات اضافی> گزینه های برنامه نویس بروید. به دنبال بخش «مقیاس انیمیشن انتقالی» بگردید. مقیاس انیمیشن .۵x را بسازید فقط با این کار می توان دریافت که چگونه موبایل اکنون بسیار سریعتر به نظر می رسد و نیازی به بارگذاری با انیمیشن های کند نیست. این ترفند چشم را گول می زند و احساس سیالیت بیشتری به ما می دهد. چگونه گوشی موبایل هوشمند شیائومی را سریعتر کنیم؟

حافظه پنهان را در تلفن شیائومی پاک کنید

حافظه پنهانی به چه معنا است و چرا باید آن را پاک کنیم؟ حافظه پنهانی پرونده ها، اسکریپت ها، تصاویر و سایر مالتی مدیا های موقت هستند که پس از باز کردن برنامه یا بازدید از وب سایت برای اولین بار در دستگاه شما ذخیره می شود. سپس از این داده ها برای بارگیری سریع اطلاعات مربوط به برنامه یا وب سایت در هر بار بازدید مجدد استفاده می شود. حافظه پنهانی تلفن شامل اطلاعات کمی است که برنامه ها و مرورگر وب شما برای سرعت بخشیدن به عملکرد استفاده می کنند. پس از چند ماه استفاده از تلفن هوشمند، پرونده های موقت زیادی وجود دارد که با گذشت زمان جمع شده اند. همه این پرونده های ناخواسته هیچ فایده ای برای ما ندارند و بدیهی است که این‌ها بر عملکرد و کارایی تلفن هوشمند شما تأثیر خواهند گذاشت. از این رو پاک کردن حافظه پنهان تلفن هوشمند شیائومی شما هر از چندگاهی به طور کاملاً به سریع شدن تلفن تان کمک می کند.

چگونه حافظه پنهان تلفن شیائومی را پاک کنیم؟

روش ۱: استفاده از برنامه امنیتی برنامه امنیتی را داخل MIUI باز کنید و گزینه “Cleaner” یا پاک کننده را پیدا کنید. سپس این گزینه را انتخاب کنید و با انتخاب “Clean Up” فرآیند تمیز کردن آغاز می شود. با این کار همه پرونده های حافظه پنهان و پرونده های ناخواسته از دستگاه حذف می شوند. روش ۲: استفاده از برنامه های شخص ثالث در پلی استور درصورتی که نمی خواهید از گزینه تنظیم داخلی یا برنامه Security در MIUI استفاده کنید، می توانید از برخی از برنامه های شخص ثالث مطمئن مانند CCleaner، Files By Google، Clear Cache برنامه های فروشگاه Google Play استفاده کنید؛ و همه این برنامه ها به خوبی مجهز به پاک کردن حافظه پنهان هستند. بهترین روش این است که هر هفته یکبار حافظه نهان باقیمانده را پاک کنید تا تلفن شما با عملکرد بهینه کار کند. روش ۳: استفاده از تنظیمات داخلی به تنظیمات/درباره تلفن/حافظه بروید. بر روی “Free Up Space” کلیک کنید. گزینه Cache files را علامت بزنید و « پاک کردن » را بزنید.چگونه گوشی موبایل هوشمند شیائومی را سریعتر کنیم؟

شیائومی خود را تمیز کنید تا سرعت آن بیشتر شود

روز به روز ما فایل های حافظه پنهان، تصاویر و سایر مطالبی را که اصلاً به آنها نیازی نداریم جمع می کنیم. این چیزی است که شیائومی به خوبی می داند که بر روی سرعت موبایل شما تأثیر می گذارد. به همین دلیل، چندین گزینه اساسی برای استفاده بهتر از تلفن های هوشمند در برنامه امنیتی به ما ارائه می دهد. فقط با ورود به Security و لمس گزینه افزایش سرعت، تلفن همراه تمام مواردی را که نیازی به آن ندارد تجزیه و تحلیل می کند. سپس وارد پاکسازی و تمیز کردن عمیق می شویم تا همه چیزهایی را که نیاز نداریم و باعث اشغال فضا می شود و سرعت موبایل را کندتر می کند از بین ببریم. توجه: این گزینه در MIUI 12 موجود نیست. برنامه را ببندید و RAM را خالی کنید استفاده از چندین برنامه و مجاز کردن آن در پس زمینه در تلفن، امروزه به عادت بسیاری از مردم تبدیل شده است. این تنها باعث می شود که ظرفیت RAM به راحتی پر شود و باعث می شود تلفن از ثبات کمتری برخوردار گردد؛ بنابراین، باید عادت کنید که با باز کردن لیست برنامه های در حال اجرا، برنامه هایی را که دیگر از آنها استفاده نمی کنید، ببندید و سپس روی هر برنامه ای ضربه بزنید تا خاموش شود. اگر گزینه های توسعه دهنده در تلفن شیائومی شما فعال است، می توانید برنامه ها یا سرویس هایی را که در پس زمینه قرار دارند با سرعت بیشتری خاموش کنید.

تلفن‌های شیائومی را مرتباً ریست کنید

ریست مجدد تلفن شما عملاً کار ساده ای است بنابراین این مؤثرترین و سریع‌ترین روش برای کمک به دستگاه شما و بهبود عملکرد آن ریست آن است. تا زمانی که تلفن خود را مرتباً ریست می کنید این می تواند به شما کمک کند تا حافظه خودکار خود را پاک کنید و از انجام کارهای غیرضروری در پس زمینه جلوگیری می شود. این باعث می شود که همه چیز در تلفن شما روان شود. برای ریست مجدد تلفن شیائومی، کافیست دکمه روشن / خاموش را نگه داشته و سپس گزینه Reboot را انتخاب کنید، سپس برای تأیید OK را فشار دهید.

این برنامه های ثالث را امتحان کنید تا تلفن شیائومی شما سریعتر شود

برای تقویت عملکرد تلفن شیائومی، در اینجا برخی از برنامه های ثالث وجود دارد که می توانند برخی از فایل ها و برنامه های بدون استفاده را حذف کنند؛ بنابراین می توانید برای تقویت عملکرد، مشکلات موجود در دستگاه را برطرف کنید چگونه گوشی موبایل هوشمند شیائومی را سریعتر کنیم؟ اولین برنامه تقویت کننده و تمیز کننده Du speed است. این یک تقویت کننده سرعت و تقویت کننده RAM است و همچنین به بهینه سازی باتری و مدیریت برنامه های دستگاه کمک می کند. برنامه دیگری که می توانید استفاده کنید Greenify است. این یک برنامه عالی برای صرفه جویی در مصرف باتری برای دستگاه شیائومی شما است. همچنین به شما کمک می کند تا برنامه هایی را که بد عمل می کنند و در پس زمینه مصرف بالایی دارند شناسایی کنید.

مشکلات روان بودن لانچر شیائومی

هنگام به روزرسانی از MIUI 11 به MIUI 12، سیستم داده هایی را در حافظه پنهان ذخیره می کند که ضروری نیستند و باعث تأخیر آزاردهنده برای کاربران می شود. این مسئله خیلی سریع قابل رفع است و به ما امکان می دهد سرعت را در شیائومی به میزان قابل توجهی بهبود بخشیم. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که به قسمت Settings> Applications> برنامه های نصب شده برویم و به دنبال Launcher سیستم بگردیم. فقط با وارد کردن آن و پاک کردن اطلاعات حافظه پنهان همانطور که به شما نشان می دهیم، عملکرد تلفن شما بهتر می شود. این‌ها نکاتی بود که می تواند به شما در افزایش عملکرد گوشی شیائومی کمک کند. اگر از ترفندهای فوق‌الذکر پیروی کنید، می توانید عملکرد دستگاه خود را تسریع کنید؛ بنابراین می توانید هنگام استفاده از آن دقت لازم را داشته باشید؛ و این خیلی ساده است. فرقی نمی کند Mi Mix 3 ،Mix 2 ،Redmi Note 7 Pro یا حتی Poco F1 داشته باشید. این‌ها هر بار کار می کنند. اکنون می دانید که چگونه سرعت تلفن شیائومی خود را بهبود ببخشید. اگر سؤال دیگری دارید، لطفاً آنها را در بخش نظرات زیر وارد کنید. ما خوشحال می شویم که به آنها پاسخ دهیم.

مدیریت وب سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 12 =